"נתניהו לא הסכים לשום מתווה בנושא התאגיד"

גורמים בסביבתו של ראש הממשלה דוחים את הדיווחים לפיהם נציגי הצדדים עמלים למציאת מתווה שיביא לסיום המשבר בין השניים, ואומרים כי נתניהו לא הסכים לשום פשרה בנושא התאגיד

"נתניהו לא הסכים לשום מתווה בנושא התאגיד"
  (צילום: Olivier Fitoussi/POOL/פלאש90)

גורמים בסביבתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, דוחים את הדיווחים לפיהם בשעות האחרונות עמלים נציגים מטעמו ומטעם שר האוצר משה כחלון, למציאת מתווה שיביא לסיום המשבר בין השניים, ואומרים כי נתניהו לא הסכים לשום פשרה.

"בניגוד לטענות בתקשורת ראש הממשלה לא הסכים לשום מתווה בנושא התאגיד", מסרו הגורמים.

נציגי נתניהו וכחלון נפגשו

כאמור, המשבר בין נתניהו לכחלון, הביא נציגים של שני הצדדים לקיים פגישה לילית במטרה להביא לסיום משבר תאגיד השידור הציבור שמאיים לפרק את הממשלה.

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד ושר התיירות יריב לוין נועדו במשך שעתיים במטרה להגיע להבנות. האווירה בפגישה הוגדרה כטובה, אך בסופה לא הושג הסכם.

הנושאים שעלו בפגישה הערב כללו מציאת פתרונות לחוק הפיקוח על התקשורת, בקרה ופיקוח בתאגיד, פתרון לעובדי רשות השידור. כמו כן, הוסכם כי יתקיימו פגישות יום יומיות בין באב"ד למנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר. אחת האפשרויות הנידונות היא הדחת ראשי התאגיד.

"בחירות לא טובות לישראל"

מוקדם יותר, התייחס יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט, למשבר בקואליציה ואמר: "מבחינתי כמנהיג הימין הלאומי כל עוד ממשלת הימין תמשיך ליישם את מדיניות הימין היא תמשיך בפעולתה".
בנט הוסיף כי "אמרו לי בימים האחרונים שאנחנו המפלגה שהכי כדאי לה לגשת לבחירות עכשיו אבל החלטנו כולנו לעשות הכל כדי לגשר ולפשר במשבר המיותר הזה. בחירות פשוט לא טובות לאזרחי מדינת ישראל. אף אחד לא צריך בחירות עכשיו – אנחנו בתנופה אדירה בכל התחומים".

"אין אפשרות לממשלה חלופית"

גם שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס למשבר סביב התאגיד ואמר כי "אין שום אופציה לשום ממשלה אלטרנטיבית".
על הדיווחים לפיהם כחלון והרצוג דנו באפשרות להקמת ממשלה חלופית, אמר ליברמן: "ראיתי אנשים שמשתעשעים בכל מיני דיבורים לממשלה אחרת. אין אופציה כזו. להערכתי אף אחד לא רוצה בחירות. כולל ראש הממשלה. חשוב שנתנהל לפי השכל הישר. כי אחרת גם בלי לרצות אפשר להתדרדר לבחירות שאינן נחוצות למדינת ישראל".

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע