משפחות הלהט"בים הדתיים יוצאות מהארון בפרויקט צילום ייחודי

עשרות להט"ב דתיים יחד עם בני משפחותיהם וחבריהם הקרובים לקחו חלק בפרויקט צילום מיוחד ושונה, שפורסם היום לקראת מצעד הגאווה שיהיה בסימן "דת ולהט"ב" מפיק הפרויקט, דניאל בקובזה סיפר בראיון לסרוגים "בסוף מה שקורה בתוך הקהילה והבית, זה מה שמעיד באמת על השינוי שהחברה עוברת"

משפחות הלהט"בים הדתיים יוצאות מהארון
  (צילומים: דור לובטון, הילה שילוני ואלומה משולמי)

לפני כשנה נחשפו לראשונה הלהט"ב הדתיים בפניהם ושמותיהם בפרויקט מיוחד בשם "הפנים שלנו" והשנה כהמשך החליטו לעלות שלב אחד נוסף ולחשוף גם את בני משפחותיהם וחבריהם הקרובים "שחיבקו חזק כשסיפרו להם מי אנחנו".

"הרציונל שעומד מאחורי הפרויקט, הוא להראות שאנחנו נמצאים לא רק כפרטים באופן גלוי, אלא גם בתוך המשפחות והקהילות הדתיות שלנו" מספר מפיק הפרויקט, דניאל בקובזה שהוא עצמו נמנה בקהילת הלהט"ב הדתית והצטלם עם חבריו הדתיים הקרובים.

מה שקורה בתוך הבית- לא נשאר בבית 

הסבתא, החבר מהישיבה, החברה מהעבודה, הזוג מבית הכנסת ואפילו האמא של בן הזוג, הסכימו לקחת חלק בפרויקט צילום שיתנוסס על שלטי ענק לקראת מצעד הגאווה שיתקיים בחודש הבא בסימן "דת ולהט"ב".

אחים לנצח (צילומים: דור לובטון, הילה שילוני ואלומה משולמי)

"אני חושב שהפרויקט הזה משקף חזק יותר מכל דבר אחר את הקבלה" מספר בוקובזה לסרוגים "יותר מאמירות שאנחנו קוראים בעיתון ויותר מאמירות של רבנים או אישי ציבור דתיים, בסוף מה שקורה בקהילה ובבית זה מה שבאמת מעיד על השינוי שהחברה עוברת".

כאדם דתי שמזוהה עם קהילת הלהט"ב, אתה מרגיש שקורה שינוי במגזר ביחס לקבלה? 

"הקבלה ללא ספק הולכת וגדלה, אנחנו באמת עוברים איזשהו תהליך, בו אנחנו כבר לא מתדפקים על הדלתות ומתחננים לקבלה מהמגזר, אלא עוברים שינוי מאוד חיובי שבו אנחנו ממשיכים הלאה עם מי שאיתנו ולאט לאט מצטרפים אלינו עוד אנשים"

יש לדעתך סיבה שאפשר להצביע עליה שגורמת לשינוי הזה? 

"אני חושב שזה נובע מההבנה שאנחנו עוד גוון, מבין עשרות הגוונים שיש בכל קהילה וגם לנו מגיע. וזה תוצאה של מאבק מאוד ארוך ועיקש של אנשים שהיו מוכנים להקריב הרבה מאוד מעצמם והיום אנחנו באמת מתחילים לקצור פירות.

המאבק של הקהילה הלהטב"ית הדתית הוא לא מאבק חדש, הוא למעלה מעשור והפערים הם מאוד גדולים מהיחס שהיה לפני 10 שנים לבין מה שקורה היום- גם מתחילים לשמוע הרבה יותר התבטאויות סובלניות וגם רואים יותר ויותר קהילות שמשלבות בתוכם להטבי"ם ומקבלות ומשפחות דתיות שמקבלות להטבים".

