צפו:הקהל משתולל ולא נותן למירי רגב להשחיל מילה

שריקות בוז וקריאות ביניים. זה מה שחיכה לשרת התרבות מירי רגב במהלך נאומה בפסטיבל ישראל וזאת בעקבות דרישתה מספר ימים לפני שלא להציג בו שני מופעים בהם נראים השחקנים מופיעים בעירום מלא

(צילום: אלי מנדלבאום, ynet)

שריקות בוז וקריאות ביניים. זה מה שחיכה אמש (חמישי) לשרת התרבות והספורט מירי רגב במהלך נאומה בפסטיבל ישראל וזאת בעקבות דרישתה מספר ימים לפני שלא להציג בו שני מופעים בהם נראים השחקנים מופיעים בעירום מלא.

רגב, שכבר למודת נסיון מהתפרעויות במהלך נאומיה, לא התרגשה יותר מדי וסיימה את דבריה, למורת רוחם של המוחים נגדה.

"אף אחד לא יסתום לי את הפה, גם לא אתם. זכותי לומר את מה שאני מאמינה", אמרה רגב עם תחילת המחאות ושריקות הבוז.

על דרישתה שלא לאפשר הצגת מופעים עירום, היא אמרה: "התוצאה הראשונית ביותר של התבונה האנושית, של האכילה מעץ הדעת היא הבושה מהעירום ובעקבותיה הלבוש. אין סממן מובהק יותר לתרבות האנושית מן הבגד. כשם שאני תומכת בחופש הביטוי כך אני דוגלת בחופש המימון של המדינה. קופת הציבור איננה יכולה לעמוד לרשותם של אלה שחופש הביטוי שלהם פוגע בציבור עצמו".

"אני שמחה שמדובר באירוע שאינו מעיד על הכלל",המשיכה שרת התרבות. "האומנות הישראלית היא צעירה, רעננה, תוססת ובועטת, ועם זאת היא מקיימת שיג ושיח פורה עם אוצרות התרבות העתיקים שלנו כעם. הערב נהנה כולנו מערב רבגוני המחבר בין העושר האומנותי של מזרח ומערב. אני מאחלת לכולנו פסטיבל מהנה ומרגש מזמינה את האורחים שבאו מרחוק לא להתרגש ממה שקורה כאן. בדרך כלל אנחנו יותר מכבדים ומכילים, בוודאי את אורחינו מחו"ל. אני מזמינה אתכם להישאר כאן בירושלים, בעיר המקסימה והיפה ביותר בעולם ולבקר במדינת ישראל כי יש לנו ארץ נהדרת".

השרה רגב הוסיפה: "יש לי חלום שלוחמי החירות והערכים יבינו שיש ערכים נוספים מלבד הערכים שלהם, שאפשר להאמין שמופע עירום הוא פוגעני. לא כולם חייבים למחוא כפיים, יש גבולות בסיסיים שמקודשים לחברה והיא רוצה בצדק לשמר אותם".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

11 תגובות
הצג את כל התגובות