תחשוב מחוץ לקופסא / הרב אליהו משיב לאיתמר סט

אני רוצה לבקש מאיתמר שישים יד על הלב וישאל את עצמו: האם לא אמרת דבר מקומם ומטופש? האם אתה לא נתון לשטיפת מוח ששיבשה לך את ההגיון?

תחשוב מחוץ לקופסא / הרב אליהו משיב לאיתמר סט
  (צילום: עמנואל מימון)

ראיתי את מאמרו של דובר הלהט"ב – איתמר סט, המאמר שבו הוא משווה לנאצים את מאות הרבנים שהיו בכנס של איגוד רבני הקהילות בגלל שהעזו לחשוב על פתרונות למצוקת ההומואים והלסביות.

אני רוצה לבקש מאיתמר שישים יד על הלב וישאל את עצמו: האם לא אמרת דבר מקומם ומטופש? האם אתה לא נתון לשטיפת מוח ששיבשה לך את ההגיון?

איתמר, אתה נראה בחור פיקח, תרשה לנו להציע לך לבדוק האם באמת הקהילה הלהט"בית יותר גדולה מהקהילה החרדית כמו שכתבת. קח נייר ועט ותחשב כמה מנדטים יש לציבור החרדי וכמה אחוזים הם מתוך החברה הישראלית (יותר מעשרה אחוז). עכשיו תבדוק במשרד הפנים כמה זוגות הומואים ולסביות רשומים במשרד הפנים. ותמצא שמספר המשפחות הנורמליות הוא כמליון וחצי, ומספר ה"משפחות" הלא נורמליות הוא פחות מחצי אחוז.

עכשיו אתה בוודאי מתבייש בעצמך שכתבת שטות כזאת בעיתון. אבל אתה לא אשם. מישהו מאכיל אותך ואת חבריך בשטויות כאלה לרוב בלי שום ביקורת. אולי שמעת על זה בתנועת הנוער איגי. אולי נתנו לך לקרוא "מחקרים" על מספרם של ההומאים בחברה. מחקרים בתשלום שנועדו לתת לך תחושה שאתה חלק מהרוב שהוא באמת אפילו לא אחוז שלם באוכלוסיה.

איתמר, שים לב לעוד משהו. כתבת: "הוכח ע"י אין-ספור מקרים, מחקרים מדעיים וניסיונם של אנשי דת רבים כי טיפולי המרה וכו' גורמים לבני הנוער הללו תחושות של שנאה עצמית ודכאון שמביאות איתן פגיעות עצמיות וניסיונות התאבדות שלצערי ברוב המקרים גם מסתיימים במוות". האם ראית איך ספור מקרים כאלה? שים יד על הלב, כמה בחורים שקיבלו טיפול והתאבדו פגשת. וכמה בחורים שלא קיבלו טיפול והתאבדו פגשת? אתה רואה את התשובה!

זה נכון שיש באמת הרבה התאבדויות בקהילה ה"גאה" וה"עליזה". אבל אני ואתה יודעים שכל ההתאבדויות הללו קרו לאנשים שלא היו בתהליך ריפוי. אנחנו יודעים שכל המתאבדים מקרב הקהילה הזו התאבדו בגלל שהנטייה הזו מתסכלת. בגלל שהנטיה הזאת מביאה הרבה צער, עצבות, בדידות ודכאון. לא בגלל הריפוי. אז למה לכתוב שקרים?

עכשיו תשאל את עצמך איפה ראיתי 'מחקרים מדעיים' שאומרים כי טיפולים גורמים התאבדות? נכון שלא ראית, פשוט אין. אולי קראת מאמרי עיתונות שמדברים בפסקנות מוחלטת על המחקרים ה"אין סופיים" הללו והושפעת. בפעם הבאה תבדוק טוב לפני שאתה כותב משהו בעיתון. שלא יאכילו אותך בסיפורי מעשיות.

אולי עכשיו יש לך אומץ לבדוק את הסיפור הגדול מכולם. הסיפור על הגנים שאחראים לנטיה מינית של הומאים ולסביות. הרי זה הסיפור שהמנהיגים של התנועה הלהטבית מספרים לנו ולכם כל היום. ובכן, האם אתה מוכן למצוא את המחקר הרציני שמצא את הגן הזה? אולי יפליא אותך לדעת כי עשר שנים מחפשים אותו ולא מצאו. השקיעו בחיפוש הזה מאות מליוני דולרים ולא מצאו כלום. האמת היא כי מי שמכיר קצת את החוק הכי בסיסי של התורשה מבין כי אין סיכוי שימצאו גן כזה, אם הוא היה קיים פעם, הוא היה נכחד. גן כזה לא יכול לשרוד.

