בוארון לנתניהו: "מה שהיה בעמונה נמחק כלא היה"

יו"ר מטה המאבק בעמונה אביחי בוארון מגיב על אמירתו של נתניהו בכנס התמיכה: "אין עמונה. עמונה נחרבה לפני חצי שנה ומי שנושא באחריות של זה, הם רה"מ ושרי ממשלתו"

בוארון לנתניהו: "מה שהיה בעמונה נמחק כלא היה"
  (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

אביחי בוארון יו"ר מטה המאבק בעמונה מגיב לדברי נתניהו שהזכיר את עמונה כהישג שלו.

אתמול (ד') במפגן התמיכה של הליכוד בראש הממשלה אמר נתניהו "אנחנו לא בצרות, יש לנו מזרחיים ויש אשכנזים, יש לנו ותיקים ויש עולים חדשים, יש לנו חילוניים ויש לנו דתיים, יש לנו את עמונה ויש לנו את דימונה", כפרפרזה על דברי יו"ר העבודה אבי גבאי שאמר: "נדאג לדימונה לפני עמונה".

הבוקר, התראיין בוארון לתכנית דקלסגל בגלי צהל ואמר: "אני הולך להפתיע אתכם", אמר בוארון לירון דקל ועמית סגל, אני לא נולדתי בעמונה, נולדת וגדלתי בנתניה. אני בהחלט מזדהה עם האמירה הזאת של רה"מ כי זאת אמירה שמבטאת מכנה משותף אמיתי בין היושבים בפריפריה החברתית הגאוגרפית לבין אלה שנמצאים בישוב היהודי ביהודה ושמרון. זה מכנה משותף של חיבור למסורת, אהבת מולדת ושל חיבור ליהדות.

כמי שרגל אחת שלו נטועה בפריפריה ורגל שנייה ביהודה שומרון אני ברמת העקירון דווקא מאד מתחבר לאמירה הזאת."

נזכיר

"מה שהיה בעמונה נמחק כלא היה"

הבוקר, 188 יום לאחר החרבת הישוב עמונה, למפונים אין עדיין ישוב חדש לעבור אליו, והם עדיין גרים באכסניית הנוער בעפרה. "בעניין הספציפי של עמונה, מה נאמר? עשה לנו קווצ' בבטן. למרות החיבור העמוק שלנו לפריפריה, בעניין הזה של עמונה, אין עמונה. עמונה נחרבה לפני חצי שנה ומי שנושא באחריות של זה, זה רה"מ ושרי ממשלתו שיכלו לפתור את הבעיה ובמקום יישוב פורח שמוריק ונבנה בדם וביזע ודמעות ובאהבת אין קץ למולדת ולציונות, אהבה מהסוג שיש בפריפריה, מה שהיה בעמונה נמחק כלא היה."

"והיה מי שיגיע היום לעמונה, יחשוב שמטאור פגע ביישוב הזה או שהוא עבר הפצצה. אנחנו תושבי עמונה מאז אותו פינוי ספונים יותר מחצי שנה בלי פתרון קבע."

תזכורת – 188 יום ואין ישוב קבע לעמונה

אנחנו מלאי ביקורת על מה שהיה בעמונה

על האמירה שקהל הפעילים הרב שהיה אתמול באירוע ילך עם נתניהו גם אם הוא יגיד דברים הפוכים אידיאולוגית, השיב בוארון: "גם כשהוא עושה דברים הפוכים אידיאולוגית אנחנו לא הולכים איתו. אנחנו מלאי ביקורת על כלל מה שקרה בעמונה. יחד עם זה מי שנמנה או מונה את עצמו על המחנה הלאומי או על מחנה הימין, חי בתחושה שיש פה איזה שהוא ניסיון לא בריא, לא נכון, לא בא בטוב בתחושה הכללית להחליף שלטון בישראל. לכן אני לא בטוח שזה ביבי, עם כל כבוד והערכה לרה"מ, ויש הערכה וכבוד. אני לא חושב שזה רה"מ אלא התכנסות של השבט.

בעוד התייחסות לעמונה אומר בוארון: "יש הערכה לרה"מ, אבל הוא הורה לראש לשכתו לפטור את כל העיכובים ביחס ליישוב החדש, יומיים אחרי זה רה"מ ביקר בביתר ואמר שהוא הולך לבנות יישוב, למחרת ביום שישי הוא שלח סרטון וידאו שבו הוא אמר: 'אני פותר את כל הבעיות'. נכון להיום, העבודות תקועות".

"יש פה מאבק של הימין ושל רה"מ שיש בו קסם אבל לא יכול להיות שפעם אחר פעם הוא התחייב שוב ושוב לציבור הרחב שהוא הולך לבנות יישוב חדש ביהודה ושמרון ובסופו של דבר כבר חודש העבודות תקועות והוא יכל לפתור את זה בשיחת טלפון אחת עם שר האוצר כחלון. כנראה שזה לא מספיק חשוב. אנחנו הרגשנו שוב פעם שעושים עלינו סיבוב".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות