בושה: שר הבריאות החרדי בביקור אצל עבריין מין

שר הבריאות יעקב ליצמן הגיע לבקר את האסיר אליעזר ברלנד, המרצה את תקופת מאסרו במלונית ליד בית החולים הדסה עין כרם. ברלנד הודה בשורה של עבירות מין בנשות חסידיו

בושה: שר הבריאות החרדי בביקור אצל עבריין מין
  (צילום: באדיבות אתר כיכר השבת)

ככה יורקים בפנים של המתלוננות החרדיות.

שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) הגיע היום (ג') לבקר את מנהיג קהילת שובו בנים אליעזר ברלנד שועדת השחרורים שיחררה בשחרור מוקדם ממאסר לפני חג הפסח. ברלנד הורשה במסגרת עיסקת טיעון בה הודה כי במספר הזדמנויות ניצל את מעמדו כמנהיג קהילה חסידית, וביצע מעשים מיניים בנשים נשואות שפנו אליו לייעוץ, הדרכה רוחנית וברכה.

בנוסף, הרב ברלנד הודה כי באחד המקרים תפס את אחת המתלוננות ונישק אותה בצווארה תוך שהוא נצמד אליה. במקרה אחר חיבק את המתלוננת כשהוא ממשש אותה ומנשק אותה עם לשונו. בנוסף, כאשר נחשפו חלק ממעשיו, הורה הרב ברלנד לשניים מחסידיו לפגוע באדם שחשף את המעשים.

בסופו של דבר נגזרו על ברלנד 18 חודשי מאסר בפועל ופיצויים למתלוננות. בשל מצבו הרפואי ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר אישרה לו שחרור מוקדם, והוא נמצא כעת במלונית הצמודה לבית החולים הדסה עין כרם, במעצר בית עד לתום ריצוי עונש המאסר שהושת עליו.

גם סגן שר החינוך הגיע לבקר

ליצמן אינו הנציג החרדי היחיד שהגיע לבקר את העבריין המורשע, שהודה בעבירות מיניות ב'אשת איש'. גם סגן שר החינוך מאיר פרוש, הגיע לביקור אצל ברלנד, ותמונה של השניים מסתובבת בקבוצות הווטסאפ החרדיות.

בלשכתו של שר הבריאות ליצמן מסרו כי מדובר בביקור במסגרת ביקור חולים.

פגיעה בקרבנות

ח"כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) הגיבה על הביקור: "אליעזר ברלנד הוא עבריין מין מורשע, אדם שהודה והורשע במעשים מגונים ובתקיפה ונידון ל-18 חודשי מאסר בפועל. זה האיש ששר הבריאות ליצמן וסגן שר החינוך פרוש עולים לרגל לביתו ודואגים שכולנו נקבל את תמונותיהם עושים זאת. במעשיהם פוגעים השר ליצמן וסגן השר פרוש בקורבנות שנאלצות לחזות בכבוד שנותנים נבחרי ציבור למי שלפי העדויות  ליקק, נישק ומישש מתחת לחולצות נשים, לאחר מכן היה עבריין נמלט שבמשך שנים, עבר ממדינה למדינה, הכל על מנת למנוע את הסגרתו וענישתו.

השר וסגן השר פוגעים גם בכל אזרח שומר חוק, שרואה כיצד מנהיגיו מכבדים עבריין מין שפגע בנשים. מחלתו של ברלנד, הביאה אמנם לקיצור עונשו, אבל אין בה בכדי לטהר אותו מעבריינות המין שבה הודה. הביקורים המצולמים של מנהיגי יהדות התורה בביתו של הרב ברלנד, הם בלתי נסבלים. זהו מעשה פסול במיוחד במגזר שחרת על דגלו צניעות במובנה הקיצוני ביותר. לצערי במדינה שבה היה לנו כבר נשיא שישב בכלא בשל אונס, מעשיו של ברלנד, לא רב בשום קנה מידה דתי, ביקור אצל עבריין מין בסקאלה ״נמוכה״ יותר, לכאורה אין בו טעם לפגם."

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

21 תגובות
הצג את כל התגובות