סמוטריץ' מפתיע: לא אמרתי שהדיווחים נגדי אינם אמת

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' התייחס לפרסומים לפיהם ביתו נבנה בניגוד לחוק ואמר כי הוא לעולם לא אמר שהדיווחים אינם אמת אלא פשוט נמנע מלהגיב בנושא

20.04.17 12:20  כ"ד בניסן תשעז
סמוטריץ' מפתיע: לא אמרתי שהדיווחים נגדי אינם אמת
  (צילום: Miriam Alster/FLASH90)

לפני כחודש עלו פרסומים כי ביתו של סגן יו"ר הכנסת, ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) ביישוב קדומים הוקם בניגוד לחוק ובניגוד לתוכנית המתאר של היישוב.

היום (חמישי) לראשונה מאז עלה הנושא, התייחס סמוטריץ' לראשונה לטענות ואמר כי בניגוד לרושם שנוצר הוא לא אמר שאין אמת בפרסום נגדו.

בראיון לרדיו 'ללא הפסקה' 103FM אמר סמוטריץ': "אני קיבלתי על עצמי לא להתייחס לפרסום. פעלתי כל חיי בהתאם לחוק ואם הייתי חושב שעשיתי משהו לא בסדר הייתי מתקן אותו כבר מזמן. מעבר לזה, מי שלא מצליח לנצח אותי במגרש הדמוקרטי מנסה לחפש כל מיני ספינים קטנים. אני לא נכנס לבור הזה. לא אמרתי שאין אמת בפרסום, אמרתי שאני לא מגיב ואני לא מוכן לשתף עם זה פעולה".

בנוגע להשוואה בינו לבין יואב גלנט שנפסלה מועמדותו לתפקיד הרמטכ"ל עקב בנייה בלתי חוקית, השיב חבר הכנסת: "הפסדנו רמטכ"ל נהדר וקיבלנו רמטכ"ל בינוני, אולי בגלל זה נראתה ככה המערכה בצוק איתן".

סמוטריץ' התייחס גם לדיון הסוער שהתרחש אמש בנושא צוק איתן והמשפחות השכולות ואמר כי "מביך ומביש לנו כחברי כנסת, אני ישבתי בדיון ושתקתי. המוטיבציה המרכזית שלי להיות בדיון הזה שלוש וחצי שעות היו ההורים השכולים שבאו וקראו בתחילת הדיון 'לא באנו להחזיר את הבנים שלנו אלא כדי לוודא שיהיו כמה שפחות כמונו בהמשך'. הם באים כי אכפת להם, כדי שהמערכות הבאות יפעלו טוב יותר".

בהמשך הוסיף ח"כ סמוטריץ': "אני כתבתי אתמול בלילה פוסט ארוך. היה שם עירוב בין שלושה תחומים, שמן ומים שלא אמורים להתחבר. הראשון הוא דיון מקצועי. צריך להיות דיון מקצועי בניהול המערכה בצוק איתן דרך משקפיים של דו"ח המבקר ומשקפיים נוספות כדי להפיק לקחים. השני הוא הדיון הפוליטי. אנחנו כחברי כנסת נמצאים במערכת פוליטית ועושים פוליטיקה . והשלישי, שאסור היה לחבר אותו והוא שיח קדוש מבחינתי הינו השיח של המשפחות השכולות. הניסיון לחבר את הדברים יחד לדיון 'כאילו' מקצועי מכניס אליו אמוציות פוליטיות. לא ברור לי מי הטיפש ששם את שלושת הדברים הללו בחדר אחד. אם רוצים לעשות דיון צריך לעשות אותו מקצועי".

"אני בעיקר כאבתי והצטערתי על חברי כנסת משני הצדדים", אמר הח"כ, "הכי כואב לי שבמקום לדבר על צוק איתן ועל איך מנהלים פעם הבאה את המלחמה טוב יותר, דיברו רק על הסוגיה של הקושי. יכול להיות שהיה מי שרצה להסית את הדיון הענייני למקומות אחרים".

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

3 תגובות
הצג את כל התגובות