צפו: תושב איתמר משחזר את הלינץ' ממנו ניצל

תושב איתמר שניצל מנסיון לינץ' בכפר חווארה עוכב לחקירה בעקבות הירי במחבל ושחזר את רגעי האימה בהם נסקל במכוניתו על ידי המון ערבי זועם. צפו בשחזור

(צילום: חוננו)

תושב איתמר שניצל מנסיון לינץ' מוקדם יותר (חמישי) בכפר חווארה עוכב לחקירה בעקבות הירי במחבל ושחזר את רגעי האימה בהם נסקל במכוניתו על ידי המון ערבי זועם.

"ראיתי את המוות בעיניים", הוא שחזר: "חזרתי מקניות והסלים היו באוטו, התחילה הפגנה אלימה באמצע חווארה. ראיתי את ההמון והצלחתי להיחלץ משם. יצאתי משם והגעתי הביתה בשלום".

גם אשתו בטוחה שמדובר במקרה של הגנה עצמית: "ברוך השם שהסיפור נגמר ככה. זה נס. ניסו לעשות בו לינץ'. גם חוקרי זיהוי פלילי מסתכלים על הרכב ואומרים שהיה כאן ניסיון ללינץ'. אמבולנס חסם את הכביש ואז יצאו מהאמבולנס, התקרבו לרכב וניסו להוציא אותו. זה ממש נס גדול שככה זה נגמר".

חבריו של היורה, עובד סוציאלי ואב לשמונה, סיפרו כי היה בדרכו חזרה לביתו אחרי שערך קניות בסניף מקומי של "רמי לוי". הם טוענים כי סיפר להם שאמבולנס פלסטיני חסם לו את הדרך ואז יצא ממנו איש לבוש בבגדי רפואה והחל לבעוט ברכבו. בהמשך, לגרסתו, החל המון ליידות אבנים על רכבו ומחשש לחייו נאלץ לשלוף אקדח, ירה לאוויר וכתוצאה מכך הבריח את התוקפים. ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, העניק גיבוי ליורה וטען כי הוא ניצל מלינץ'.

מהירי של המתנחל נפגעו שני פלסטינים. אחד מהם – מועתז תאיה, בן 23 מהכפר ביתא שדרומית לחווארה – נפצע אנושות ומשרד הבריאות הפלסטיני הודיע זמן קצר לאחר מכן כי מת מפצעיו. גם בצה"ל אישרו כי הפלסטיני מת כתוצאה מהירי. מג'די שתייה, צלם של סוכנות הידיעות "AP", נפצע באורח בינוני. כוחות צה"ל שהגיעו למקום המהומות הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע