סערת גרבוז: "ההפתעה היא בכלל בכיוון ההפוך"

הרב אמנון בזק, מרבני הר עציון, מתייחס לדיווח לפיו השר נפתלי בנט מנע מהאומן יאיר גרבוז את זכייתו בפרס ישראל, ואומר כי ההפתעה היא דווקא בעובדה שעלתה האפשרות שהוא יזכה בכלל

סערת גרבוז: "ההפתעה היא בכלל בכיוון ההפוך"

הרב אמנון בזק, מרבני הר עציון, מתייחס לדיווח לפיו השר נפתלי בנט מנע מהאומן יאיר גרבוז את זכייתו בפרס ישראל,  ואומר כי ההפתעה היא דווקא בעובדה שעלתה האפשרות שהוא יזכה בכלל.

ההפתעה היא בכיוון ההפוך

"חשיפת 'ידיעות אחרונות' הופכת את הקערה על פיה", כותב הרב בזק, ואומר כי "כביכול ההפתעה היא איך הצליח שר החינוך לבטל את זכייתו של "האומן המוערך" יאיר גרבוז בפרס ישראל. אם יש כאן הפתעה, היא בכיוון ההפוך: איך בכלל העלו מרבית חברי הוועדה על דעתם להעניק פרס למי שנשא נאום מכליל, בוטה ופוגעני, שלדעת רבים השפיע על כל מערכת הבחירות לפני שנתיים?".

הרב בזק מסביר כי "כאשר אחד מגדולי העיתונאים בישראל, שמואל שניצר ז"ל, זכה ב'פרס ישראל' בשנת 1997, בג"ץ ביטל את זכייתו בגלל מאמר אחד שכתב שנים קודם לכן נגד ה'פלאשמורה', בשל היותו פוגעני. האם נאומו של גרבוז היה מנומס וראוי יותר?".

מוסר כפול

הרב בזק מתייחס לסערת גרבוז בהשוואה לסערת הרב לוינשטיין ואומר כי "קשה לקבל את המוסר הכפול הקיים באווירה התקשורתית כלפי נאומים בוטים ופוגעניים: מצד אחד מבקשים לסגור את המכינה בעלי בגלל נאומו של הרב לוינשטיין, ומצד שני רואים ביאיר גרבוז מועמד ראוי לפרס ישראל".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

2 תגובות
הצג את כל התגובות