בנט: מה ההבדל בין הבית היהודי לבין הליכוד?

בסדרת ציוצים ארוכה התייחס יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, להבנות בין נתניהו וטראמפ, עקץ את ראש הממשלה והבהיר: מה ההבדל בין הבית היהודי לליכוד

בנט: מה ההבדל בין הבית היהודי לבין הליכוד?
  (צילום: Hadas Parush/Flash90)

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, התייחס לפני זמן קצר (ראשון) להבנות בין ראש הממשלה בנימיו נתניהו, לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, אודות מדיניות הבנייה ברחבי יהודה ושומרון, ואומר כי מצד אחד היא מאוזנת וסבירה אך מצד שני יש כאן החמצה אסטרטגית.

נצטרך לוודא שהיא מיושמת

בסדרת ציוצים בחשבון הטוויטר שלו, ציין בנט כי כתבים רבים שאלו לגבי הבנייה, וכתב כי "המדיניות החדשה היא מאוזנת וסבירה בתנאי שאכן תתבצע בפועל. אין מגבלה כמותית. מנסיוני נצטרך לוודא שהיא מיושמת".

מאוחר יותר כתב בנט: "יש כאן החמצה אסטרטגית. במקום להציב אלטרנטיבה (תכנית ריבונות בC, אוטנומיה וכו') היינו פאסיביים, וכך חזרנו ל-same old של שתי מדינות שלא תוביל לשום מקום חוץ מתסכול. אין לי להלין כי זו מדיניות נתניהו המוצהרת (שתי מדינות)".

מה עשינו עם 8 מנדטים?

על השפעתה של מפלגת הבית היהודי, עם 8 מנדטים, על הממשלה, כתב בנט: "אנחנו, הבית היהודי, עם 8 מנדטים, הצלחנו לבלום שחרור מחבלים ישראלים, להעביר הסדרה, עמונה ועוד". עם זאת בנט ציין כי "בשביל שינוי פרדיגמה, מנסיגות/בר אילן לריבונות ואוטונומיה אנו זקוקים ל-25 מנדטים".

מה הבדל בינינו לבין הליכוד?

בנט התייחס גם לאחת השאלות הנפוצות ביותר בפוליטיקה המגזרית, ועמד על ההבדל בין מפלגת 'הבית היהודי' למפלגת הליכוד.

"שואלים מה ההבדל בינינו לבין הליכוד", כתב בנט וענה: "זה ההבדל; להמשך ניהול טקטי ותימרון, הליכוד בסדר. לשינוי עומק, רק בית יהודי גדול.  בינתיים, נוודא ביצוע של מדיניות שסוכמה".

החמצה הסטורית

בנט התייחס למשקלו של הנשיא האמריקני על החלטות ממשלת ישראל ואמר כי "הסיפור אינו הנשיא טראמפ, אלא עמדת ממשלת ישראל" הוא אף שיגר עקיצה לעבר נתניהו וכתב: כי "מכיון שלא הנחנו יוזמה ישראלית נחושה על השולחן, את הוואקום מילא פתרון שתי המדינות".

"כאמור", חתם בנט, "זו החמצה היסטורית. בחיים צריך לנצל הזדמנויות, (כך פעלתי בהייטק ובכלל), אך אנו אופטימיים. נמשיך לדחוף ובסוף נממש".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

7 תגובות
הצג את כל התגובות