בית ספר שדה כפר עציון בתגובה ראשונה להחלטת הקצח"ר

מנהל בית ספר שדה 'כפר עציון' ירון רוזנטל בתגובה להחלטת קצין חינוך ראשי בצה"ל- לאסור הדרכת חיילים ביהודה ושומרון באמצעות אזרחים: יש כאן אפליה בוטה. חבר שלי בצוות מילואים יכול להדריך חיילים במרכז רבין לשלום, שזה דבר לא פחות מורכב מגוש עציון מבחינה פוליטית ואנחנו לא נוכל להדריך בגוש עציון ובחברון

בית ספר שדה כפר עציון בתגובה ראשונה להחלטת הקצח"ר
  סיורים בכפר עציון (צילום: גרשון אלינסון/פלאש 90)

רוזנטל, שעומד בראש בית הספר שמקיים הדרכה לעשרות אלפי חיילי צה"ל מדי שנה, אמר בתגובה להודעת קצין חינוך ראשי: "מדריכי בית הספר מקפידים על הדרכה מקצועית, אנשי בית הספר היו שותפים להקמת יחידת ההסברה בצה"ל לפני שנתיים כשהקימו את היחידה, הכשרנו משק"יות, כנראה שבחיל חינוך כן סומכים על גופים אזרחיים מיהודה ושומרון והדבר לא כצעקתה".

ביחס לטענה שעצם סיורי החיילים ביהודה ושומרון רגישים טוען רוזנטל: "יש הרבה מקומות שיש בהם מורכבות פוליטית, גם כשלוקחים קבוצה של חיילים למרכז רבין- זה מורכב, ועדיין עושים את זה כי מבינים שאם נתנזר מכל מה שמורכב במדינה- לא נעשה כלום".

רוזנטל הודף טענות להטיה או התערבות בתכני ההדרכה: "לא שמעתי אף תלונה על בעיה באתיקה של הסברה או על דברים שלא היו צריכים להיאמר. נדרשת אתיקה של הסברה ובבית ספר שדה כפר עציון בהחלט עומדים באתיקה שכזו, בדרגה המחמירה ביותר. הבקרה צריכה להיות על ההדרכות עצמם ולא על מי מדריך את הסיורים"

להערכת רוזנטל- החלטת קצין חינוך לא תיושם, וההדרכה שמקיימים בבית הספר לעשרות אלפי חיילים מדי שנה- תימשך: "באופן עקרוני אני לא חושב שההחלטה תצא לפועל, את ההחלטה קיבל קצין חינוך ראשי אחרי שנתיים שהיחידה פועלת, דווקא כשהוא עוזב את התפקיד. שנית, יש כאן אפליה בוטה- למה חבר שלי בצוות מילואים יכול להדריך חיילים במרכז רבין לשלום שזה דבר לא פחות מורכב מגוש עציון מבחינה פוליטית ואנחנו לא נוכל להדריך אותם בגוש עציון או בחברון"

לדברי רוזנטל, הרקע להודעת קצין חינוך ראשי נובעת מהקצנת השיח הציבורי והתקשורתי סביב הרצאות בפני חיילי צה"ל: "יכול להיות שיש תקלות במערכת כל כך גדולה, אבל אני מוחה על על דבר אחד- יש שיח הקצנה בחברה הישראלית ועושים עניין מכל התבטאות חריגה משמאל או מימין, בתקשורת ישר חוגגים בכותרות על "התבטאות חמורה" ויש פולואפים בכל כלי התקשורת במשך ימים. לא על כל דבר צריך לעשות עניין שלם, לא על כל אמירה לא במקום צריכה לתפוס כותרות בשיח ובתקשורת הישראלית, בואו נוריד את הלהבות"

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

3 תגובות
הצג את כל התגובות