תיעוד חדש מוכיח: הנהג דרס וירה אחרי שהותקף.צפו

תיעוד חדש ממצלמות האבטחה מוכיח כי הנהג שהוקף בהמון ערבי זועם, דרס וירה רק לאחר שלא נותרה לו ברירה. נגד נהג האמבולנס של הסהר האדום הוגשה תלונה במשטרה

תיעוד חדש של נסיון הלינץ' בתושב היישוב איתמר בכפר חווארה, מוכיח כי הוא דרס וירה רק לאחר שהוקף על ידי המון ערבי זועם.

"ראיתי את המוות בעיניים", הוא שחזר מאוחר יותר. "חזרתי מקניות והסלים היו באוטו, התחילה הפגנה אלימה באמצע חווארה. ראיתי את ההמון והצלחתי להיחלץ משם. יצאתי משם והגעתי הביתה בשלום".

גם אשתו בטוחה שמדובר במקרה של הגנה עצמית: "ברוך השם שהסיפור נגמר ככה. זה נס. ניסו לעשות בו לינץ'. גם חוקרי זיהוי פלילי מסתכלים על הרכב ואומרים שהיה כאן ניסיון ללינץ'. אמבולנס חסם את הכביש ואז יצאו מהאמבולנס, התקרבו לרכב וניסו להוציא אותו. זה ממש נס גדול שככה זה נגמר".

(הנהג שהותקף משחזר את רגעי האימה; צילום: חוננו)

בתוך כך, ארגון 'עד כאן' הגיש הערב (חמישי) תלונה למשטרת מחוז ש"י נגד נהג האמבולנס של הסהר האדום שחסם את הרכב הישראלי באירוע החמור היום בחווארה. האירוע כמעט והתפתח לכדי לינץ' בנהג הרכב החסום שלולא האמבולנס החוסם, היה יכול להימלט מהמקום.

בנוסף, פנו אנשי עד כאן לארגון הצלב האדום בדרישה לפתוח בהליך נגד נהג האמבולנס שחסם את הרכב של האזרח הישראלי בעת ההתפרעויות כשלא איפשר לו לברוח מהמקום ובכך העמיד אותו בסכנת חיים ברורה וממשית.

מארגון 'עד כאן' נמסר ל'סרוגים' כי "הסהר האדום שותף בהתפרעויות ובהתקפות נגד חיילים ואף נגד אזרחים ישראלים וזו לא הפעם הראשונה שהם פועלים בפעולות מסכנות חיים מול אזרחים וחיילים, כפי שנחשף בתיעוד שביצעו תחקירני עד כאן בעבר".

"במסגרת פעילות "עד כאן" חשף הארגון את השתתפותם של אנשי הסהר האדום בפעילות עבריינית. נהג האמבולנס סיכן במכוון את חייו של האזרח הישראלי על ידי חסימת רכבו על אף שראה את ההמון המשולהב מקיף את הרכב. לולא פעולה זו לא היה צריך להשתמש באקדחו האישי על מנת להגן על חייו וייתכן כי הייתה נחסכת פגיעה בחיי אדם. אנו דורשים שגורמי אכיפת החוק ימצו את הדין עם הנהג המסוכן".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות