נתניהו ראשון, יעלון לא עובר את אחוז החסימה

סקר מנדטים חדש מציג מגמה של מהפך בפסגה כאשר נתניהו עובר את יאיר לפיד וחוזר להוביל. הרצוג מרסק את המחנ"צ, בנט מתחזק משמעותית, ויעלון לא עובר את אחוז החסימה

נתניהו ראשון, יעלון לא עובר את אחוז החסימה
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

סקר מנדטים חדש שנערך עבור ערוץ 10 על ידי פרוייקט המדגם וחברת סטט-נט, ובעריכת סוקר חדשות 10 הפרופסור קמיל פוקס, מעלה כי לאחר מספר חודשים בהם הובילה מפלגת יש עתיד, בראשות יאיר לפיד, מפלגת הליכוד בראשות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כובשת שוב את הפסגה וחוזרת להיות המפלגה הגדולה בכנסת.

על פי הסקר, מפלגת הליכוד זוכה ב-26 מנדטים, המהווים ירידה של 4 לעומת הכנסת הנוכחית. מפלגת יש עתיד מקבלת מנדט אחד פחות, וזוכה ב-25 מנדטים. אמנם מדובר בעלייה דרמטית של 14 מנדטים יותר מהכנסת הנוכחית, אך מבחינת לפיד מדובר בתוצאה מאכזבת, שכם בסקרים אחרים בתקופה האחרונה ניצבה יש עתיד כמפלגה הגדולה בישראל בפער של 3-4 מנדטים מהליכוד.

מפלגת הבית היהודי בראשות נפתלי בנט זוכה ב-13 מנדטים והופכת, יחד עם הרשימה הערבית המשותפת, למפלגה השלישית בגודלה בכנסת. מדובר על עלייה של 5 מנדטים מהכנסת הנוכחית.

עוד עולה מהסקר כי מפלגת 'המחנה הציוני', שההיערכות לבחירות לראשות המפלגה נמצאת בעיצומה, מתרסקת ומקבל 10 מנדטים בלבד.

'ישראל ביתנו', 'יהדות התורה' ומרצ זוכות בסקר לשבעה מנדטים כל אחת. בעוד מפלגות 'כולנו' של משה כחלון וש"ס של אריה דרעי עם שישה בלבד.

נתון מעניין נוסף העולה מהסקר הוא שמפלגה חדשה בראשותו של שר הביטחון לשעבר משה יעלון לא עוברת את אחוז החסימה, בעוד בשני סקרים אחרים עבר יעלון את אחוז החסימה עם 4 ו-6 מנדטים.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

7 תגובות
הצג את כל התגובות