מפיק הפרויקט דניאל בוקובזה יחד עם החברים שתמיד קיבלו וחיבקו (צילומים: דור לובטון, הילה שילוני ואלומה משולמי)

תמונה אחת שווה אלף מילים

לכל תמונה בפרויקט יש גם שאלות זהות ותשובות של המצולמים שמספרים על הקבלה והחלום לעתיד. אחת התמונות הבולטות והמעניינות בפרויקט שיזמה עמותת 'חברותא', היא התמונה של אליק אוסטר עם סבתא שלו יפה "הרבה בזכותה אני דתי היום, הסיפורים של סבתא הפכו להיות חלק מהסיפור שלי, וככה הם מחברים אותי גם לסיפור הגדול, של עם ישראל" סיפר אוסטר וסיכם כי "העולם יהיה יותר טוב כאשר אנשים יעדיפו סבתות על פני אידיאולוגיות".

"הרבה בזכותה אני דתי היום" הנכד והסבתא (צילומים: דור לובטון, הילה שילוני ואלומה משולמי)

אחת הבחירות הבולטות בפרויקט, היא של הלן אלבום -אמו של חיים, הומו דתי, שבחרה להצטלם עם בן-זוגו, יאיר שטראוס "הקדוש ברוך-הוא ברא אותם כך ועלינו להאמין בו ולקבל את זה באהבה. כי הכל מאת ה’ והכל לטובה" ספרה הלן וסיכמה "העולם יהיה יותר טוב כאשר הורים יקבלו את הילדים שלהם כמות שהם"

"העולם יהיה יותר טוב כאשר החברה תבין שהקדוש ברוך-הוא לא עושה טעויות – כולנו נבראנו בצלמו" סיכם בן זוגו של בנה והוסיף "גם אנחנו רוצים חיים של אמת ושמחה מתוך אמונה שהקב”ה אוהב אותנו".

מאמינה שצריך לקבל הכול באהבה (צילומים: דור לובטון, הילה שילוני ואלומה משולמי)

עוד שלקחו חלק בפרויקט: 

(צילומים: דור לובטון, הילה שילוני ואלומה משולמי)

(צילומים: דור לובטון, הילה שילוני ואלומה משולמי)

 

 

 

 

