משפחות הלהט"בים הדתיים יוצאות מהארון בפרויקט צילום ייחודי

עשרות להט"ב דתיים יחד עם בני משפחותיהם וחבריהם הקרובים לקחו חלק בפרויקט צילום מיוחד ושונה, שפורסם היום לקראת מצעד הגאווה שיהיה בסימן "דת ולהט"ב" מפיק הפרויקט, דניאל בקובזה סיפר בראיון לסרוגים "בסוף מה שקורה בתוך הקהילה והבית, זה מה שמעיד באמת על השינוי שהחברה עוברת"

משפחות הלהט"בים הדתיים יוצאות מהארון
  (צילומים: דור לובטון, הילה שילוני ואלומה משולמי)

לפני כשנה נחשפו לראשונה הלהט"ב הדתיים בפניהם ושמותיהם בפרויקט מיוחד בשם "הפנים שלנו" והשנה כהמשך החליטו לעלות שלב אחד נוסף ולחשוף גם את בני משפחותיהם וחבריהם הקרובים "שחיבקו חזק כשסיפרו להם מי אנחנו".

"הרציונל שעומד מאחורי הפרויקט, הוא להראות שאנחנו נמצאים לא רק כפרטים באופן גלוי, אלא גם בתוך המשפחות והקהילות הדתיות שלנו" מספר מפיק הפרויקט, דניאל בקובזה שהוא עצמו נמנה בקהילת הלהט"ב הדתית והצטלם עם חבריו הדתיים הקרובים.

מה שקורה בתוך הבית- לא נשאר בבית 

הסבתא, החבר מהישיבה, החברה מהעבודה, הזוג מבית הכנסת ואפילו האמא של בן הזוג, הסכימו לקחת חלק בפרויקט צילום שיתנוסס על שלטי ענק לקראת מצעד הגאווה שיתקיים בחודש הבא בסימן "דת ולהט"ב".

אחים לנצח (צילומים: דור לובטון, הילה שילוני ואלומה משולמי)

"אני חושב שהפרויקט הזה משקף חזק יותר מכל דבר אחר את הקבלה" מספר בוקובזה לסרוגים "יותר מאמירות שאנחנו קוראים בעיתון ויותר מאמירות של רבנים או אישי ציבור דתיים, בסוף מה שקורה בקהילה ובבית זה מה שבאמת מעיד על השינוי שהחברה עוברת".

כאדם דתי שמזוהה עם קהילת הלהט"ב, אתה מרגיש שקורה שינוי במגזר ביחס לקבלה? 

"הקבלה ללא ספק הולכת וגדלה, אנחנו באמת עוברים איזשהו תהליך, בו אנחנו כבר לא מתדפקים על הדלתות ומתחננים לקבלה מהמגזר, אלא עוברים שינוי מאוד חיובי שבו אנחנו ממשיכים הלאה עם מי שאיתנו ולאט לאט מצטרפים אלינו עוד אנשים"

יש לדעתך סיבה שאפשר להצביע עליה שגורמת לשינוי הזה? 

"אני חושב שזה נובע מההבנה שאנחנו עוד גוון, מבין עשרות הגוונים שיש בכל קהילה וגם לנו מגיע. וזה תוצאה של מאבק מאוד ארוך ועיקש של אנשים שהיו מוכנים להקריב הרבה מאוד מעצמם והיום אנחנו באמת מתחילים לקצור פירות.

המאבק של הקהילה הלהטב"ית הדתית הוא לא מאבק חדש, הוא למעלה מעשור והפערים הם מאוד גדולים מהיחס שהיה לפני 10 שנים לבין מה שקורה היום- גם מתחילים לשמוע הרבה יותר התבטאויות סובלניות וגם רואים יותר ויותר קהילות שמשלבות בתוכם להטבי"ם ומקבלות ומשפחות דתיות שמקבלות להטבים".

מפיק הפרויקט דניאל בוקובזה יחד עם החברים שתמיד קיבלו וחיבקו (צילומים: דור לובטון, הילה שילוני ואלומה משולמי)

תמונה אחת שווה אלף מילים

לכל תמונה בפרויקט יש גם שאלות זהות ותשובות של המצולמים שמספרים על הקבלה והחלום לעתיד. אחת התמונות הבולטות והמעניינות בפרויקט שיזמה עמותת 'חברותא', היא התמונה של אליק אוסטר עם סבתא שלו יפה "הרבה בזכותה אני דתי היום, הסיפורים של סבתא הפכו להיות חלק מהסיפור שלי, וככה הם מחברים אותי גם לסיפור הגדול, של עם ישראל" סיפר אוסטר וסיכם כי "העולם יהיה יותר טוב כאשר אנשים יעדיפו סבתות על פני אידיאולוגיות".

"הרבה בזכותה אני דתי היום" הנכד והסבתא (צילומים: דור לובטון, הילה שילוני ואלומה משולמי)

אחת הבחירות הבולטות בפרויקט, היא של הלן אלבום -אמו של חיים, הומו דתי, שבחרה להצטלם עם בן-זוגו, יאיר שטראוס "הקדוש ברוך-הוא ברא אותם כך ועלינו להאמין בו ולקבל את זה באהבה. כי הכל מאת ה’ והכל לטובה" ספרה הלן וסיכמה "העולם יהיה יותר טוב כאשר הורים יקבלו את הילדים שלהם כמות שהם"

"העולם יהיה יותר טוב כאשר החברה תבין שהקדוש ברוך-הוא לא עושה טעויות – כולנו נבראנו בצלמו" סיכם בן זוגו של בנה והוסיף "גם אנחנו רוצים חיים של אמת ושמחה מתוך אמונה שהקב”ה אוהב אותנו".

מאמינה שצריך לקבל הכול באהבה (צילומים: דור לובטון, הילה שילוני ואלומה משולמי)

עוד שלקחו חלק בפרויקט: 

(צילומים: דור לובטון, הילה שילוני ואלומה משולמי)

(צילומים: דור לובטון, הילה שילוני ואלומה משולמי)

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

37 תגובות
הצג את כל התגובות