מיהר לפרוש: נסגר התיק נגד ראש אכ"א שמחשבו נגנב

הפרקליטות הצבאית החליטה לסגור את התיק נגד ראש אכ"א היוצא, האלוף חגי טופולנסקי, שמחשבו האישי נגנב מביתו , ולהסתפק בנזיפה כלפי הקצין הבכיר לשעבר

מיהר לפרוש: נסגר התיק נגד ראש אכ"א שמחשבו נגנב
  נזיפה בלבד. טופולנסקי (צילום: דובר צה"ל)

מיהר לפרוש?

הפרקליטות הצבאית החליטה לסגור את התיק נגד ראש אכ"א היוצא, האלוף חגי טופולנסקי, שמחשבו האישי נגנב מביתו , ולהסתפק בנזיפה כלפי הקצין הבכיר לשעבר, כך דווח הערב (שני) באתר 'וואלה'.

כזכור, לפני כשלושה חודשים נגנב המחשב הנייד שהחזיק טופולנסקי בביתו על ידי חוליית פורצים, תושבי מזרח ירושלים ובדואים. טופולנסקי, שלקח את המחשב לביתו בניגוד לנהלים, קיבל על עצמו את האחריות למקרה ופרש מצה"ל. במקומו מונה לתפקיד דובר צה"ל היוצא, האלוף מוטי אלמוז.

פרישתו נשקלה בידי תא"ל שרון אפק, הפרקליט הצבאי הראשי, והייתה לאחת הסיבות שבגינן החליט שלא לפתוח בהליך פלילי או משמעתי נגד טופולנסקי. בחוות הדעת שכתב, בחר תא"ל אפק להסתפק בהליך של נזיפה פיקודית שבוצע על ידי הרמטכ"ל, על כך שנטל את המחשב ללא אישור לביתו ולא אבטח אותו כנדרש.

כזכור, ב-27 בפברואר, כחודשיים לאחר גניבת המחשב, הותר לפרסום כי חוליית הפורצים נעצרה על ידי המשטרה, וכי נגד מרבית חבריה הוגשו כתבי אישום. על פי ממצאי החקירה, החוליה ביצעה שורה של עבירות רכוש, תוך סיכון ביטחונם של תושבי המושבים בדרום ובמרכז. כך, לדוגמה, באחד מלילות חודש דצמבר אירעו חמש פריצות, שבמהלכן נגנבו כמה כלי רכב במושבים ערוגות וכפר אחים.

פעילות מודיעינית שנועדה לאתר את האחראים לפריצות הביאה לזיהוי כי מדובר בכנופיה בעלת מבנה ארגוני מסודר, המורכבת משלוש חוליות ביצועיות שנעזרו זו בזו. בעת ביצוע העבירות, פעלו החשודים באופן מסודר ולכל אחד מהם היה תפקיד מוגדר במשימה. חלק מחברי החוליות הסיעו שוהים בלתי חוקיים אל המקומות שנבחרו, וחלקם האחר גנב את כלי הרכב והעבירם אל "שטח קירור", משם הועברו אל שטחי יהודה ושומרון.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
איזה כיסוי...גדול הכיסוים טיוח הטיוחים.התשקורת שותקת.
רשלנות פושעת | 21-03-2017 11:13
ראש קקה רצה לקעקע הקדושה ,אופס והנה הוא בחוץ.אבל היה צריך לחטוף הורדות בדרגות וקנס ומאסר אולי .זה רשלנות הכי גדולה להביא מחשב עם תכנים צבאיים מחוץ לבסיס כו זה סיכון העם היושב בציון כולו!!!!