תחשוב מחוץ לקופסא / הרב אליהו משיב לאיתמר סט

אני רוצה לבקש מאיתמר שישים יד על הלב וישאל את עצמו: האם לא אמרת דבר מקומם ומטופש? האם אתה לא נתון לשטיפת מוח ששיבשה לך את ההגיון?

תחשוב מחוץ לקופסא / הרב אליהו משיב לאיתמר סט
  (צילום: עמנואל מימון)

ראיתי את מאמרו של דובר הלהט"ב – איתמר סט, המאמר שבו הוא משווה לנאצים את מאות הרבנים שהיו בכנס של איגוד רבני הקהילות בגלל שהעזו לחשוב על פתרונות למצוקת ההומואים והלסביות.

אני רוצה לבקש מאיתמר שישים יד על הלב וישאל את עצמו: האם לא אמרת דבר מקומם ומטופש? האם אתה לא נתון לשטיפת מוח ששיבשה לך את ההגיון?

איתמר, אתה נראה בחור פיקח, תרשה לנו להציע לך לבדוק האם באמת הקהילה הלהט"בית יותר גדולה מהקהילה החרדית כמו שכתבת. קח נייר ועט ותחשב כמה מנדטים יש לציבור החרדי וכמה אחוזים הם מתוך החברה הישראלית (יותר מעשרה אחוז). עכשיו תבדוק במשרד הפנים כמה זוגות הומואים ולסביות רשומים במשרד הפנים. ותמצא שמספר המשפחות הנורמליות הוא כמליון וחצי, ומספר ה"משפחות" הלא נורמליות הוא פחות מחצי אחוז.

עכשיו אתה בוודאי מתבייש בעצמך שכתבת שטות כזאת בעיתון. אבל אתה לא אשם. מישהו מאכיל אותך ואת חבריך בשטויות כאלה לרוב בלי שום ביקורת. אולי שמעת על זה בתנועת הנוער איגי. אולי נתנו לך לקרוא "מחקרים" על מספרם של ההומאים בחברה. מחקרים בתשלום שנועדו לתת לך תחושה שאתה חלק מהרוב שהוא באמת אפילו לא אחוז שלם באוכלוסיה.

איתמר, שים לב לעוד משהו. כתבת: "הוכח ע"י אין-ספור מקרים, מחקרים מדעיים וניסיונם של אנשי דת רבים כי טיפולי המרה וכו' גורמים לבני הנוער הללו תחושות של שנאה עצמית ודכאון שמביאות איתן פגיעות עצמיות וניסיונות התאבדות שלצערי ברוב המקרים גם מסתיימים במוות". האם ראית איך ספור מקרים כאלה? שים יד על הלב, כמה בחורים שקיבלו טיפול והתאבדו פגשת. וכמה בחורים שלא קיבלו טיפול והתאבדו פגשת? אתה רואה את התשובה!

זה נכון שיש באמת הרבה התאבדויות בקהילה ה"גאה" וה"עליזה". אבל אני ואתה יודעים שכל ההתאבדויות הללו קרו לאנשים שלא היו בתהליך ריפוי. אנחנו יודעים שכל המתאבדים מקרב הקהילה הזו התאבדו בגלל שהנטייה הזו מתסכלת. בגלל שהנטיה הזאת מביאה הרבה צער, עצבות, בדידות ודכאון. לא בגלל הריפוי. אז למה לכתוב שקרים?

עכשיו תשאל את עצמך איפה ראיתי 'מחקרים מדעיים' שאומרים כי טיפולים גורמים התאבדות? נכון שלא ראית, פשוט אין. אולי קראת מאמרי עיתונות שמדברים בפסקנות מוחלטת על המחקרים ה"אין סופיים" הללו והושפעת. בפעם הבאה תבדוק טוב לפני שאתה כותב משהו בעיתון. שלא יאכילו אותך בסיפורי מעשיות.

אולי עכשיו יש לך אומץ לבדוק את הסיפור הגדול מכולם. הסיפור על הגנים שאחראים לנטיה מינית של הומאים ולסביות. הרי זה הסיפור שהמנהיגים של התנועה הלהטבית מספרים לנו ולכם כל היום. ובכן, האם אתה מוכן למצוא את המחקר הרציני שמצא את הגן הזה? אולי יפליא אותך לדעת כי עשר שנים מחפשים אותו ולא מצאו. השקיעו בחיפוש הזה מאות מליוני דולרים ולא מצאו כלום. האמת היא כי מי שמכיר קצת את החוק הכי בסיסי של התורשה מבין כי אין סיכוי שימצאו גן כזה, אם הוא היה קיים פעם, הוא היה נכחד. גן כזה לא יכול לשרוד.

עכשיו כשאתה מבין שמנסים לעבוד עליך, אולי תעיז לבדוק גם את נושא הריפוי. אולי תמצא שהריפוי מצליח. אני פגשתי עשרות נערים ונערות שחשבו שאין רפואה והם אבודים בגלל התעמולה הזולה של הלהט"בים וגילו שזו תעמולה שקרית ויש תרופה. יש ריפוי שמביא הרבה ברכה. שמחה, חיים, משפחה וילדים. הטוב הזה יכול להיות גם שלך, אם רק תעז לבדוק ולחשוב מחוץ לקופסא.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

15 תגובות
הצג את כל התגובות