עכשיו כשאתה מבין שמנסים לעבוד עליך, אולי תעיז לבדוק גם את נושא הריפוי. אולי תמצא שהריפוי מצליח. אני פגשתי עשרות נערים ונערות שחשבו שאין רפואה והם אבודים בגלל התעמולה הזולה של הלהט"בים וגילו שזו תעמולה שקרית ויש תרופה. יש ריפוי שמביא הרבה ברכה. שמחה, חיים, משפחה וילדים. הטוב הזה יכול להיות גם שלך, אם רק תעז לבדוק ולחשוב מחוץ לקופסא.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
15 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
הרב שמואל
| 21-04-2017 10:15
אשרייך הרב באהבה וביושרה נעזור להם ... חזק ואמץ ....
2
יישר כח לרב שכתב תגובה שקולה ולעניין
סטודנט | 21-04-2017 10:26
3
תגובתי לרב אליהו
איתמר סט | 21-04-2017 11:03
אחרי שקראתי בעיון את תגובתו של הרב אליהו - הזדעזתי. חורה לי שאני נאלץ לדבר כך על רב, חורה לי שהוא מדבר מתוך בורות מוחלטת.ראשית, איני דובר הלהטב, ואציין שוב כי מדובר בקהילת הלהטבפאק.לגבי אחוז הקהילה הגאה באוכלוסייה – עפי נתונים שהוצגו עי לשכת עורי הדין בוועדת הפנים והגנת הסביבה (פרוטוקול מספר 360 של הכנסת מתאריך ה-21 בפברואר) של כנסת ישראל אחוז המגזר החרדי בישראל הוא בין שמונה לאחד-עשר אחוזים ואחוז הקהילה הגאה הוא מעל לעשרה אחוזים. אלו נתונים רשמיים של הרשויות הממשלתיות בישראל. כשאתה סופר משפחות הרשומות במשרד הפנים תגלה שברובם המכריע של המקרים בהם משפחה גאה מנסה להירשם כך במשרד הפנים הם נתקלים באינספור קשיים ולבסוף רק הורה אחד נרשם. אני מזמין אותך לערוך ניסוי בנושא ולבדוק. לכן, לקיחת נתון אחוז הקהילה באוכלוסייה דווקא כך היא הטייה סטטיסטית, אני מקווה שלא במכוון, ובין הנתון לאמת אין כל קשר.בנושא האפקטיביות של טיפולי המרה, אפנה אותך לנייר עמדה בנושא טיפולי המרה של הסתדרות הפסיכולוגים בישראל שם הם מציינים בדיוק את אותם הדברים המזעזעים שעוברים על אנשים שנפלו קורבנו לטיפולי המרה. גם שם מוכיחים כי האפקטיביות של טיפולי המרה מאד גבוהה אם המטרה היא להכניס את הקורבן למצב של דכאון ונטיות אובדניות. גם כאן, מדובר בנייר עמדה מפורט ומנומק שנכתב על רקע מחקרים מדעיים רבים עי דר גבריאל וייל בשיתוף פרופ' גבי שפלר ועוד משתתפים נוספים.להתיחסותך לנושא הגנים שאחראים לנטייה מינית. עד כמה שאני יודע וממה שקראתי בנושא לא נמצא גן כזה, אתה צודק. אבל אני חייב לציין משהו - בתור תלמיד תיכון למדתי ביולוגיה כהרחבה 5 יחידות לבגרות. שם למדתי קצת גם על הגנום האנושי. ועדיין, מעולם לא חשבתי או שיערתי כי מדובר בגן. לנסות ולהצדיק את קיומך עי גנים נשמע לי כנסיון מטופש. האם מה שמגדיר יהודי הוא גן? הוכח מדעית כי קיים גן יהודי אשר הוא חלק מהדנא של כל יהודי בעולם בכל מקום? האם יהודי שעובר גיור כהלכה משתנה לו הגנום? ומה עם צאצאיו?