גם רבני בית הלל: אסור להתגייס לגדודים המעורבים

ארגון בית הלל, ורבנים נוספים מהזרם הליברלי יוצאים בקריאה נגד פקודת השירות המשותף וקוראים לצה"ל לגלות רגישות כלפי הציבור הדתי ולאפשר לו לשמור על ערכיו ואמונותיו בתוך כלל הצבא

גם רבני בית הלל: אסור להתגייס לגדודים המעורבים

הציונות הדתית מאחדת שורות נגד המגמה החדשה שהשתלטה על צה"ל.

כחצי שנה לאחר עדכון פקודת השילוב הראוי, והחלפתה לפקודת השירות המשותף, מפרסמים רבנים מהזרם הליברלי בציונות הדתית – צהר ובית הלל נייר עמדה (מעין פסק) בנושא השירות הראוי בצה"ל וקובעים כי אין לשרת ביחידות מעורבות בהן המגורים ואורח החיים משותפים לבנים ולבנות, וכן במסגרות הכוללת פעילות פיזית משותפת וקרובה בין המינים.

את נייר העמדה מפנים הרבנים לבני הנוער של הציונות הדתית, ומציינים כי "הפנייה נעשית מתוך תפיסה מוצקה שצבא הגנה לישראל הוא מקום של אחדות ולא של פילוג. בצה"ל מתכנסים יחד כל שבטי החברה הישראלית ומתאחדים למען הגנת בטחון מדינת ישראל. אנו מתנגדים לכל ניסיון של פילוג וקרע סביב צה"ל, ולכל פגיעה בכבודם של חיילים וחיילות  בצבא הגנה לישראל."

להורדת הפסק לחצו כאן

בנוסף פונים הרבנים גם למפקדי צה"ל, וקוראים להם לגלות רגישות כלפי הציבור הדתי ולאפשר לו לשמור על ערכיו ואמונותיו בתוך כלל צה"ל, כדי שלא יצטרך להסתגר "בגטאות" ייחודיות בתוך הצבא.

יש לציין כי רובם של החתומים על המכתב, אם לא כולם, מתירים ואף מעודדים גיוס בנות דתיות לצה"ל, וכעת לראשונה נשמע קולם, לאחר שעד כה היו אלה הרב צבי טאו ותלמידיו שהרימו את קול הזעקה בנושא.

המכתב אינו מתייחס לנושא הגיוס של בנות לצה"ל אל רק לנושא העירוב וההפרדה בין החיילים והחיילות במסגרות הצבאיות השונות, ולכן הם מחלקים בין מסגרות צבאיות שונות – יחידות עורפיות בהן השירות המשותף לבנים ולבנות אינו כולל פעילות פיזית משותפת, ואינו כולל מגורים ואורח חיים משותפים, בשונה מהיחידות הקרביות.

"מסגרת עבודה משותפת של חיילות וחיילים, שלא כוללת פעילות פיזית משותפת וקרובה, הינה חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים הן בצבא והן בחיים האזרחיים, והיא ראויה ומותרת בהחלט" נכתב במסמך. "לעומת זאת, ישנן בצבא מספר יחידות קרביות כדוגמת גדודי הבט"ש המעורבים (קרקל, אריות הירדן וכיו"ב) שטרם מצאנו פתרונות כיצד ניתן ליישם שם את ההפרדה הנדרשת, ולכן כיום אסור לשרת בהן."

על המסמך חתומים יו"ר ארגון צהר הרב דוד סתיו והרב שלמה ריסקין רבה של אפרתף ראשי מדרשות וראשי מכינות לבנות לפני גיוס, כדוגמת הרב אוהד טהר-לב ממדרשת 'לינדנבאום', מיכל נגן – ראש מכינת 'צהלי', ראשי ישיבת הר עציון הרב משה ליכטנשטיין, הרב יעק מדן והרב ברוך גיגי, אסתי רוזנברג ראש בית המדרש לנשים במגדל עז ועוד.

 

 

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות