הרב שטרן הסיר את הכשרות מ'קפית' בעמק רפאים

רבה הראשי של ירושלים, הרב אריה שטרן, הודיע על הסרת כשרות משתי מסעדות חלביות פופולריות בירושלים, 'קפית עמק רפאים' ומסעדת 'רולדין' בקניון 'הדר'

הרב שטרן הסיר את הכשרות מ'קפית' בעמק רפאים
  (צילום: שאטרסטוק)

רבה הראשי של ירושלים, הרב אריה שטרן, הודיע על הסרת כשרות משתי מסעדות חלביות פופולריות בירושלים, 'קפית עמק רפאים' ומסעדת 'רולדין' בקניון 'הדר'.

במכתב ששיגר לבעלי מסעדת 'קפית', כתב הרב שטרן, כי החליט להסיר את הכשרות מהמקום בעקבות עדויות שהגיעו אליו לפיהן שעתיים לפני צאת חג הפסח נכנסו עובדים למסעדה והתחילו עבודה בחמץ על אף שהמסעדה עדיין הייתה עם כלים כשרים לפסח.

במכתבו למסעדת 'רולדין' כתב הרב שטרן כי החליט להסיר את הכשרות מהמסעדה בעקבות "כשלים חוזרים ונשנים שהתרחשו בפסח ובהתנהגותו של בעל הבית כלפי המשגיח". עוד הוסיף הרב שטרן במכתבו כי בעל המקום עצמו "הגדיל לעשות וקרע בעצמו את תעודת הכשרות".

מלשכתו של הרב אריה שטרן נמסר כי "המפקח, הרב משה אפל הגיע אליי היום וסיפר לי כי תושבים מהסביבה ראו פעילות במסעדות במהלך שביעי של פסח ודיווחו על כך לרבנות, לאחר בירור ראשוני ראינו לנכון להסיר מידית את הכשרות עד אשר נשמע בפירוט את תשובות בעלי העסקים ולאחר מכן נחליט מה לעשות באופן קבוע"

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

6 תגובות
הצג את כל התגובות