המאבק מתחדש: מאות בנות אולפנה הגיעו לכותל

לאחר ההצלחה בביטול החלטת הממשלה במתווה הכותל הרפורמי הבוקר נערכת תפילת ראש חודש המונית ברחבת הכותל המערב, וזאת כתגובה לפגיעה של נשות הכותל בסטטוס קוו הנהוג בכותל

המאבק מתחדש: מאות בנות אולפנה הגיעו לכותל
  בנות אולפנא יוצאות לכותל המערבי (ארכיון)

המאבק בנשות הכותל הרפורמי נמשך: לאחר ההצלחה בביטול החלטת הממשלה במתווה הכותל הרפורמי הבוקר (שני) נערכת תפילת ראש חודש המונית ברחבת הכותל המערב, וזאת כתגובה לפגיעה של נשות הכותל בסטטוס קוו הנהוג בכותל.

לדבריה מארגני התפילה תקנון הכותל אוסר על תפילת נשים ועלייה לתורה אולם נשות הכותל מצפצפות על החוק ופועלות בכוח הזרוע על מנת לקבוע עובדות חדשות בשטח.

בתפילה צפויים לקחת חלק עשרות אולפנות וקבוצות נשים מכל רחבי הארץ שיגיעו להתפלל במקום הקדוש.

לדברי יו"ר ארגון 'נשים למען הכותל', שהיה שותף לעתירות בבג"צ נגד נשות הכותל, מטרת הגעת המתפללות היא לשדר מסר ציבורי כי הכותל לא נועד לשינויים ומסחר פוליטי בין מפלגות וספונסרים בארצות הברית ובישראל.

"אנחנו משמיעות את קולן של מאות אלפי מתפללות שרוצות לשמור על הכותל כפי שהיה עד היום במשך אלפי שנים. בלי כל שינוי.
מה שהתאים לכל עם ישראל חילונים דתיים וחרדים לצד שמגיעים להתפלל במקום לא צריך להשתנות בגלל קבוצת נשים קטנה", אמרה אהרוני.

יחד עם אהרוני שותפים מחר שורה של ארגונים. לדבריהם התפילה תשדר לציבור כי הכותל ימשיך להתקיים במתכונתו הנוכחית ומיועד לדחוק את נשות הכותל החוצה. "אנחנו רוצים למנוע בדרכי נועם את ביזוי הכותל בידי נשות הרפורמים ולגייס כמות מתפללות גדולה שלא תאפשר את תפילתן הרחבה ובכך תמנע מהן לבזות את הכותל ולקרוא בתורה בניגוד להלכה ולתקנון של המקום הקדוש האוסר זאת".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

8 תגובות
הצג את כל התגובות