בגלל חוק הגיור: הרב ישראל רוזן התפטר מנשיאות הבית היהודי

במחאה על חוק הגיור, הודיע הרב רוזן על פרישה ממוסדות המפלגה: "אין לי ולשכמותי מה לחפש בבית היהודי, המתחמק מכל עמדה בענייני 'דת מדינה' ומניח הכל במגרש החרדי."

חוק הגיור: הרב רוזן התפטר מנשיאות הבית היהודי
  הרב ישראל רוזן (באדיבות המצולם)

ראש מכון צומת, הרב ישראל רוזן, ומייסד מינהל הגיור, הודיע על התפטרותו מנשיאות הבית היהודי בשל אישור חוק הגיור בממשלה, מהלך אותו כינה: "בכיה לדורות".

במכתב ההתפטרות ששיגר לראשי הבית היהודי, חברי הכנסת, ונשיאות מרכז המפלגה, הוא קובל על כך שהבית היהודי התעלמה מבקשותיו לדון בחוק הגיור. כבר לפני כשבועיים פנה אליהם במחאה על 'חוק הגיור הממלכתי' המתרקם והולך, ותבע כי ינתן לו להשמיע את עמדתו בנושא זה "בקשותי להיפגש בדחיפות עם שרת המשפטים, ועם הסיעה הושבו ריקם".

המכתב שמצטרף למכתב קודם ששיגר לפני חודשיים, וגם ממנו התעלמו גרם לו את ההבנה: "אין לי ולשכמותי מה לחפש בבית היהודי, המתחמק מכל עמדה בענייני 'דת מדינה' ומניח הכל במגרש החרדי."

אין חלקי 'בבית' החוסם קבלת גרים

הרב רוזן שעמד בראש מינהל הגיור וייסד אותו , ועומד כיום בראש מכון צומת  כתב לחברי הבית היהודי כי בענין הגיור מדובר בחקיקה "שהיא בכייה לדורות המפקירה גרי צדק אמתיים וכנים, ובנושא חברתי לאומי ממדרגה ראשונה שהיה ראוי ומתאים ל'בית היהודי' להוביל; שהרי צעירים דתיים ומסורתיים (כולל בוגרי ישיבות הסדר!) נמצאים בליבה של סוגיה זו והנה הכל הושלך אחר גו למגרש החרדי, הפולט אותן עם בני זוגם אל מחוץ לגדר."

"בעבר 'כבר נשכבתי על הגדר' לטובת גרים וגיורות שאני מאמין בהם, ועתה אני נשכב פעם נוספת וזועק: אין חלקי 'בבית' החוסם קבלת גרים ראויים לכל הדעות." הוסיף הרב רוזן, "הנושאים המשפטיים והחששות מרפורמים ומעובדים זרים ידועים לי. יש פתרון פשוט . אם אינני יכול להתבטא 'בבית' בנושא זה שהוא בנפשי, ולהציע פתרון לבעיות המוכרות – 'למה זה אנכי'."

היום ככל הנראה תתקיים פגישה בין מזכ"ל המפלגה ניר אורבך לבין הרב רוזן, בנסיון ליישר את ההדורים ולהחזיר את הרב מהתפטרותו. יצויין כי הרב רוזן נבחר לנשיאות הבית היהודי לפני כשנה לאחר תיקו (54) בינו ובין חבר המרכז שלומי תמם. בעקבות התיקו הוחלט על רוטציה בין השניים, וכעת עם ההתפטרות תמם ייכנס לתפקיד לשלוש וחצי השנים הקרובות, אם ההתפטרות לא תבוטל.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

16 תגובות
הצג את כל התגובות