בתפקיד המבוגר האחראי – נפתלי בנט

בעוד נתניהו, כחלון וחברי הליכוד משליכים לאוויר ססמאות ללא היכר, יו"ר הבית היהודי נראה כמבוגר האחראי היחיד שיכול להעניק לשניים סולם לרדת מהעץ הגבוה עליו טיפסו

בתפקיד המבוגר האחראי - נפתלי בנט
  (צילום: Marc Israel Sellem/POOL/פלאש90)

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, נראה ביממה האחרונה כמבוגר האחראי בכל הנוגע למשבר הקואליציוני בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לשר האוצר משה כחלון. בעוד בסביבתו של כחלון מבהירים כי הוא לא פוחד מהליכה לבחירות ובזמן שכל מספר שעות עולה חבר כנסת או שר אחר מהליכוד ומאיים בפיזור הכנסת והליכה לבחירות, נראה שבנט הוא היחיד שמבין את גודל השעה ואת המשמעויות הכרוכות בלשבור את הכלים.

גם גורמים בשמאל, לצורך העניין חברי המחנה הציוני והעומד בראשו יצחק הרצוג, לא נראים כמי שטובת המדינה לנגד עיניהם וכבר פועלים להביא לפרישתו של כחלון והקמת ממשלה חלופית. אם באמת היה אכפת להרצוג וליואל חסון מרצון העם הם היו קוראים לכחלון לפרוש וללכת לבחירות, אך גם הם יודעים שרצון העם לא איתם ולכן הם מנסים בדרך לא דרך לסלול את דרכם לממשלה.

"מדינת ישראל צריכה יציבות ולא בחירות, השקעה באזרחים ולא השקעה בקלפיות", אמר בנט לפני שעה קלה (ראשון) וציין, בעיקר לאוזני חברי הליכוד כי "יש לנו ממשלה לאומית טובה, יש לנו שר אוצר טוב ואכפתי שעושה הרבה למען המדינה".

בנט פנה אף לנתניהו השוהה בסין ואמר: "בואו לא נגרור את מדינת ישראל לבחירות מיותרות. לא ניקח מדינה לבחירות בגלל תאגיד. שאלו כל חייל, מורה או חקלאי – הם לא מבינים על מה המשבר. יש לנו מדינה ואת המדינה הזו צריך לנהל. כשראש הממשלה יחזור מסין אני משוכנע שתימצא הדרך לפתור את המשבר".

לפי שעה טרם ברור מי מהצדדים יהיה הראשון לרדת מהעץ. כחלון ונתניהו טיפסו על עץ גבוה שאחד מהם ייפול ממנו ויחטוף מכה קשה. נתניהו מצידו השליך לכחלון כבר אתמול גלגל הצלה כשאמר כי אינו מוכן לשלוח אלפי משפחות ללא עבודה רגע לפני חג הפסח. כחלון חייב לאחוז בשתי ידיו את הסולם ולהצטייר, כפי שהוא רוצה שיקרה כל העת, כשר האוצר החברתי שהיה בו בשנים האחרונות.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

2 תגובות
הצג את כל התגובות