מחקר חדש חשף: איפה חיים הכי הרבה אנשים עצלנים?

מחקר חדש שנערך באמצעות אפליקציית צעדים, אשר אספה דיווחים מ-700 אלף איש ב-46 מדינות בעולם- חושף באיזו מדינה חיים הכי הרבה אנשים עצלנים, איזו מדינה מצטיינת בפעילות גופנית ואיפה נמצאת ישראל ברשימה?

מחקר חדש חשף: איפה חיים הכי הרבה אנשים עצלנים?

מחקר חדש שערך פרופ' סקוט דלפ מאוניברסיטת סטנפורד, גילה באיזו מדינה חיים כמות האנשים הכי פחות פעילים מבחינה גופנית. הנתונים נאספו באמצעות אפליקציית סופרת צעדים בשם "ארגוס", שהביאה דיווחים מ-700 אלף איש ב-46 מדינות שונות בעולם שהשתמשו בה.

על פי הנתונים שפורסמו לאחרונה בכתב העת 'Nature', עולה כי ממוצע הצעדים היומי בקרב כלל המשתתפים בסקר מרחבי העולם עומד על 4,961 ביום, שווי ערך לכ-4 ק"מ. בעוד שהשעות הכי פעילות בהן נעשה מספר הצעדים הגדול ביותר התבצע סביב השעות 09:00, 12:00 ו-18:00 בימי חול, בעוד שבסופי שבוע המספר הרב ביותר של צעדים התבצע בין השעות 12:00 עד 18:00.

בראש הטבלה נמצאים תושבי הונג קונג, שתושביו הולכים בממוצע 6,880 צעדים יומיים בממוצע, כ-6 ק"מ – וזוכים בתואר המדינה ה'חרוצה' ביותר בה יש ממוצע גבוה של אנשים פעילים. בעוד שבתחתית הרשימה נמצאת אינדונזיה עם ממוצע יומי של 3,513 צעדים ביום בלבד. מה שמעניק לה את התואר המדינה עם הכי הרבה 'עצלנים' שמבצעים הכי פחות פעילות יומית.

הונג קונג היא המדינה בה נמצאו הכי הרבה אנשים פעילים (צילום: שטארסטוק)

ואם שאלתם איפה ישראל נמצאת? אז אנחנו מוצבים במקום ה-25 ברשימה, עם מספר ממוצע של 5,033 צעדים ביום כ-5 ק"מ. בעוד שמספר הצעדים המומלץ לכל אדם לצעוד ביום עומד על 10,000 צעדים.

לדברי המחקר, הנתונים לא בהכרח משקפים שיעורי התחלואה הנלווית לחוסר פעילות באותה מדינה, כמו: סוכרת, יתר לחץ דם ומחלות לב וכלי דם. אלא מחוסר השוויון בין הקבוצות שביצעו בכל מדינה את מספר הצעדים הרב ביותר, לאלה שביצעו את מספר הצעדים הנמוך ביותר.

"בקרב השוודים ישנו הפער הנמוך ביותר בין האוכלוסייה הפעילה ביותר לבין אלה שאינם פעילים גופנית", הסביר ל-BBC הפרופ' טים אלטהוף, אחד החוקרים, "במדינה זו נמצא גם שיעור ההשמנה הנמוך ביותר מקרב המדינות".

 

 

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע