הרב יגאל נגד גיוס בנות: "שיגעו לנו את הילדות, מגייסים לנו אותן לצבא"

הרב יגאל לוינשטיין מעלי, תוקף בשיעור את גיוס הבנות ובעיקר את גיוס הבנות הדתיות לצה"ל: "הן נכנסות יהודיות, הן לא יהיו יהודיות בקצה. כל מערכת הערכים שלהן תשתבש"

"שיגעו לנו את הילדות, מגייסים לנו אותן לצבא"
  הרב יגאל לוינשטיין בשיעור במכינת 'עצם' (צילום מסך)

ראש המכינה הקדם צבאית 'בני דוד' בעלי, הרב יגאל לוינשטיין תוקף היום את גיוס הבנות לצה"ל, בייחוד את גיוס הבנות הדתיות.

בשיעור הכנה לצבא שנשא במכינת 'עצם' בשבוע שעבר, בפני התלמידים העומדים לפני גיוס קרא להם הרב יגאל לוינשטיין להתחתן כמה שיותר מוקדם, אפילו תוך כדי השירות הצבאי.

"אני לא מפחד להתחתן בצבא, כי כשאתה חם מהתנור אתה בוחר אישה חמה. בדוסיות. ודאי שהיא חמה כי היא אישה, אם לא שירתה בקרק"ל, אחרת איך תהיה חמה?", הוסיף הרב. "אז מה אם תהיה מפקדת פלוגה? שאלה של שיגעון, זה שייך לבית משוגעים. אבל זה ילדה דתית, עזבו את החילונים. שיגעו לנו את הילדות, מגייסים לנו אותן לצבא. הן נכנסות יהודיות, הן לא יהיו יהודיות בקצה.

לא במובן הגנטי, כל מערכת הערכים שלהן תשתבש, סדרי עדיפויות: בית, קריירה – ישגעו את כולן, אסור להסכים לזה."

אתה חם, היא חמה

אתם תקחו בנות קדושות, צנועות, קדושות וטהורות, כל עוד אתן חמים מהתנור, אתם בוגרי שנה ב', אתם חמים, אם תמצאו בחורה חמה לתורה, בגילאים האלה בשנתיים הקרובות, יהיה בית נאמן בישראל. אם יהיה בלאי בהמשך, תמצאו אישה כמוכם, בית נאמן זה כבר לא יהיה". הוסיף הרב.

אסור להזמין את הרב להרצאות

נזכיר כי רק לפני חודש, חצי שנה לאחר הנאום בו תקף ראש המכינה בעלי הרב יגאל לוינשטיין את הלהט"בים וכינה אותם 'סוטים', הגיע תג המחיר מצד צה"ל. קצין חינוך ראשי תא"ל אבנר פז-צוק, שיגר היום פקודה לחיל החינוך ולרבנות הצבאית, לפיה חל איסור להזמין את הרב יגאל להרצאות או לכל פעילות צבאית אחרת.

