לפיד: "הציונות הדתית קיבלה הודעה - הרבנים שלכם סוג ב"

יאיר לפיד אירח בישיבת סיעת יש עתיד את ראשי הארגונים הקונסרבטים והרפורמים בארה"ב ותקף את הציונות הדתית: "מה קרה לאחדות עם ישראל? מה קרה ל"יהודי לא מגרש יהודי?"

"הודעה לציונות הדתית- הרבנים שלכם סוג ב"
  אנחנו מגרשים יהודים מהכותל. לפיד (יונתן זינדל/פלאש90)

סערת מתווה הכותל וחוק הגיור.

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד התייחס היום (ב') בפתח ישיבת הסיעה לשתי ההחלטות שהתקבלו אתמול בממשלה העומדים נגד האג'נדה של מפלגת יש עתיד. כאורחי כבוד בישיבת הסיעה, לצידו של לפיד ישבו: ריק ג'ייקובס נשיא האיחוד ליהדות רפורמית של צפון אמריקה ומנכ"לית כנס הרבנים של התנועה הקונסרבטיבית, ג'ולי שונפלד.

בתחילת דבריו קרא לפיד באנגלית ליהדות העולם – " אל תוותרו עלינו. אנחנו לא מוותרים עליכם, אנחנו עם אחד".

לפיד תקף את ההחלטה ולמרות תוצאות הבחירות קבע: "רוב מוחלט של אזרחי ישראל מתנגד לשתי ההחלטות שעברו אתמול בממשלה. רוב מוחלט של אזרחי ישראל יודעים שאלו החלטות שנכפו על הממשלה בידי מיעוט בעזרת לוליינות פוליטית ותככנות פוליטית. אל תוותרו עלינו. אנחנו לא מתכוננים לוותר עליכם. אנחנו עם אחד. אנחנו ניאבק בזה יחד עד ששתי ההחלטות האלה יבוטלו. כמו שאומרים בבית הכנסת שלכם ושלנו, זה בדיוק "תיקון עולם".

רבנים שלכם סוג ב'

בדבריו בעברית תקף לפיד את הממשלה ובעיקר את חברי הליכוד והבית היהודי: "ראש הממשלה ביטל אתמול, מסיבות של שרידות פוליטית, את החשוב בתאריו: הוא כבר לא ראש הממשלה של כל העם היהודי. הוא ראש ממשלת הבובות של העסקנים החרדים."

"אותו דבר לגבי חוק הגיור שעבר אתמול. עוד פיצול, עוד שיסוע. עשרות אלפי עולים מקבלים סטירת לחי מממשלת ישראל. הציונות הדתית קיבלה אתמול הודעה: הפסדתם! הרבנים שלכם סוג ב', הדתיות שלכם סוג ב', אתם לא כשרים מספיק. אתם רק חצי כשרים. והם שתקו. האשמים העיקריים הם לא החרדים. החרדים עושים מה שהם תמיד עושים – לוקחים כשיש להם הזדמנות. האשמים העיקריים הם הפחדנים. ראש הממשלה, שריו, שיודעים בדיוק את המשמעות הנוראה לגורל היהודי, אבל כל מה שמעניין אותם זה הכיסאות שלהם.

לפיד הוסיף ועקץ את חברי הבית היהודי: "רוב מכריע של יהדות העולם קיבלו אתמול איסור כניסה למקום הקדוש ביותר ליהודים. אנחנו מגרשים יהודים מהכותל. מה קרה לאחדות עם ישראל? מה קרה ל"יהודי לא מגרש יהודי?"

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

13 תגובות
הצג את כל התגובות