הציונות הדתית חייבת לומר לליברמן תודה

נסו להזכר מתי בפעם האחרונה הרב בני לאו יצא להגנתו של אחד מרבני הציונות הדתית המובילים קו שמרני. לא הצלחתם? זו בדיוק הסיבה שאתם צריכים להודות לליברמן

הציונות הדתית חייבת לומר לליברמן תודה
  (צילום: נתי שוחט/פלאש90)

חודשים לא פשוטים עוברים על הציונות הדתית. סערת ענף התודעה היהודית, פקודת הזקנים, פקודת השירות המשותף, גיוס הנשים וכעת סערת הרב יגאל לוינשטיין, גרמו לקיטוב שכמותו לא נראה שנים רבות בקרב הציבור הסרוג.

לעיתים היה נדמה כי כל סערה יצרה לה תת מגזר נוסף בציונות הדתית וקרעה את הציבור האידיאולוגי הזה לחתיכות נוספות.

אם פעם היו מדברים על חרד"לים, ישיבות מרכז וישיבות 'הקו', הרי שכעת ביטויים כמו לייטים, ליברלים דוסים ועוד, נראים כחלק בלתי נפרד מהדי.אן.איי של הציונות הדתית.

אך כל זה נראה רק כלפי פנים. מבחוץ כולנו נראים אותו הדבר; כיפות סרוגות. מי שלא בקיא במכמני המגזר ותתי המגזר החבויים בו, רואה בכולנו ציבור הומוגני.

כל זה היה נכון עד אתמול (רביעי), או יותר נכון עד הרגע שבו שר הבטחון אביגדור ליברמן, הכריז מלחמה על המכינה הקדם צבאית בעלי. האולטימטום שהציב שר הבטחון לרב יגאל לוינשטיין הפיל ברגע את כל המחיצות שנבנו בחודשים האחרונים בין תתי המגזרים בציונות הדתית.

לא רק הרב אלי סדן והרב דרוקמן, המובילים את הזרם החרד"לי יצאו להגנתו של הרב לוינשטיין. כמעט לראשונה היה אפשר לראות איך רבנים הנמנים על הציבור הליברלי, כדוגמת הרב בני לאו והרב דוד סתיו, "חוצים את הכביש" ועומדים לצידו של הרב לוינשטיין ושל כל מי שהתהליכים הקורים בצבא מדירים שינה מעיניו.

נסו להזכר מתי בפעם האחרונה הרב בני לאו יצא להגנתו של אחד מרבני הציונות הדתית המובילים קו שמרני. סביר להניח שלא תצליחו, וגם אם כן, לא מדובר ביותר ממקרים בודדים אשר התבטלו בשישים בתוך ים המחלוקות רחב הידיים.

וזו בדיוק הסיבה שאתם צריכים להודות לליברמן.

על מה תודה? בעיקר על זה שהוא עזר להפיל את המחיצות בין תתי המגזרים והזכיר לכל מי שחובש כיפה סרוגה על ראשו כי כולנו נלחמים את אותה מלחמה, גם אם לעיתים מאמינים שהדרך לנצחון שונה.

אז ליברמן, תודה. תודה רבה.

 

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

9 תגובות
הצג את כל התגובות