בדובר צה"ל אישרו את הפרטים אך ציינו: "משרד הביטחון הנחה את צה״ל שהרב יגאל לוינשטיין אינו מהווה יותר גורם המקשר בין צה״ל למכינה בעלי. על כן, הופצה בצה״ל הנחיה האוסרת להזמין את הרב לוינשטיין להרצאות או לכל פעילות רשמית אחרת בצה"ל. ההנחיה הופצה לסגלי החינוך והרבנות בצה"ל.".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
18 תגובות - 16 דיונים מיין לפי
1
מה עובר על האיש הזה? מוציא שם רע לבת ישראל
מוש | 07-03-2017 15:24
לא כבוד שיחבוש כיפה שחורה ויניף דגל שחור ביום העצמאות די להטפות
2
פיצול לשני זרמים בציונות הדתית
NINA PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP | 07-03-2017 15:48
כבר זמן רב נמשכת מגמת התחרדות בציונות הדתית שמתבטאת בין היתר בערכים שאינם רחוקים במהותם מאלו של החרדים של מאה שערים. לא ירחק היום ובאין ברירה החברה הדתית לאומית תתפצל לשני זרמים. קצה נפשו הציבור הדתי המתון (הסרוגים) שקומץ רבנים קיצוניים רומס ברגל גסה את ערכיהם, כופה את דעותיו הפונדמנטליסטיות. בסופו של דבר המציאות הזו תיאלץ אותנו ללכת בשתי דרכים שונות...
זה פשוט יתחלק לרפורמים ויהודים....
שי | 23-07-2017 1:33
...
3
רק עכשיו אתם שמים לב
| 07-03-2017 16:54
זה ההבדל החרדים ידעו את זה מזמן בן גוריון
4
ניכרים דברי אמת
יונה | 07-03-2017 17:30
משגעים לנו את הילדות ,אין לבנות מה לחפש בצבא
5
כל מילה של הרב בסלע.
רונית | 07-03-2017 18:44
אשרייך הרב יגאל על העמידה האיתנה שלך נגד כל הרעות של החברה, בראשן הפמיניזם וההומואים. אתה היחיד שמעז הרים את הכפפה נגד המלחמה הנוראית ביהדות, בכסות של ליברליזם. תודה רבה לך, אנחנו חייבים לך הרבה, אתה מייצג את רוב הציבור בישראל, בלי ספק. אף אחד אחר פשוט לא מעז לדבר, בגלל טרור ההשתקה.
6
כל מילה מדוייקת. אני יכולה להעיד על עצמי ועל הסביבה שלי
תחיה | 07-03-2017 20:00
שככל שהחתונה מאוחרת יותר, הבית פחות תורני.
מה הקשר???
אורית | 09-03-2017 14:00
מה הקשר בין נישואים מאוחרים לבנות שהולכות לצהל? בת שהלכה לצבא יכולה להתחתן בדיוק כמו כל אחד בגיל מוקדם, הטענה פה היא לא בנוגע לנישואים מאוחרים אלא בנוגע לבנות שמשרתות בצבא. לטענה שלך אפשר לאמר שגם בחורה שהלכה לשירות לאומי ותתחתן מאוחר אז הבית שלה יהיה גם כן פחות תורני.
7
שלא ישלח את תלמידיו לצבא. אופסס בעצם תלמיד שלו הוא
מאזין | 07-03-2017 20:29
המגד של הגדוד המעורב החדש. כנראה תלמידיו חכמים ממנו.
8
דברים פשוטים
אמיר | 07-03-2017 20:51
הדברים של הרב לוינשטין ישרים ופשוטים, ורוב הציבור חשב כך עד לא מזמן. השווין בין הגברים לנשים איננו הפיכת הנשים לגברים אלא ביטוי מלא של כל אחד לפי המיוחד בו. חסר כאן ילד קטן שיצעק המלך עירום על תפיסות העולם העקומות שהשתרשו בחברה, וחלחלו לציבור הדתי לאומי.
9
הרב הצדיק לווינשטיין צודק!
דעת תורה | 07-03-2017 22:16
כל המגיבים המתלהמים נגד הרב הסירו נעלכם מעל רגלכם לםני שתדברו סרה נגד הרב
10
הציבור הדתי, הרוח המיתרנית בו. ההורים החלשים זה הבעיה.
דוד | 08-03-2017 0:01
בנות יכולות להצהיר שהן דתיות ולא חייבות להתגייס. מדוע הם מושפעות מהשטיפות מוח של הצבא עד כדי שגם בנות מבתים תורניים אפילו לעיתים מתגייסות לצבא? אין עמוד שדרה, לא בחברה, לא בבית, לא באולפנות. דרוש בדק בית רציני דחוף. במקום להאשים את החילונים שאי אפשר לדון אותם. הם כלל לא מבינים את הבעיה שהרי כל ביהס שלהם זה ערבוב, אפילו בים ובבריכה-אז ערבוב נשים בצבא באמת לא נראה להם בעייתי. אבל אשמים אנחנו...
11
הרב יגאל איש אמת
חיים | 08-03-2017 0:37
ישר כח הרב יגאל
12
ספאם
תגובות לא אמינות | 08-03-2017 6:27
מי שילם לתגובות בפייסבוק? ספאם מאה אחוז
13
היכן השיעור המלא?
לשמוע הכל | 08-03-2017 10:21
מעוניין לשמוע את ההקשר והאיזונים בשיעור המלא
14
בנות בצבא
יהלי | 08-03-2017 14:23
הרב הגזים עם השוואה לגויות וכו`. אבל בעקרון בת דתיה שההורים שלה שולחים אותה ללמוד רק עם בנות באולפנה בחממה של תמימות עלולה לא לדעת להתמודד עם בנים חילוניים בצבא. נכון שאחר כך תפגוש בנים באוניברסיטה ובמקומות העבודה אבל בצבא רוב הבנים רווקים וצעירים ובנוסף אם לא יהיה לה טוב יותר קשה לעבור מקום מאשר בשירות לאומי והיא יכולה להיתקע לדוגמה עם אנשים גסי רוח. להבדיל מהאוניברסיטה שהיא יכולה לשבת ליד מי שהיא רוצה ומקום עבודה שהיא גם יכולה לעזוב אם לא טוב לה. לא ברור הטרנד החדש במגזר הדתי בו בנות דתיות מאולפנה מתגייסות לצבא . בעבר זה היה טאבו, דבר שלא יעלה על הדעת ולא דוקא מסיבה דתית. אם רוצים לשלוח בנות לצבא שיתחילו להפסיק את ההפרדה בחינוך בתיכון.
15
חוטובלי
ישי | 08-03-2017 14:39
אני לא מבין מה כולם יוצאים עליו?! מה זאת הסתימת פיות הזאת?! מה זאת הדמגוגיה הזאת?! האם לרב אסור להגיד היום את דעת התורה במדינת ישראל? זאת דעת התורה, מה אתם רוצים?! הרבנות הראשית לכל דורותיה מחדשת את הפסק שאוסר לבנות להתגייס *לכל* מקום בצבא. 98%, אם לא יותר, מהרבנים אוסרים גיוס נשים! מי שתורת ישראל מעניינת אותו, לא צריכה להיות לו שום קושיא על הרב יגאל! צריכה להיות לו קושיא על ה2% רבנים שפוריצים גדר ומתירים את זה!
16
דברי הרב והמגיבים
טינו | 10-03-2017 10:30
לא שמעתי את ההרצאה /שעור של הרב יגאל אבל . בתקופתי מגורי בנות היו מחוץ לתחום -זוכרים? אמש ראיתי ביו טיוב על דן בן אמוץ ושם מספרים כי הרבה בנות מהגימנסיה חיפשו אתגרים ודן בן אמוץ היה מאמץ הרבה גימנסיסטיות .אולי מינייים ..רבותי אל תשכחו כי גיל הגיוס אחרי הגימנסיה ההורמנים של שני המינים בוערים ובאמת מי שרוצה לכבוש את ההורמונים ,יצרו , צריך להיות גבור ענק ולכן כדי למנוע מפגשי הורמונים יש צורך לשים סייג.