אדלשטיין למקבילו הירדני: 'היה עדיף שפשוט תשתוק'

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין תקף בחריפות את יו"ר הפרלמנט הירדני, עאטף א-טרוואנה, בעקבות דברים שנשא אתמול בפרלמנט ובהם שיבח את מבצעי הפיגוע בהר הבית ביום שישי

אדלשטיין למקבילו הירדני: 'היה עדיף שפשוט תשתוק'
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין תקף היום (שני) בחריפות את יו"ר הפרלמנט הירדני, עאטף א-טרוואנה, בעקבות דברים שנשא אתמול בפרלמנט ובהם שיבח את מבצעי הפיגוע בהר הבית ביום שישי.

"אתמול, התרחש אירוע פרלמנטרי חמור, אפילו חמור מאוד", אמר אדלשטיין. "בעוד שכולנו עדיין כואבים את הפיגוע שהתרחש ביום שישי בהר הבית, בו נרצחו שני שוטרים צעירים, עמד יושב-ראש הפרלמנט הירדני עאטף א-טרוואנה – מעל דוכן הפרלמנט ואמר: "השהידים משקים את האדמה הטהורה". לא יעלה על הדעת שאישיות כל כך בכירה, במדינה שיש לנו עימה הסכם שלום, תעודד רצח של אזרחי ישראל".

אדלשטיין פנה ליו"ר הפרלמנט הירדני ואמר: "מר א-טראוונה , הדבר הבסיסי שנדרש ממך, כאיש ציבור וכבן-אדם – היה לגנות בחריפות את הפשע הנתעב הזה. אתה היית אמור להיות מהראשונים שיגידו: אסור בתכלית האיסור לפעול באלימות בשום מקום – ובטח לא לחלל מקומות קדושים! ואם לא גינית – היה עדיף פשוט שתשתוק".

אדלשטיין ציין כי הוא פוגש ראשי פרלמנטים בכל העולם, ותמיד אומר שהמטרה שלו היא ליצור מסגרות לשיתוף פעולה אזורי, יחד עם המקבילים אליו במדינות ערב. "אמירות מהסוג שנשמעו אתמול מפיך מרחיקות את המטרה הזו מאד, ואין אלא להצטער על כך", אמר אדלשטיין .

צפו: רגע הפיגוע בשער הכניסה להר הבית

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
זה רק מראה עד כמה הסכם
| 18-07-2017 9:53
השלום הזה שווה ל...