אלומה: "הרב אבינר תמך בנו ואז שינה את עמדתו"

גורמים בארגון 'אלומה' מגיבים לדברים של הרב שלמה אבינר לפיהם הארגון הונה אותו: הוא תמך בפעילות הארגון מראשיתו ואף הגיע לכנסים ואירועים של הארגון אך לפני מספר שנים הרב אבינר שינה את עמדתו"

"הרב אבינר תמך בנו ואז שינה את עמדתו"
  (צילום: Hadas Parush/Flash90)

גורמים בארגון 'אלומה' מגיבים לדברים של הרב שלמה אבינר לפיהם הארגון הונה אותו לאחר שהתבקש לפרסם סרטון תמיכה בארגון ולאחר מכן הוא גילה שמטרות הארגון הן אחרות מאלה שהוצגו לו.

גורמים בארגון אמרו ל'סרוגים' כי "תכנית 'משרתות באמונה' בארגון אלומה מסייעת לבנות שבחרו לשרת בצה"ל במהלך התהליך כולו תוך שמירת אורח חיים דתי. מאז ועד היום מדיניות זו לא השתנתה, וזו גם העמדה שהוצגה לרב אבינר בתחילת הדרך. הרב אבינר תמך בפעילות הארגון מראשיתו ואף הגיע לכנסים ואירועים של הארגון- עד שנת 2011. לפני מספר שנים הרב אבינר שינה את עמדתו".

על הסרטון שהרב אבינר פרסם למען הארגון אמרו הגורמים כי "הסרטון המדובר צולם לפני שנת 2009 כחלק מפעילות הארגון בה השתתף הרב אבינר. לאחר שינוי עמדתו ולבקשתו של הרב- לא נעשה שימוש בסרטון".

בארגון מבקשים להזכיר כי למרות ההתנגדות הרבנית העזה במהלך השנים "חלה עליה תלולה במספר הצעירות הדתיות הבוחרות במסלול הצבאי והוא עומד כיום על למעלה מ- 2000 מתגייסות דתיות בכל מחזור גיוס וכתוצאה מכך גדל הצורך בפעילות הארגון מול אותן אלפי צעירות דתיות אידאליסטיות שבחרו לשרת בצה"ל".

לשם השוואה", מוסיפים בארגון, "ב-2010 הנתון עמד על כ-930 מתגייסות דתיות, כשגם בגיוס הקיץ הנוכחי נמשכת מגמת העליה".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות