הרב יגאל נגד גיוס בנות: "שיגעו לנו את הילדות, מגייסים לנו אותן לצבא"

הרב יגאל לוינשטיין מעלי, תוקף בשיעור את גיוס הבנות ובעיקר את גיוס הבנות הדתיות לצה"ל: "הן נכנסות יהודיות, הן לא יהיו יהודיות בקצה. כל מערכת הערכים שלהן תשתבש"

"שיגעו לנו את הילדות, מגייסים לנו אותן לצבא"
  הרב יגאל לוינשטיין בשיעור במכינת 'עצם' (צילום מסך)

ראש המכינה הקדם צבאית 'בני דוד' בעלי, הרב יגאל לוינשטיין תוקף היום את גיוס הבנות לצה"ל, בייחוד את גיוס הבנות הדתיות.

בשיעור הכנה לצבא שנשא במכינת 'עצם' בשבוע שעבר, בפני התלמידים העומדים לפני גיוס קרא להם הרב יגאל לוינשטיין להתחתן כמה שיותר מוקדם, אפילו תוך כדי השירות הצבאי.

"אני לא מפחד להתחתן בצבא, כי כשאתה חם מהתנור אתה בוחר אישה חמה. בדוסיות. ודאי שהיא חמה כי היא אישה, אם לא שירתה בקרק"ל, אחרת איך תהיה חמה?", הוסיף הרב. "אז מה אם תהיה מפקדת פלוגה? שאלה של שיגעון, זה שייך לבית משוגעים. אבל זה ילדה דתית, עזבו את החילונים. שיגעו לנו את הילדות, מגייסים לנו אותן לצבא. הן נכנסות יהודיות, הן לא יהיו יהודיות בקצה.

לא במובן הגנטי, כל מערכת הערכים שלהן תשתבש, סדרי עדיפויות: בית, קריירה – ישגעו את כולן, אסור להסכים לזה."

אתה חם, היא חמה

אתם תקחו בנות קדושות, צנועות, קדושות וטהורות, כל עוד אתן חמים מהתנור, אתם בוגרי שנה ב', אתם חמים, אם תמצאו בחורה חמה לתורה, בגילאים האלה בשנתיים הקרובות, יהיה בית נאמן בישראל. אם יהיה בלאי בהמשך, תמצאו אישה כמוכם, בית נאמן זה כבר לא יהיה". הוסיף הרב.

אסור להזמין את הרב להרצאות

נזכיר כי רק לפני חודש, חצי שנה לאחר הנאום בו תקף ראש המכינה בעלי הרב יגאל לוינשטיין את הלהט"בים וכינה אותם 'סוטים', הגיע תג המחיר מצד צה"ל. קצין חינוך ראשי תא"ל אבנר פז-צוק, שיגר היום פקודה לחיל החינוך ולרבנות הצבאית, לפיה חל איסור להזמין את הרב יגאל להרצאות או לכל פעילות צבאית אחרת.

בדובר צה"ל אישרו את הפרטים אך ציינו: "משרד הביטחון הנחה את צה״ל שהרב יגאל לוינשטיין אינו מהווה יותר גורם המקשר בין צה״ל למכינה בעלי. על כן, הופצה בצה״ל הנחיה האוסרת להזמין את הרב לוינשטיין להרצאות או לכל פעילות רשמית אחרת בצה"ל. ההנחיה הופצה לסגלי החינוך והרבנות בצה"ל.".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

18 תגובות
הצג את כל התגובות