הלברטל במתקפה חריפה על יפעת ארליך ודפנה מאיר

שדר רדיו 'גלי ישראל', עורך הדין דב הלברטל, יוצא בחריפות נגד העיתונאית והסופרת יפעת ארליך ונגד ספרה 'מה יקרה אם אמות מחר בבוקר', המתעד את סיפור חייה של דפנה מאיר הי"ד

הלברטל במתקפה חריפה על יפעת ארליך ודפנה מאיר
  (צילום מסך/ יוטיוב ערוץ 'אורות')

שדר רדיו 'גלי ישראל', עורך הדין דב הלברטל, יוצא בחריפות נגד העיתונאית והסופרת יפעת ארליך ונגד ספרה 'מה יקרה אם אמות מחר בבוקר', המתעד את סיפור חייה של דפנה מאיר הי"ד, שנרצחה בפיגוע דקירה בפתח ביתה.

בטורו המתפרסם באתר החרדי 'כיכר השבת', התייחס הלברטל להחלטתה של הרבנות הצבאית למנוע מארליך להגיע לבסיסי צה"ל ולהרצות מול חיילות בטענה שחלקים מסויימים בספר הם בניגוד לעמדת הרבנות.

"דתיות בצה"ל- חילול ה' ובושה"

"בשבוע שעבר התפרסם שהרבנות הצבאית לא אישרה הרצאה של הסופרת והעיתונאית יפעת ארליך, שכתבה ספר על חייה של דפנה מאיר, בפני חיילות דתיות", כתב הלברטל בפתח טורו.  לאחר מכן הוא התייחס לסוגיית גיוס בנות דתיות לצה"ל ואמר כי "דתיות בכלל לא צריכות לשרת בצה"ל. זה חילול השם זו בושה. אבל בציונות הדתית הפמיניסטיות השתלטו על המגזר. זה כבר חסר סיכוי שם. השירות הלאומי של הבנות שם, כבר עומד לפני התמוטטות".

בשלב הזה עבר הלברטל לדבר על דפנה מאיר עצמה וכתב כי "זה בדיוק הסיפור עם דפנה מאיר. היא הייתה אשת חסד. אבל פמיניסטית שדיברה באופן חופשי ובוטה על כל מיני עניינים שהשתיקה יפה להם, והחדירה רוח של קלקול ורדידות להוויה הדתית. הייתה לה גם נועזות, כמו רבות מהציוניות הדתיות לייט, להתווכח בהלכה עם רבנים".

יפעת ארליך

ארליך סחופה באווירה הליברלית

על מחברת הספר, יפעת ארליך, כתב הלברטל: "מחברת הספר, היא בתו של מי שהיה רב ותלמיד חכם מחוגי הדתיים הלאומיים. במידה רבה, היא עצמה אישה ראויה. אלא שגם היא, כרבות אחרות במגזר זה, סחופה באווירה הליברלית והפמיניסטית הכובשת את המגזר".

הלברטל החריף את הטון וכתב כי "את כל הלייט העלוב הזה, הנחילה ארליך לרבים, וממשיכה להנחיל בהרצאותיה, כי כל זה הרי גורף רייטינג. היא הפכה את מאיר לסוג של דמות מופת ומודל לחיקוי בציונות הדתית, בשעה שהייתה ראויה לכל הוקעה, מלבד האמפטיה על הטרגדיה הנוראה".

דפנה מאיר

אנשי הציונות הדתית מפחדים מהנשים

הלברטל ממשיך ותוקף גם את שאר הסופרות והעיתונאיות מהמגזר: "וזו הבעיה עם עיתונאיות וסופרות מהמגזר הזה, שמשנות את הד.נ.א. של הציונות הדתית לרוח של פמיניזם בוטה וליברליות, ומביאות להרס המגזר כשהגברים הסמרטוטיים שם, מפחדים מנשים אלה וסוגדים להן".

"לכן בוודאי שלא היה ראוי לתת לארליך להרצות בפני חיילות דתיות, או להרצות בכלל בעניין זה. אבל הרבה מעבר לזה. אסור היה לספר זה להיכתב. יש ספרים שיכולים להרוס עשרות שנות חינוך והשקעה. ספר זה על מאיר, הוא אחד מהם".

מצה"ל נמסר: ״צה״ל אינו אוסר את הרצאותיה של יפעת ארליך והיא אף עתידה להגיע ולהרצות בפני חיילים. הרצאתה לא אושרה בתחילה בשל תקלה טכנית לאור העובדה שתהליך תיאום והכנת יום העיון לא בוצעו בצורה סדורה ועפ״י הנהלים המקובלים בצה״ל. הלקחים מן האירוע הופקו.״

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

40 תגובות
הצג את כל התגובות