שקד עלתה לקברו של החתם סופר: "מאורע מרגש"

שרת המשפטים איילת שקד, המבקרת בימים אלה באוסטריה, ערכה הבוקר (חמישי) ביקור בקברו של הגאון ה'חת"ם סופר’, בעיר ברטיסלבה (פרשבורג לשעבר) שבסלובקיה

שקד עלתה לקברו של החתם סופר: "מאורע מרגש"
  היה שמח מאוד לדעת על החזרה לארץ. שקד בציון החתם סופר (צילום: לשכת איילת שקד)

שרת המשפטים איילת שקד, המבקרת בימים אלה באוסטריה, ערכה הבוקר (חמישי) ביקור בקברו של הגאון ה'חת"ם סופר’, בעיר ברטיסלבה (פרשבורג לשעבר) שבסלובקיה.

השרה עלתה לקבר הניחה אבן ואף קראה במקום מספר פרקי תהילים.

לאחר הביקור אמרה שקד כי “בשיח הישראלי ידוע ה’חתם סופר’ בעיקר כאבי תורת ה’חדש אסור מן התורה’ – מה שהיה ועודנו האתוס של החברה החרדית. חלק פחות ידוע במשנתו – הוא יחסו המיוחד והכמיהה שלו ליישוב ארץ ישראל.

הביקור שלי, כשרת משפטים של מדינת ישראל, בקברו, הוא מאורע מרגש.

אני בטוחה כי אילו ה’חתם סופר’ היה יודע שיום יבוא ובארץ הקודש תקום מדינה יהודית, תוך קיום חזון הנביאים בשיבת ציון, וששרת המשפטים של מדינה זו תבקר בקברו – הדבר היה משמח אותו מאוד.

מצבתו של החתם סופר בבריטסלבה

ראוי לציין כי גם בגזרה המשפטית ל’חתם סופר’ נודעת משמעות רבה. פסיקותיו וכתביו מצוטטים בעשרות פסקי דין של בתי משפט בישראל, כולל של בית המשפט העליון, דבר המורה על חשיבותו הרבה, כמנהיג, כפוסק וכהוגה דעות, לכלל החברה הישראלית”.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
לא צריך לפסוח על שני הסעיפים - אפשר לאחוז בשניהם
אילן זהרוני | 16-02-2017 12:00
השרה מוכיחה גמישות פוליטית(בלשון העם: יכולת זיגזוג), ראשית היא מצליחה להשיג, כמי שאינה דתיה, לגיטימציה לכהונתה כשרה במפלגה דתית, ומאידך גיסא היא תולה את תפישותיה הפוליטיות בסמכות הלכתית(זו המקובלת על מקיימי ההלכה, אך לא עליה). ובתוך כל הזיגזג הזה היא מצליחה להניח הצידה את משנתו של החתם סופר ששולטת בציבור החרדי ושהיא מתנגדת לה. מה שאמר אלכסנדר ינאי לשלומציון נכון גם לבני העם הפשוטים החיים במדינה דמוקרטית:אל תפחדו מהשמאל ואל תפחדו מהימין, היזהרו מהצבועים!
2
בושה וחרפה- למה בלי כסוי ראש
יהודי | 16-02-2017 14:38
בלי כיסוי ראש ובמכנסיים צמודים צמודים,המתראיינת בשבת
בשידור חי ומצפצתת על בוחרה הדתיים | 17-02-2017 6:55
שבזכותם היא ובנט החילוני אף הוא יושבים בכסא הממשלה,הכל צביעות,שקרים ורמאות, והשם יותר מכל מתעב שקרים ורמאות, אוי אוי אם היה החתם סופר רואה את האישה הבזויה הזו מה היה אומר, או חושב על אחת כזו,שקד היא נוכלת התגלמות הצביעות ולא מייצגת דבר וחצי דבר מהציונות הדתית, את מי זה מעניין לא מרגש ולא בטיח, מרגש מה שמדינת ישראל לאחר השואה חטפה תינוקות מכל עדות ישראל תימנים מעדות המזרח השונות מהבלקן ואף ילדי ניצולי שואה ואלמנות מלחמת השחרור כפי שהייתה אמי עה ומה הרשויות לאורך כל הדורות עד היום עוללו להורים ולתינוקות הללו, זה מרגש לא איזה פושטית אחת באה לבקר כמובן על חשבון משלם המיסים בבית קברות יהודי, אין מבזה את הדת והציונות הדתית יותר מהאישה הזו, גועל נפש אחד גדול.
3
לא מאמינה שהוא נציגה של מפלגה דתית!
יהודית | 16-02-2017 22:20
אפילו חברות כנסת ממפלגות חילוניות מכבדות ומכסות את ראשן .
4
לא יאומן
אבי | 19-02-2017 0:32
החתם סופר מתהפך בקברו . אשה שמונתה לשררה באה בלי כיסוי ראש ומתגאה בזה שהיא אחראית על כל הערכאות בארץ הקודש .