הרב בעדני הפתיע בקול חי: מתנער מרדיו קול ברמה

דרמה הערב בתכנית הערב של רדיו קול חי. חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב שמעון בעדני ביקש לעלות לשידור והפתיע בהודעה בה תקף והתנער מהתחנה המתחרה רדיו קול ברמה

הרב בעדני הפתיע בקול חי: מתנער מרדיו קול ברמה
  (צילום: יעקב כהן/פלאש90)

דרמה הערב בתכנית הערב של רדיו קול חי.

חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב שמעון בעדני ביקש לעלות לשידור אצל השדר אבי מימרן והפתיע בהודעה בה תקף והתנער מהתחנה המתחרה רדיו קול ברמה: "אני לא עומד יותר מאחורי קול ברמה, תחנה שרק מנסה לפגוע בש"ס, ואני הזהרתי אותם כמה פעמים, אבל היה חשוב לי השיעורי תורה שיש שם, אז אמרתי אולי בגלל שאני אתמוך בהם הם יחזרו בתשובה, אבל הם לא שמעו לי, ולאחרונה עושים פעולות נגד ש"ס.

"אני לא יכול לעמוד מאחורי קול ברמה. אולי אתם תעשו את שיעורי התורה שיש להם. חשוב שיהיה רדיו בידיים של חרדים יראי שמים". הוסיף הרב בעדני.

מימרן עצמו נשמע בשידור די בהלם מההודעה, ואז הודיע כי לא ידע על תוכן הדברים והוסיף כי מדובר בניגוד עניינים והוא מבקש את תגובת התחנה המתחרה. לאחר מכן צייץ בטוויטר שלא ידע על מה הרב מתכוון לדבר.

(מתוך המהדורה המרכזית ברדיו קול חי)

מועצת החכמים מחרימה את קול ברמה

הרב בעדני, היה אחד משני הרבנים האחרונים של ש"ס שעדיין נשאר נאמן לרדיו קול ברמה. נזכיר כי הרדיו שהחל כתחנה חרדית- מזרחית וייצג את ש"ס מול רדיו קול-חי החרדי-אשכנזי, הפך למוחרם אצל אנשי ש"ס בגלל שבעליו צבי עמר תמך באלי ישי. מאז הבחירות האחרונות אנשי ש"ס לא עולים לשידור בתחנה, ורבני ש"ס גם מדירים עצמם מראיונות או שיעורים בתחנה.

הרב בעדני והרב ראובן אלבז היו שני האחרונים שעוד תמכו בתחנה, אבל הערב לאחר פרישת הרב בעדני עברו שמועות לפיהם גם הרב ישעה את פעילותו בתחנה, אך לאחר מכן הן הוזמו: "הרב עסוק בזיכוי הרבים, איפה שיתנו לו הוא יעשה זאת".

הרקע לסכסוך – פרשה 2000

ככל הנראה פרישתו של הרב בעדני, באה על רקע בקשת רדיו קול ברמה מהיועץ המשפטי לממשלה לבדוק את החרם שהטילו עליהם שרי ש"ס המתבטא בין השאר גם בהדרת הפרסום הממשלתי מהתחנה. בנוסף ביקשו לבדוק בקול ברמה האם המשרדים שבידי ש"ס מתקצבים בפרסום יתר את התחנה המתחרה.

היחסים בין הפוליטיקאים לבין בעלי השליטה בכלי התקשורת עלו לתקשורת בפרשה 2000 ביבי-נוני, בו ראש הממשלה ומו"ל ידיעות אחרונות הוקלטו מנסים לסגור עסקה ביניהם על סיקור אוהד תמורת הטבות כאלה ואחרות.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות