עובדי בנק מזרחי שובתים: "הגיע העת לשינוי אמיתי"

עובדי בנק מזרחי טפחות מפגינים זה היום השביעי במחאה על תנאי העסקתם. מאות עובדים הגיעו היום להפגין מול מגדל משה אביב ברמת גן, שם נמצאים משרדי הנהלת הבנק. אבי סולימן תומך

עובדי בנק מזרחי שובתים: "הגיע העת לשינוי אמיתי"
  עובדי בנק מזרחי מפגינים מול ההנהלה (צילום: באדיבות כלכליסט)

עובדי בנק מזרחי טפחות מפגינים זה היום השביעי במחאה על תנאי העסקתם. מאות עובדים הגיעו היום להפגין מול מגדל משה אביב ברמת גן, שם נמצאים משרדי הנהלת הבנק.

הרקע לשביתה הוא העובדה שלא נחתמו בבנק הסכמי שכר מעל לעשור, ובנוסף מתקיימים מגעים למיזוג בנק איגוד לתוך בנר מזרחי. העובדים חוששים כי לאחר המיזוג, תנאי העסקתם ייפגעו עוד.

במהלך השביתה טענה הנהלת הבנק, כי כל העמדות והאשנבים בסניפים פתוחים, אולם לקוחות שהגיעו נתקלו בסניפים סגורים או בסניפים העובדים למחצה, בכח אדם מצומצם. ביממה האחרונה נעשים מאמצים להחזיר את העובדים לעבודה, כששני הצדדים עושים צעדים להתגמש בתנאים, אם כי כרגע ללא הצלחה.

(צילום: באדיבות כלכליסט)

סולימן: הגיע העת לשינוי אמיתי

אבי סולימן מזכ"ל ׳הסתדרות הפועל המזרחי׳ התייחס לשביתה בבנק ומסר לסרוגים: "הסתדרות הפועל המזרחי תומכת ושותפה מלאה לשביתת העובדים בבנק המזרחי. הכרזנו יחד עם ארגון העובדים על סכסוך עבודה ואישור השביתה ואנו פועלים כל העת בשיתוף עם יו"ר ארגון העובדים, דני דהן, להעלות על סדר היום הציבורי את מצוקת העובדים וההצדקה המלאה להשבתת פעילות הבנק.

לא ייתכן כי הבנק הרווחי ביותר במשק ינצל ויתעמר בעובדיו ללא עדכון הסכמי שכר ומתן שכר מינימום. הגיע העת לשינוי אמיתי. אני מחזק את ידיי השובתים וקורא מכאן להנהלת הבנק לנהוג בכבוד הראוי במשאב הכי יקר לו, העובדים, ולשים קץ לניצול המתמשך שלהם ולהגיע להבנות עם העובדים״.

ממזרחי טפחות נמסר, "ועד העובדים מתוסכל מאוד מכשלונו להביא להשבתה מלאה של הבנק והוא עסוק כעת בפעולות סרק ובהפצת כזבים ו״פייק ניוז״ על הבנק. לוועד לא ״בוער״ כלום, כי היחידים שלא ייפגעו בכיסם כתוצאה מהשביתה המיותרת הזו הם אותם חברי ועד, ששכרם מובטח בכל מקרה. למרבה הצער, מי שאינם זכאים לשכר בימי השביתה על פי חוק, הם העובדים שנשמעים להוראות הוועד, מבחירה או בשל לחצים ואיומים המופעלים עליהם".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

14 תגובות
הצג את כל התגובות