מכה לטראמפ: היועץ לבטחון לאומי מייקל פלין נאלץ להתפטר

ערב פגישתו עם נתניהו, מבוכה ממשית לטראמפ. היועץ לביטחון לאומי בבית הלבן, מייקל פלין נאלץ להתפטר לאחר שנתפס מוסר מידע חלקי על מגעיו עם שגריר רוסיה

מכה לטראמפ: היועץ לבטחון לאומי נאלץ להתפטר
  (צילום: שאטרסטוק)

ערב פגישתו עם ראש הממשלה נתניהו, לנשיא ארה"ב יש דברים דחופים יותר על הראש.

0היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית, מייקל פלין, נאלץ להתפטר הבוקר (ג') מתפקידו, לאחר שנתפס משקר בקשר ליחסים עם גורמים בממשל הרוסי.

הפרשה החלה בעקבות דיווח בעיתונות האמריקנית, כי פלין, גנרל לשעבר, שוחח עם השגריר רוסיה בארה"ב, בנוגע לסנקציות שממשל אובמה הטיל על רוסיה, בעקבות הפריצה למחשבי המפלגה הדמוקרטית במהלך מערכת הבחירות האחרונה. בארה"ב מדווחים, כי פלין שיקר בנוגע למהות שיחותיו עם השגריר, והיה קיים חשש כי הוא עשוי להיסחט על ידי רוסיה.

צעד חיובי לישראל

במכתב ההתפטרות כתב פלין: "לצערי, בגלל רצף האירועים המהיר, נאלצתי לתדרך את סגן הנשיא ואחרים עם מידע חלקי בנוגע לשיחות הטלפון עם שגריר רוסיה. התנצלתי עמוקות בפני הנשיא וסגנו, והם קיבלו אותה".

למרבה המבוכה, עוד אתמול והיום, אמר הנשיא טראמפ וגם עוזריו כי הם מגבים את פלין, ועומדים מאחוריו. בכלי התקשורת משווים זאת למאמן כדורגל, שמקבל גיבוי מהנהלת הקבוצה – רגע לפני שהוא מפוטר.

מבחינת ישראל, ייתכן כי ההתפטרות היא צעד חיובי. סביב פלין נסובו שמועות כי מדובר באנטישמי, לפחות לפי הציוצים בטוויטר ששיתף, חלק מגורמים נאו-נאציים. כרגע, לא אותר לו מחליף, ונראה כי אחד המועמדים הוא הגנרל פטראוס, שהיה ראש ה-CIA.

 

נזכיר מחר בשעה 19:00 שעון ישראל צפויה פגישה בין נתניהו ובין הנשיא טראמפ.
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
איזה כיף להם באמריקה
מקנא | 14-02-2017 13:52
שם פוליטקאי שנתפס משקר מתפטר