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
38 תגובות - 27 דיונים מיין לפי
1
בושה לאתר שנותנים במה למחללי שם ה'
גל | 13-07-2017 18:18
הבושה כולה שלך.
שפוי | 17-02-2018 13:34
.
אני בהלם
לא ברור מה יותר. בושה או הזיה לאתר דתי לפרסם כזאת כתבה | 13-07-2017 22:26
2
גברת אלבוים
מישהו שחוש שהגבול נפרץ | 13-07-2017 18:35
גברתי, (אין זה אישי, אלא כמשל ודוגמה) את מאוד נחמדה , אלא שאיני מבין על מה הגאווה? את בוודאי לא אשמה ולו היה הדבר בידך, משוכנעני שהיית עושה משהו לנוי המצב. אלא שהמרחק בין השלמה עם מצב קיים לבין החצנה עם חיוך רחב(חיוך עצוב?) ועוד אל מול האומה, הדרך רחוקה ותהום פעורה. גם אם את אוהבת את בנך, אל לך לפגוע בקדשי ישראל ביציאה אל מול פני האומה וחיבור פומבי(שמא חיבוק?) עם מי שהוא בן זוגו של בנך. תגידו, השתגעתם??!!!!
3
קתל חזיר נוטף שומן
יוצא מדעתו | 13-07-2017 18:38
אניק שאלה: היייתם מצטלמים עם הבן שאוחז בקדל חזיר נוטף שומן נגוס בחציו ומרסמם זאת, כי אתם אוהביםאת הבן? יצאתם מדעתכם. קיברו את הבושה ואת צרתכם בבית ואל תהפכו את התועבה הזו לתמונה משפחתית. היהדות נהרסת בגללכם!!
4
שחררו אותנו
המום | 13-07-2017 18:41
למה להרים את המכנס ולהראות את הגדם? יש לך מום , אולי אין זו בושה, אבל למה להגעיל את כל העולם? הכנסו למיה יחדיוואל תצאו כמה זמן תרצו, אבל בחייאתאק, מהזבל שלכם!
5
מילא לאכול חזיר. אבל ללקק את השפתיים?
שלום | 13-07-2017 18:48
זו ממש לא סיבה למסיבה. מי שנאלץ לאכול חמץ בפסח (העבירה אותה עבירה) לא עושה את זה בקידוש באמצע ליל הסדר. ובמקרה הזה סופו מוכיח על תחילתו. אין שום סיבה להכיל את התועבה כאשר היא מוגשת בצורה כזו.
אחלה משל מרומז ומובן יש בכותרת - אהבתי.
אוראור | 19-09-2017 20:35
גם אחלה משל והשוואה בתוכן התגובה - נראה לי שכולם הבינו - גם אלו שממש לא מסכימים עם מה שכתבת - זה בטוח.
6
עוברים על כרת ועדיין
יהודי | 13-07-2017 19:05
מגדירים עצמם דתיים? ועוד מתגאים בזה?
ל-ב, יש הבדל גדול
נועה | 16-07-2017 12:58
1. גנב לא גאה בהיותו גנב. 2. לא מפרסם את תמונתו 3. לא מצפה שנקבל את עובדת היותו גנב
גם גנב מגדיר עצמו דתי. למה לו אתה לא אומר להוריד כיפה?
ב | 13-07-2017 21:16
7
רחמנות עליהם
אפי | 13-07-2017 19:15
במקום שיגדל להם אדם נורמלי, עם אישה, ילדים ובית, הם מנסים בכח להישאר עם התאוות שלהם ולהגיד אנחנו חוטאים בגלוי ובגאווה! אבל אנחנו חלק מהחברה הדתית! חלאס, זה לא הולך ביחד. רוצים? - תורידו את הכיפה ותחיו עם החבר שלכם בתל אביב ותיארו בגיל 50 עם דיכאון והבנה שבגלל תאווה אין לכם כלום בחיים. מאמינים בה' ולא רוצים לכפור? 2 אפשרויות - תתמודדו, תנסו טיפולים שלפעמים מצליחים ולפעמים לא, ואם לא - תבינו שכמו שיש ממזר שבימינו אין לו תקנה והוא פשוט לא מתחתן, כל עוד יש לכם את הנטיה הזו ואתם מאמינים בתורה, אין ברירה וזה מצבכם. אתם לא מסוגלים להתגבר על התאווה?, תחטאו אבל בלי לצאת בהצהרות. כן, בדיוק כמו כל הדתיים שמדברים לשון הרע אבל לא מייצרים אגודות שמנסות לשנות את התורה ולהגיד שהם בסדר כמו שהם (ועל הדרך, מכירים בעמותה שבלי להתכוון היא בעצם מוסד שידוכים לבעלי נטיות הפוכות המגדירים עצמם דתיים). לבוא ולהגיד שבתורה כתוב רק לא לעשות מעשה אבל מותר לחיות ביחד כזוג חד-מיני (איפה ולא תתורו?, איפה החיוב בפרו ורבו? אבל נגיד)חוץ מזה, עיינו במסילת ישרים פרק יט - המצוות הן קריאת כיוון והבן האוהב מבין וממשיך באותו כיוון, ולכן להגיד שרק המעשה אסור אבל כל מה שמסביב מותר (מעבר להתעלמות מהמצוות שנמנו לעיל) זה כמו להגיד שאנו מצווים רק על המעשה בצדקה, אבל לתורה לא אכפת אם תאהב ותרחם עליו
