הרב דרוקמן: "זהו עוול לא צודק, מה קורה כאן?"

בישיבת ועדת חוץ וביטחון בעניין סגירת הפנימייה הצבאית הדתית באור עציון, זעק הרב חיים דרוקמן: "אחרי 70 שנה, לא נעים לומר, רוצים לקפח את הנוער הדתי"

הרב דרוקמן: "זהו עוול לא צודק, מה קורה כאן?"
  צילום: לשכת ח"כ יוגב

סגירת הפנימייה הצבאית הדתית לפיקוד באור עציון.

הבוקר (ב') התקיימה ישיבה נוספת של ועדת החוץ והבטחון של הכנסת בנושא סגירת הפנימייה. כזכור, לפני שנה החליטו במשרד הבטחון לסגור את הפנימיות הצבאיות, אך לאחר קמפיין של בוגרי הפנימייה הצבאית בחיפה, החליט שר הביטחון אביגדור ליברמן לסגור רק את הפנימייה הצבאית הדתית באור עציון.

ההחלטה עוררה ביקורת גדולה בציונות הדתית נגד החלטת שר הביטחון ומשרד הביטחון. בוועדה השתתפו בין השאר סגנית ראש אכ"א מירב קירשנר ונציגי משרד הביטחון, ובסיומה התחייבו נציגי משרד הבטחון לבחון את הנושא מחדש.

היום התקיים דיון נוסף בנושא, ובמהלכו תקפו חברי הוועדה, בהם יו"ר הועדה אבי דיכטר, וחברי הכנסת מהבית היהודי מוטי יוגב וחברת הכנסת ושולי מועלם את נציגי משרד ביטחון על חוסר האיזון לדבריהם בין ההחלטה לסגור את הפנימייה הדתית ולהשאיר את הפנימייה החילונית.

חבר הועדה, חבר הכנסת מוטי יוגב: "איש לא בדק כראוי את הנתונים, איש לא ישב לבדוק כיצד ניתן לייעל במקום לסגור, הנתונים שמציג משרד הביטחון הם בושה. הועדה הזו רגילה לועדות ענייניות ולא פוליטיות, וברך כלל אני בצד שמגן על צה"ל. כך היה בתקציב צה"ל וכך היה בשלל נושאים. אבל, לא יתכן אבל שצה"ל מופיע בוועדה עם נתונים מעוותים, ללא חשיבה וללא חלופות. צה"ל תמיד ניחן ביצירתיות, איפה כל זה נעלם? אסור שמערכת הביטחון תעשה עבודה כל כך לא רצינית, זה פשוט עצוב." עוד אמר יוגב, "אנחנו מחנכים למסירות ולשליחות, וזו המטרה של הפנימייה, חייבים להפוך את ההחלטה על פיה, לטובת מדינת ישראל."

הרב חיים דרוקמן: "אני לא נכנס למספרים. אני פשוט נדהם מעצם העניין, במדינת ישראל אחרי 70 שנה, לא נעים לומר, רוצים לקפח את הנוער הדתי. מה קורה כאן? אינני מבין. ירו חץ, ומסמנים אחר כך את המטרה. איש לא בדק, וזו החלטה שרירותית לחלוטין. זהו עוול לא צודק, מה קורה כאן? אתם בעצמכם, אנשי משרד הביטחון, יודעים שזה עוול. רציתם לסגור את שתיהן? נניח. אבל זה עניין פוליטי, לסגור רק את הפנימייה הדתית".

איל בן ראובן: "זהו מוסד חשוב. אני נגד ההחלטה לסגור את הפנימייה. זהו מקום ערכי וחושב ממדרגה ראשונה. אני רוצה לשמוע חלופות לקיום אור עציון".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
כבוד הרב
כל | 19-06-2017 12:49
בזכות ברית האחים נסגרו כמה ישיבות
2
צודק רוצים עוד אופק בוכרסים ומורים כמו לוינשטיין
אור | 19-06-2017 13:15
3
לסגור . שילמדו בחיפה עם חילוניים זה קידוש השם.
דתי | 19-06-2017 13:37
הרב דרוקמן צריך להיות הראשון שמעוניין שילמדו יחד כולם בחיפה. אדרבא הקצינים לעתיד שיחיו מראש עם החילוניים. זה קידוש השם. אין סיבה מוצדקת להתנגד? גם אם השיקולים פוליטיקה זה לא גנאי. הרב דרוקמן גם היה חכ במפלגה פוליטית.
4
זה לא קרה בשרות המשותף
סוף סוף הרב דרוקמן קם וזועק | 20-06-2017 13:08
זה לא קרה בהוצאת תודעה יהודית. זה לא קרה בעוד נושאים. למה זה קורה רק עכשיו? למה?