כתב ערוץ 10:'אמרו לי 'נחסל אותך אם תמשיך לדבר"

על רקע הפוסט שפורסם נגד כתב חדשות 2, גיא פלג, ובו איומים עליו ועל ילדיו, הכתב הצבאי של ערוץ 10, אור הלר, פרסם טור מיוחד באתר וואלה ובו סיפר על איומים שמופנים כלפיו בשנה האחרונה

כתב ערוץ 10:'אמרו לי 'נחסל אותך אם תמשיך לדבר''
  (צילום מסך)

על רקע הפוסט שפורסם בסוף השבוע האחרון ברשתות החברתיות נגד כתב חדשות 2, גיא פלג, ובו איומים עליו ועל ילדיו, הכתב הצבאי של ערוץ 10, אור הלר, פרסם היום (ראשון) טור מיוחד באתר וואלה ובו סיפר על איומים שמופנים כלפיו בשנה האחרונה.

בפתח דבריו התייחס הלר לפוסט נגד פלג וכתב: "גבול חדש נשבר, קו אדום חדש נחצה. איומים על ילדים קטנים של עיתונאי שכל חטאו הוא שהוא עושה את תפקידו נאמנה".

בשלב הזה עבר הלר לספר על מקרה אישי שאירע לו בשנה האחרונה: "זה זרק אותי אוטומטית ליום שישי אחד בצהריים לפני כמה חודשים. רחוב קטן בגבעתיים. שעת איסוף מהגן. שעה של אבא ובן. שעה רגועה ויפה. "אור הלר, נחסל אותך אם תמשיך לדבר נגד אלאור", צרח לעברי גבר מתוך רכב נוסע, לחץ על דוושת הגז וברח בגבורה. כזכור, בסוף השבוע האחרון העלתה אישתו של פלג תמונה שלו ושל בני משפחתו על הספה, ואחד מגולשי הפייסבוק שיתף את התמונה וכתב: "נאחל להם מה שהם מאחלים למשפחת נתניהו, ואפילו כפול מכך".

הלר סיפר כי "אנחנו חיים בזמנים רעים. רוחות רעות מנשבות. רוחות השנאה השטנה וההסתה. מתיחה אווילית שעבר אמנון אברמוביץ' הובילה לגל מכוער של גידופים ברשת נגד מי שקיבל את צל"ש הרמטכ"ל כנהג טנק בחטיבה 600 לאחר שביומה השלישי של מלחמת יום הכיפורים נפגע הטנק שלו, ולמרות שנכווה קשות המשיך בנסיעה כיוון שחשב שיש בטנק עוד את מי להציל".

הלר ציין מספר שמות של חבריו למקצוע שסבלו בתקופה האחרונה מאיומים ומהתנכלויות בעקבות דיווחים שונים שלהם, וטען כי דמם של העיתונאים בישראל הותר ומפנה אצבע מאשימה כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"אז מה קרה כאן בעצם? שנאה ושטנה תמיד היו. ואלימות נגד עיתונאים בישראל, גם לצערנו תמיד הייתה. אלא שקרה באחרונה דבר נוסף: ראש הממשלה שלנו מסית נגדנו. מה יקרה, אדוני ראש הממשלה, ביום שפלג או דרוקר יוכו ברחוב? הודעת גינוי? סרטון בפייסבוק בקול בריטון מתנצל?".

בסיום דבריו גינה הלר את התופעה בה עיתונאים תוקפים עיתונאים אחרים וכתב: "קריירה חדשה נולדה בעיתונות העברית: עיתונאים שכל פועלם הוא להטיף לעיתונאים אחרים, לחפש אותם, להטריל אותם, להבאיש את ריחם, ללבות שנאה, ולהתלונן על מה שהם כן מפרסמים ועל מה שהם לא מפרסמים. חברים יקרים: תתחילו לעבוד. לא מוצאים חן בעיניכם התחקירים של דרוקר? תביאו תחקירים משלכם. נכון, זה יותר קשה מלטנף, אבל זה ישתלם יותר. לכולנו".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

14 תגובות
הצג את כל התגובות