בלי מאג ועם קסדה קלה: הנשק החדש של הלוחמות

זרוע היבשה של צה"ל הציג היום את מערך הגבולות שצה"ל מקים וצפוי לאגד בתוכו את ארבעת גדודי החי"ר קל המעורבים. בנוסף נחשפו התמורות בציודן של הלוחמות

16.02.17 19:20  כ' בשבט תשעז
בלי מאג ועם קסדה קלה: הנשק החדש של הלוחמות
  לוחמות בקרקל (ארכיון, הדס פרוש/פלאש90)

זרוע היבשה של צה"ל הציג היום (חמישי) את מערך הגבולות שצה"ל מקים וצפוי לאגד בתוכו את ארבעת גדודי החי"ר קל המעורבים (קרקל, אריות הירדן, ברדלס והגדוד החדש 47), את כוחות האיסוף הקרבי, כוחות הגנת הישובים האזרחיים, מפקדות החטיבות והאוגדות המרחביות.

כחלק מהשינויים יתאים צה"ל ציוד נוח וקל יותר ללוחמות, כאשר בין היתר תותאם להן קסדה קלה ונוחה יותר ואפוד-וסט ייעודי לנשים.

בנוסף, הוחלט להפסיק את השימוש במקלעים כבדים ובמקלעי מא"ג על גב הלוחמות והלוחמים, ומקלעים אלה יותקנו על גבי רכבים בלבד. הלוחמות והלוחמים ימשיכו לשאת מקלעי נגב שנחשבים קלים ונוחים יותר. מסקנה נוספת היא שיבוצע מעבר מלא לרובה m16 עם כוונת מיוחדת. הרובה קל יותר מהתבור, בו השתמשו עד היום הלוחמים בגדוד קרקל.

מנתונים נוספים שפורסמו עולה כי 9% מהתצפיתניות בשירות עצמו, ועוד 12.5% בהכשרה, נשרו מהתפקיד התובעני בשנת 2015.

בצה"ל ציינו כי בשנה שעברה 8% נשרו במהלך השירות ועוד 5.7% נשרו במהלך ההכשרה. "הסגל לא היה מתאים לפלוגות האלה. היו מ"כים ומ"מים שהגיעו מחטיבות אחרות כמו גולני ולא ידעו איך להתמודד עם אופי מיוחד של פלוגה מעורבת", הסביר קצין בכיר בזרוע היבשה, "כיום כמעט כלל המפקדים בפלוגות הללו שירתו קודם בגדודים המעורבים".

קצין אחר במערך סיפר על הנזק שגורמים הפרסומים השליליים על תנאי השירות למוטיבציה להתגייס לצבא כתצפיתנים: "לפני מספר שבועות היו לנו 35 סרבניות שלא רצו להתחייל לתפקיד תצפיתנית בעקבות פרסום שלילי. אלמנט נוסף בהתמודדות של צה"ל מול התנודות במוטיבציה הוא הכומתה החדשה שעיצבה אחת הלוחמות לכלל חיילי המערך החדש, מנומרת בגוונים צהובים וחומים. למרות כל אלה, המערך החדש לא צפוי בשנים הקרובות לגעת בחלק המרכזי של הביטחון השוטף שמעסיק את צה"ל בגזרות הגבולות".

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

2 תגובות
הצג את כל התגובות