לא בבנט• ברנסקי מגלה: למי הצבעתי בבחירות האחרונות

אל"מ במיל' יונתן ברנסקי אמנם הודיע על ריצה לראשות הבית היהודי, אך מגלה כי בבחירות האחרונות הוא דווקא הצביע למפלגה אחרת: "בנט הוביל את הבית היהודי לכיוון שבורח מהערכים הקלאסיים של הציונות הדתית"

לא בבנט• ברנסקי מגלה: למי הצבעתי בבחירות האחרונות

אל"מ (במיל') יונתן ברנסקי, אמנם הודיע לפני מספר ימים באופן רשמי כי בכוונתו להתמודד נגד נפתלי בנט על ראשות מפלגת 'הבית היהודי', אך בראיון לאתר 'מעריב און ליין', הוא דווקא מסביר למה הוא החליט להצביע בבחירות האחרונות למפלגת 'יחד' בראשות אלי ישי ולא לבית היהודי בראשות נפתלי בנט.

החלטתי לתמוך באלי ישי

"כל חיי הייתי איש המפד"ל והבית היהודי, אבל אחרי ההתלהבות הראשונית, כשהבנתי את הכיוון שאליו בנט מושך, נכנסתי לסוג של דילמה", אמר ברנסקי. לדבריו: "הרגשתי שהוא לא מייצג את מה שאני מאמין בו. בעיניי בנט הוביל את הבית היהודי לכיוון שבורח מהערכים הקלאסיים של הציונות הדתית. בצבא שמרתי מרחק מפוליטיקה. השתחררתי לפני הבחירות האחרונות והחלטתי לתמוך במפלגת יחד של ישי".

עם שקד בארבע עיניים

כשהתבקש להסביר למה החליט לבחור דווקא באלי ישי, סיפר ברנסקי: "ממש לפני הבחירות, כשהתחיל כל הסיפור עם מפלגת 'יחד', איילת שקד, שהייתה יו"ר סיעת הבית היהודי, הזמינה אותי לשיחה בארבע עיניים. ישבנו בלשכתה בכנסת. היא אמרה שהיא לא מבינה למה אני הולך לגוף שמפצל את הציונות הדתית. אמרתי לה: אתם מרחיקים אנשים כמוני. אתם מתנהגים בדיקטטורה ולא נותנים פתחון פה למי שלא בתפיסת העולם שלכם. כולם צריכים אצלכם ליישר קו עם בנט. אתם לא יכולים לקחת את המפלגה ולנתק אותה מדמותה, מהערכים שעליהם היא קמה, ולא לתת פתחון פה לאחרים".

החלטתי לתקן מבפנים

על תגובתה של שקד לדבריו סיפר ברנסקי: "היא אמרה לי: 'אז בוא תנסה לתקן מבפנים'. בדיעבד היא צדקה, אף שאני מאמין באופן חד־משמעי בשילוב בין דתיים־לאומיים לחרדים בוגרי צבא ולחרדים שמזדהים עם מדינת ישראל ונאמנים לה. זה חיבור חשוב יחד עם חיבור לחילונים ולמסורתיים. הביקורת שלי על הבית היהודי נותרה בעינה, ואף התעצמה, אבל אני כן אומר שאיילת צדקה. צריך לתקן מבפנים ואסור לפצל את המחנה שלנו. בגלל זה החלטתי לא להצטרף לתקומה־האיחוד הלאומי או לליכוד, אלא לבית היהודי".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

21 תגובות
הצג את כל התגובות