ביבי זקוק לוואקף: על האבסורד האמיתי בהר הבית

אם ביבי ינסה להסביר לכם שהוא מתנהל כפי שהוא מתנהל כי מסוכן להרגיז את הוואקף – אל תאמינו לו. ההתנהלות שלו כאן מוכיחה שהוא זקוק לוואקף

ביבי זקוק לוואקף: על האבסורד האמיתי בהר הבית
  (צילום: Hadas Parush/Flash90)

האבסורד במקום הקדוש ביותר לעם ישראל כבר הגיע לשיאים שלא יאומנו.

אבסורד א: אנשי הוואקף לא מוכנים להכנס להר הבית. ומדינת ישראל, במקום להגיד להם תודה על שהם נשארים בחוץ, נכנסת איתם למשא ומתן. כלומר: מתחננת בפניהם שיכנסו. הם כבר מוכנים להשאר בחוץ, ומדינת ישראל מתחננת שיכנסו.

אבסורד ב: בינתיים לא מכניסים גם את היהודים. אם אנשי הוואקף לא מוכנים לפקח על היהודים שיתנהגו כמו שאנשי הוואקף רוצים, מדינת ישראל לא מכניסה את היהודים.

אבל האבסורד מתחזק לאור העובדה שאחרי שנרצחו שני שוטרים, אחרי שהוברח נשק להר (יש להניח שבידיעת הוואקף ובעידודו), דבר ששום מדינה לא היתה עוברת עליו בשתיקה. אחרי כל זה, הוואקף עוד נמצא בעמדת מיקוח מול ישראל.

מה אפשר ללמוד מהאבסורד הזה?

האבסורד הזה מוכיח חד משמעית שבסכסוך הזה ביבי והוואקף נמצאים באותו צד. הוואקף עובד אצל ביבי, ולכן הוא יכול להכריז על שביתה ועל סכסוך עבודה.

אם ביבי ינסה להסביר לכם שהוא מתנהל כפי שהוא מתנהל כי מסוכן להרגיז את הוואקף – אל תאמינו לו. ההתנהלות שלו כאן מוכיחה שהוא זקוק לוואקף.

ביבי חושש ממצב שבו יהודים יחזרו לקדש את הר הבית. הוא פוחד מהקדושה. הוא לא יכול להגיד את זה, אז הוואקף מספק לו את התירוץ.

האם זה רע? דווקא יש כאן בשורה טובה: לא מדובר באיום חיצוני של אויב המסכן את ישראל. ממש לא. מדובר כאן על ויכוח פנים-יהודי. הוואקף הוא רק שכיר של אחד הצדדים.

וברגע שעם ישראל יבחר בקדושה – איש לא יעמוד בדרכו.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

2 תגובות
הצג את כל התגובות