הרב שמואל אליהו: גיוס בנות לצה"ל – חילול השם

סערת גיוס הבנות כמעט שככה ועכשיו, רב העיר צפת הרב שמואל אליהו קובע בשו"ת בעיתון 'עולם קטן': "בת שמתגייסת לא עושה קידוש השם אלא חילול השם"

הרב שמואל אליהו: גיוס בנות לצה"ל - חילול השם
  (למצולמת אין קשר לכתבה. אילוסטרציה משה שי/פלאש90)

 סערת גיוס הבנות. הרב שמואל אליהו רבה של צפת, פוסק בשו"ת סמס בעיתון 'עולם קטן' – איסור מוחלט על גיוס של בנות לצבא.

במדור שיתפרסם בשבת הקרובה נשאל הרב על גיוס בנות לצבא והשיב: "אסור. במיוחד היום שכל גיוס של בת לצה"ל מוצג על ידי הצבא כמרד של הבנות בעולם התורה, וכך בת שמתגייסת מסייעת לרוח הרעה של כמה מפקדים שהחליטו לחנך את עם ישראל מחדש."

הרב אליהו מתכוון לטענות של רבנים מכל קצווי הקשת הסרוגה על "קמפיין" של צה"ל לגיוס בנות דתיות לצבא ושילוב בנות במערך הלוחם של צה"ל.

(סרטון של ארגון חותם המזהיר מגיוס בנות)

"היום כבר ברור", מוסיף הרב אליהו, "צה"ל הוריד את הרף של האימונים ואת סרגל המאמץ בשביל לאפשר לבנות להתגייס לחילות הקרביים. אין לך סיכון גדול מזה. בפועל יוצא שבת שמתגייסת לא עושה קידוש השם אלא חילול השם. לא מחזקת את צה"ל והמדינה אלא מחלישה את צה"ל והמדינה."

לפני כחודש וחצי נערכה פגישה בין רבנים בציונות הדתית ובין הרמטכ"ל, ראש אכ"א ועוד שורה של קצינים בכירים, להרגעת הרוחות, בסיומה הוחלט על בדיקת הטענות של הרבנים. עם צאת הישיבות ל'בין הזמנים' נפתח קמפיין של תלמידים בישיבות הסדר בקריאה "מצילים את צה"ל – מבטלים את פקודת השירות המשותף".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

5 תגובות
הצג את כל התגובות