אני מבקש ממך הרב אליהו, בפעם הבאה, לפני שאתה כותב דבר מתוך בורות תבדוק את הנתונים והעובדות שאתה מציג.לאחר שהצגתי את העובדות שטרחתי לבדוק, אענה לשאלת הרב - עם יד על הלב, במלוא הכנות ואחרי מחשבה עמוקה אני שלם במאת האחוזים עם טור הדעה שלי.אני לא צריך גן הומוסקסואלי בכדי להצדיק את קיומי. אני לא צריך לקבל טיפולי המרה כי איני חולה.
מה נקרא אצל הלהטבים - "המרה"?
איתמר, מבקשים ממך לחשוב פתוח | 24-04-2017 7:52
אצל הלהטבים: - להסביר לגבר כי הוא גבר - המרה וצריך לחוקק חוק שזה אסור. - לחתוך לגבר את אברי ההולדה, להאכיל אותו בסטרואידים שיראה כמו אשה - לא נקרא המרה. למרות שהד.נ. א, המוח, העצמות, השרירים ישארו כמו של גבר ורק כלפי חוץ הוא יראה כמו אשה. אחר כך הם בוכים שיש 40% התאבדות אצל הלהטבים? אחי! מישהו משבש לכם את השכל הישר!
שניכם צודקים
חנוך | 23-04-2017 13:05
אכן בלשכת עורכי הדין מציינים מספר של 10%, אבל זה ללא שום ביסוס מחקרי. נייר העמדה של הסתדרות הפסיכולוגים שייך לגוף רשמי, אבל גם שם לא התבססו על מחקר מדעי מקיף. לא כל גוף רשמי מוציא דברים מבוססים מחקרית. עצוב שאתה לא יודע את זה.
אל תאשים, תתמודד!!
לא הרבנים- הקב"ה!!! | 23-04-2017 11:40
ויקרא פרק יח(טז) עֶרְוַת אֵשֶׁת אָחִיךָ לֹא תְגַלֵּה עֶרְוַת אָחִיךָ הִוא: ס (יז) עֶרְוַת אִשָּׁה וּבִתָּהּ לֹא תְגַלֵּה אֶת בַּת בְּנָהּ וְאֶת בַּת בִּתָּהּ לֹא תִקַּח לְגַלּוֹת עֶרְוָתָהּ שַׁאֲרָה הֵנָּה זִמָּה הִוא: (יח) וְאִשָּׁה אֶל אֲחֹתָהּ לֹא תִקָּח לִצְרֹר לְגַלּוֹת עֶרְוָתָהּ עָלֶיהָ בְּחַיֶּיהָ: (יט) וְאֶל אִשָּׁה בְּנִדַּת טֻמְאָתָהּ לֹא תִקְרַב לְגַלּוֹת עֶרְוָתָהּ: (כ) וְאֶל אֵשֶׁת עֲמִיתְךָ לֹא תִתֵּן שְׁכָבְתְּךָ לְזָרַע לְטָמְאָה בָהּ: (כא) וּמִזַּרְעֲךָ לֹא תִתֵּן לְהַעֲבִיר לַמֹּלֶךְ וְלֹא תְחַלֵּל אֶת שֵׁם אֱלֹהֶיךָ אֲנִי יְקֹוָק: (כב) וְאֶת זָכָר לֹא תִשְׁכַּב מִשְׁכְּבֵי אִשָּׁה תּוֹעֵבָה הִוא: (כג) וּבְכָל בְּהֵמָה לֹא תִתֵּן שְׁכָבְתְּךָ לְטָמְאָה בָהּ וְאִשָּׁה לֹא תַעֲמֹד לִפְנֵי בְהֵמָה לְרִבְעָהּ תֶּבֶל הוּא: (כד) אַל תִּטַּמְּאוּ בְּכָל אֵלֶּה כִּי בְכָל אֵלֶּה נִטְמְאוּ הַגּוֹיִם אֲשֶׁר אֲנִי מְשַׁלֵּחַ מִפְּנֵיכֶם: (כה) וַתִּטְמָא הָאָרֶץ וָאֶפְקֹד עֲוֹנָהּ עָלֶיהָ וַתָּקִא הָאָרֶץ אֶת יֹשְׁבֶיהָ: (כו) וּשְׁמַרְתֶּם אַתֶּם אֶת חֻקֹּתַי וְאֶת מִשְׁפָּטַי וְלֹא תַעֲשׂוּ מִכֹּל הַתּוֹעֵבֹת הָאֵלֶּה הָאֶזְרָח וְהַגֵּר הַגָּר בְּתוֹכְכֶם: (כז) כִּי אֶת כָּל הַתּוֹעֵבֹת הָאֵל