גם ללהטבים יש ילדים בור ועם ארץ
אור | 13-07-2017 21:11
8
רחמנות עליהם
אפי | 13-07-2017 19:16
במקום שיגדל להם אדם נורמלי, עם אישה, ילדים ובית, הם מנסים בכח להישאר עם התאוות שלהם ולהגיד אנחנו חוטאים בגלוי ובגאווה! אבל אנחנו חלק מהחברה הדתית! חלאס, זה לא הולך ביחד. רוצים? - תורידו את הכיפה ותחיו עם החבר שלכם בתל אביב ותיארו בגיל 50 עם דיכאון והבנה שבגלל תאווה אין לכם כלום בחיים. מאמינים בה' ולא רוצים לכפור? 2 אפשרויות - תתמודדו, תנסו טיפולים שלפעמים מצליחים ולפעמים לא, ואם לא - תבינו שכמו שיש ממזר שבימינו אין לו תקנה והוא פשוט לא מתחתן, כל עוד יש לכם את הנטיה הזו ואתם מאמינים בתורה, אין ברירה וזה מצבכם. אתם לא מסוגלים להתגבר על התאווה?, תחטאו אבל בלי לצאת בהצהרות. כן, בדיוק כמו כל הדתיים שמדברים לשון הרע אבל לא מייצרים אגודות שמנסות לשנות את התורה ולהגיד שהם בסדר כמו שהם (ועל הדרך, מכירים בעמותה שבלי להתכוון היא בעצם מוסד שידוכים לבעלי נטיות הפוכות המגדירים עצמם דתיים). לבוא ולהגיד שבתורה כתוב רק לא לעשות מעשה אבל מותר לחיות ביחד כזוג חד-מיני (איפה ולא תתורו? אבל נגיד), איפה החיוב בפרו ורבו? חוץ מזה, עיינו במסילת ישרים פרק יט - המצוות הן קריאת כיוון והבן האוהב מבין וממשיך באותו כיוון, ולכן להגיד שרק המעשה אסור אבל כל מה שמסביב מותר (מעבר להתעלמות מהמצוות שנמנו לעיל) זה כמו להגיד שאנו מצווים רק על המעשה בצדקה, אבל לתורה לא אכפת אם תאהב ותרחם עליו
9
דתיים לאומיים.. מה יהיה איתכם?
שמי | 13-07-2017 19:56
עד מתי תפסחו?
10
נראלי אני הוזה
ultra | 13-07-2017 20:36
סרוגים יקרים נראלי אתם שוב צריכים לקרוא את סיפור החנוכה... להטבים היו כבר אז... ולא בעדינו!!
11
איזו טעות!
נחמה | 13-07-2017 21:34
כולם אהובים. אבל למה לתת לגיטימציה? כתבה כזו רק מגבירה את התופעות הפסולות הללו. זה ממש חוסר אחריות, במחילה
12
ה' ירחם
| 13-07-2017 22:40
עברו כל גבול
13
בושה
המומה עד עמקי נשמתי | 13-07-2017 23:00
תתביישו לכם אחראי התוכן באתר!!! שאתם מעלים כאלה כתבות לאוויר. איך היד שלכם לא רועדת כאשר אתם לוחצים על המקלדת.איזה דין תתנו בשמיים שאתם נותנים לזה במה ויד? בושה. יעני דתיים....וכל אותם חולים- ה' ישלח לכם רפואה שלימה, עד אז תורידו את הכיפה:(
כתבת את האמת
כותב בכאב לב על אחים טועים. | 17-07-2017 1:20
אל תתן לבך לתגובות העולות כאן.אין בר דעת ובר תורה אחד שימצא היתר מן התורה לדבר כזה.תורתנו הקדושה שניתנה מבורא העולם היא המתווה את דרכו של האדם בעולם. האחרים חוטאים וסוטים מברייתו של-עולם.אהבת חינם לא שייכת כאן, כי איננו מתייחסים אל המוזכרים בכתבה, ישלח ה' דברו וירפאם, אלא למעשים. וכבר אמר דוד יתמו חטאים מן הארץ, 'חטאים' ולא 'חוטאים'.
אני בהלם מהחושך של התגובות הנפוצות פה
אחד שגדל בהתישבות | 14-07-2017 16:21
לחברה הדתית לאומית יש עוד דרך ארוכה לעבור- אבל בזכות הפרוייקט הזה רואים שיש אנשים שהלב שלהם נמצא במקום הנכון, כל הכבוד לכם שהעליתם את הכתבה, זה שיח פנים דתי שטוב וחשוב לקיים אותו
