טראמפ לרב של איוונקה: "עבודה טובה"; צפו

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שיבח את רבה של בתו, הרב לוקשטיין, ואמר לו כי הוא עושה "עבודה טובה"; צפו

טראמפ לרב של איוונקה: "עבודה טובה"; צפו
  (צילום מסך)

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, השתתף ביום חמישי האחרון באירוע "תפילת ארוחת הבוקר" המסורתי, אשר נערך מדי שנה בוושינגטון ביום חמישי הראשון של חודש פברואר בהשתתפות הנשיא ובהשתתפות העילית הפוליטית והכלכלית של ארה"ב.

בשולי האירוע נערך מפגש בין הנשיא לבין הרב יחזקאל לוקשטיין, רבה של קהילת 'ישורון' ומי שידוע יותר כרב של בתו איוונקה, וחתנו ג'ארד קושנר, במהלכו ניתן היה להבחין כי הנשיא אומר לרב כי הוא עושה "עבודה טובה".

כזכור, שמו של הרב לוקשטיין עלה לכותרות לפני כחצי שנה לאחר שבעתירה שהוגשה על ידי ארגון 'עתים' לבית הדין הרבני הגדול הוחלט שלא להכיר בגיוריו, זאת בזמן ששמו יצא לפניו גם כאחראי לגיורה של איוונקה טראמפ. לאחרונה הודיעה הרבנות על הקמת ועדה שתקבע קריטריונים חדשים להכרה ברבני חו"ל בכדי לסלול את הדרך להכרה בגיוריו של הרב לוקשטיין, זאת לאחר שהשבועון היהודי האמריקני Jewish Week פרסם כי לאחר בחירתו של טראמפ נערכה פנייה מאנשי צוות המעבר שלו לממשלת ישראל בדבר ההכרה ביהדותה של בתו.

(צילום: מתוך YouTube, ערוץ LIVE ON AIR NEWS)

הרב שאול פרבר, יו"ר ארגון 'עתים', מציין כי "המפגש של הרב עם טראמפ והיחס החם שהנשיא מפגין כלפיו באירוע בו משתתפים מעל ל-3,000 האנשים החזקים ביותר בארה"ב מעיד כמה טעתה הרבנות ביחס לרב לוקשטיין, אחד הרבנים המובילים באורתודוקסיה בארה"ב ואחד מאנשי הדת היהודים המוערכים ביותר גם על מי שאינם יהודים. אנו תקווה כי טעות זו תתוקן, כפי שהרבנות כבר הבטיחה, בנוגע לרב לוקשטיין ובנוגע לרבנים רבים נוספים שזוכים להכרה לאומית בארה"ב ובמדינות נוספות".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

2 תגובות
הצג את כל התגובות