העתיד כבר כאן: בקרוב נשמע איכותי יותר וניפרד לתמיד מה-MP3

אחרי 20 שנה שהוא מלווה אותנו, הגיע הזמן להיפרד יפה מפורמט האודיו הוותיק MP3 שעוזב אותנו, לטובת עידן איכותי ויעיל יותר בשם ACC

תגיות:  
למה הפרידה מהMP3 צריכה לשמח אתכם?
  זה שיר פרידה (צילום:שטארסטוק)

פרידות הן לא תמיד דבר עצוב, במיוחד אל כשמדובר בשדרוג.  פורמט הMP3 ליווה אותנו כבר 20 שנה, כמעט כל קובץ של מוזיקה או הקלטה היו בפורמט הזה אך לא עוד.

המכון הגרמני 'פראונהופר', שסייע בפיתוח MP3 ואחראי על כמה מהפטנטים שלו. הודיע לאחרונה כי הוא הגיע להחלטה להפסיק את פיתוח הפורמט הנפוץ, מסיים את החוזים עם כמה מהמפתחים בתחום וממליץ ליצרניות מכשירים דיגיטליים לעבור לקבצים מקודדים ממשפחת ה-AAC "הנחשב ליעיל יותר מ-MP3 ומציע הרבה יותר פונקציונליות", אמרו בהודעת המכון.

בקרוב נפרדים (צילום:שטארסטוק)

קובץ ה-AAC קיים כבר לא מעט שנים ונחשב ליעיל יותר, בזכות יכולת הדחיסה שלו בהשוואה ל-MP3 הנחשבת טובה יותר. הן מבחינת איכות השמע שתומכת בטווח תדרים רחב, וכל זה בנפח קובץ קטן יותר.

כבר כיום רוב הנגנים, האפליקציות ותכנות ניגון במחשב תומכים בפורמט, אך השינוי האמיתי שיגרום ליצרנים להפסיק להשתמש או למכור בפורמט הMP3 הנחשב לאיכותי פחות ושוקל יותר מתחילה מעכשיו. מהסיבה שמשמעות ההודעה הרשמית של 'פראונהופר' היא שבקרוב כנראה לא יהיה שום מענה טכני לפורמט הMP3 ליצרניות.

 

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
עולם יותר מידי משוכלל
| 16-05-2017 16:41
מי יכול לשכלל את האדם עצמו?