עָשׂוּ אַנְשֵׁי הָאָרֶץ אֲשֶׁר לִפְנֵיכֶם וַתִּטְמָא הָאָרֶץ: (כח) וְלֹא תָקִיא הָאָרֶץ אֶתְכֶם בְּטַמַּאֲכֶם אֹתָהּ כַּאֲשֶׁר קָאָה אֶת הַגּוֹי אֲשֶׁר לִפְנֵיכֶם: (כט) כִּי כָּל אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה מִכֹּל הַתּוֹעֵבֹת הָאֵלֶּה וְנִכְרְתוּ הַנְּפָשׁוֹת הָעֹשֹׂת מִקֶּרֶב עַמָּם: (ל) וּשְׁמַרְתֶּם אֶת מִשְׁמַרְתִּי לְבִלְתִּי עֲשׂוֹת מֵחֻקּוֹת הַתּוֹעֵבֹת אֲשֶׁר נַעֲשׂוּ לִפְנֵיכֶם וְלֹא תִטַּמְּאוּ בָּהֶם אֲנִי יְקֹוָק אֱלֹהֵיכֶם:
4
לרב שמואל אליהו
משה | 21-04-2017 11:55
תודה רבה הרב, אבל הבעיה המרכזית בטיפולים היא שהם עולים המון כסף. עשרות אלפים שלנער אין
5
כל מילה בסלע!
דוד | 21-04-2017 12:21
כמה שהכל נכון!
6
יישר כח לרב!
נתנאל | 21-04-2017 13:08
תודה שאתה תמיד מכוון את הציבור לדרך הנכונה והישרה.
7
יפה שהרב מתייחס אל השטויות שהוא כתב
| 21-04-2017 15:39
8
הרה"ג שמואל אליהו שליט"א גאון וקדוש שלא מפחד לומר את
גדכדשכש | 21-04-2017 16:55
האמת!! ישר כוחו של הרב וה' יוסיף לו שנות חיים ואורך ימים בעה.
9
יש כח לרב. שכתב באהבה את הדברים.
דניאל | 22-04-2017 22:55
....
10
השוואת דברי הרבנים לתעמולה נאצית בורות זוועתית ואלימה
דובר בעלי הנטיות חצה קו אדום ועבה | 22-04-2017 23:10
האם האזין דובר בעלי הנטיות השונות לנאומי היטלר? האם קרא ראה או שמע על שר התעמולה יוזף גבלס שלא הייתה מדיה שלא העביר בה תעמולה נאצית ואנטישמית ואפילו שטף מוחם של ילדים במערכת החינוך בתעמולה ? האם צפה בסרטיה של הבימאית הנאצית לני ריפנשטאל? האם עיין מימין בעיתון האנטישמי דר שטירמר? איתמר לא רק שחצית קו אדום אתה גם מגלה בורות אדיוטית שלא מובנת כיצד בבית של ניצולי שואה כפי שהעדת על עצמך אתה נותן השוואה מטופשת כזו. כל מי שמניתי קרא לרצוח יהודים ו.... הומוסקסואלים שמעת רב אחד קורא להרים עליהם יד? בוא ועם הארץ מסית אלים.
11
אין גן כזה
חיננית | 23-04-2017 0:51
בתור סטודנטית לפסיכולוגיה, יכולה להעיד מחקרית כי לא קיים כזה גן. אחד המרצים, בן קיבוץ במקור שלא אחת פגש בהם, נאלץ גם הוא להעיד שגם אם לא מעיזים לומר שמדובר במחלה, הרי כל אותם אלו שהוא פגש אף פעם לא שידרו יתר חיוניות.
12
אבל כבוד הרב שליטא למה לומר שני מושגים:"קהילה"! להט"ב"?
עם הכבוד מהרב שליטא מו"ר.רק שאלה? | 23-04-2017 2:25
זה מושגי דמוגגית סרחון שיווקית שהמציאו מכניסי איבר ההולדה במקום הטינופת[מחילה מהרב אבל צריך לומר היום בדיוק מה זה]. אנרכיסוטי פי הטבעת שם מתאים יותר לא לסובלים שבהם אלא למתגאים ולמושפרצים שבהם. לא טוב. במקום להטב=ראשי תיבות.ללא השכל טובעים בצואה[בטומאה]