וחושך ואטימות שה' ישלך לך רפואה שלמה
אתה בושה | 14-07-2017 16:19
14
איזה יופי, שכוייח עצום על הפרויקט!
מוריה | 13-07-2017 23:26
ככה נראית אהבת חינם! מקסים!
15
סרוגים - השתגעתם???
אתם לא נורמלים | 14-07-2017 0:12
אין לכם עורך?
מצטרף
א | 16-07-2017 13:39
16
"הומו" ו-"דתי" = "מחלל שבת" ו- "דתי".
אריאל | 14-07-2017 2:16
כמובן, גם חברה שמקבלת אותם, אינה חברה דתית כלל. צאו מזה, ההלכה לא תשתנה. דתי לא אוכל טרף, דתי לא מחלל שבת, דתי לא הומו.
17
כתבה משמחת ומרגשת
בלה | 14-07-2017 8:37
כתבה משמחת ומרגשת
18
גועל נפש אתר דתי תתעוררו דתים לאומים הגעתם לשפל של גוים
חיים | 14-07-2017 10:23
תראו מה זה איזה מדרון חלקלק לאן הגיעו אנשי הציונות הדתית כמו גויים נתעבים בושה ליהדות.. דור הבא מה ישאר ממכם אפילו חובשי כיפה לא יהיה ... מתי תתעוררו עוד רגע כבר לא ישאר לכם את מי להציל כולם נואפים... ומעורבים בחילונים ה' ירחם..
19
בושה וחרפה לאתר שמגדיר עצמו דתי איזה שפל הגעתם
שלומי גזית | 14-07-2017 10:26
צדקו החרדים שאמרושהציונות היא חד סטרת תראו את מצב הנוער אצלנו בריזה דרדור נמצא....... אני שוקל להעביר את ילדי לחרדים
אל תשקול!
שמי | 14-07-2017 15:35
תעביר אותם ותציל אותם אחי. לא הכל מתוקן אצל החרדים, אבל זאת הדרך הכי טובה שיש כרגע.. אל תהסס ומתפלל שתצליחו בזה
20
אני מתבייש בציבור שלי שמעלה כתבות כאלה.. שוקל להתחרד..
איציק מן | 14-07-2017 10:28
בושה וחרפה
21
האם לא מדובר על חוטאים שמפרסמים את חטאם?
reuven | 14-07-2017 15:54
עשרות להטב דתיים יחד עם בני משפחותיהם וחבריהם הקרובים לקחו חלק בפרויקט צילום מיוחד ושונה, שפורסם היום לקראת מצעד הגאווה שיהיה בסימן דת ולהטב מפיק הפרויקט, דניאל בקובזה סיפר בראיון לסרוגים בסוף מה שקורה בתוך הקהילה והבית, זה מה שמעיד באמת על השינוי שהחברה עוברת תגיות: הקהילה הגאה להטבים מגזין סרוגים לסופ
22
טעות אופטית טראגית- והניו אייג'
פלפלת עיר הקודש | 16-07-2017 9:38
טעות אופטית קשה לא להבחין בין החטא (יש לו בן זוג) ובין האדם. ודל- לא! תהדר בריבו. תקראו היטב ותבחינו בין השניים. בעידן הניו אייג' היו להטבים שעשו שחזור גילגולים וראו שבחיים קודמים הם היו בעלי נטיה כזו, או שהיו נשים . סוד הגילגול הוא לתקן באופן לא מודע את נשמתך- ולא לחזור על הנטיות שלך..כולנו כאן בעיקר כי אנחנו לא מושלמים- כל אחד עם נטיה אחרת. גסה יותר או מעודנת יותר. הזהרו לתת יד לחטא!
23
הם גאים בזה שהם חוטאים?
ענת | 16-07-2017 12:56
דתיים אוכלי חזיר...
24
לתת להם נייר טואלט בסבסוד למה לנגב בחבר...
לא להתרגל לשיקוץ | 16-07-2017 15:01
מנסים באתר סרוחים מהכיפה הסרוחה להכשיר את התועבה המסוכנת יותר מהנאצים דרך הדלת כבר לא דרך החלון... דתי ומחלל שבת.... מה עושה התועבה המשכב זכור? מכניס איבר ההולדה במקום יציאת הצואה....איכס. צריך לקבל זאת? לתת לסרחון במה? יהיו רצון שיחזרו לשפיות. ככה בטח לא יחזרו. והוואקומיות .....איכס
25
מצב קשה
משה | 16-07-2017 17:44
הכול צפוי...
26
טינופת גמורה, אנשי בליעל חוטאים ומחטאים אחרים
לדבר עברה, | 30-07-2017 6:22
יותר טוב להיות מסורתי או חילני שלא מצהיר על עצמו דבר, הם חילונים בתחפושת ימנית,
27
נגד התורה!
אוהב ישראל | 13-08-2017 2:20
ללכת נגד הכתוב בתורה - ולהתגאות בכך! ולתת לזה לגיטימציה בשם מי ? אתם פשוט רפורמים! אין ביהדות חצי חצי - תבינו!