סיור טעימות "לקראת שבת" בשוק הכרמל וכרם התימנים

ישנם שווקים רבים בגוש דן, אך אין ספק שהמפורסם והצבעוני שבהם הוא שוק הכרמל. עם השנים קיבל השוק השראה משכונות נחלת בנימין וכרם התימנים השונות כל כך ממנו - סיור לקראת שבת.

סיור טעימות "לקראת שבת" בשוק הכרמל וכרם התימנים

הסיור בשוק יחזיר אתכם לטעמים ולריחות של תל אביב של פעם וגם יחשוף בפניכם את האווירה הצעירה והתוססת בשוק המרכזי של העיר. תימני, פרסי ופולני במגוון קולינרי עשיר ומרתק. השוק הוותיק שנוסד לפני יותר מ-80 שנה מלא בסיפורים ואגדות.

שוק הכרמל בתל אביב הוא השוק המרכזי בעיר והגדול והידוע ביותר בגוש דן. שמו השתרש בשל מיקומו – רחוב הכרמל, בין כיכר מגן-דוד לבין מסוף כרמלית וגן הכובשים, בואכה אזור חוף הים. ברבות השנים התרחב השוק לכמה רחובות סמוכים בשכונת כרם התימנים ושכונת נחלת בנימין.

השוק פעיל בכל ימות השבוע ובו ניתן למצוא בעיקר מיני מזון שונים אך לא רק: פרטי הלבשה, סדקית, אביזרי בית, פרחים ועוד מסתתרים להם בין שלל דוכני המזון והתבלינים הצבעוניים, ואם תרימו את הראש מעל ההמון תוכלו אף להבחין בכחול של הים הניבט בין שלל הרוכלים והקונים.

הכינו את המצלמות וצפו להפתעה מוסיקלית

בסיור ייחודי ומרתק באווירת "לקראת שבת" נצא למסע בשוק הכרמל ושכונת כרם התימנים, נפגוש בדמויות הצבעוניות מאחורי הדוכנים, נספוג את האווירה והריחות המשכרים ונטעם מהמאכלים המסורתיים והייחודיים לשוק המרתק ביותר בגוש דן.

נבקר אצל איש האתרוגים הידוע ביכולתו המופלאה לרקוח שיקויי פלא להוא שקצת מקורר, להיא שמצפה לתינוק ולאלו שמעולם לא טעמו את טעמו של משקה האתרוגת הייחודי שלו.

נבחר בירה. "מה יש לבחור? לי יש את הבירה הקבועה שלי" אתם בטח חושבים. מסתבר שהבחירה איננה פשוטה כשמוצעים מעל 100 סוגים שונים לבחירה בבירה בוטיק, וכולם – תוצרת הארץ.

לא נפסח על הבוריקה, המאכל הטריפוליטאי הפלאי שיותיר אתכם עם אצבעות שמנוניות וחיוך רחב של עונג, על קובה מסורתי טעים טעים ועלי גפן מגולגלים ביד אמן.

החומוס של השכונה, טעים, טרי וקיים כבר 80 שנה

מהשוק נמשיך לשכונת כרם התימנים אשר נוסדה בשנת 1904 על-ידי יוצאי תימן שהגיעו לארץ בעליה המכונה "אעלה בתמר" (1881-1882), והיא גובלת ברחוב אלנבי ובשוק הכרמל.

לשכונה אופי משלה, בזאת יבחין כל עובר אורח, אך בסיור המשותף נגיע אל הפינות הנסתרות והאותנטיות אליהן כמעט בלתי אפשרי להגיע אם לא נולדת בשכונה. נסייר בין המסעדות, הפאבים והחצרות הקטנים שבתוככי סמטאות השכונה ונגלה חלק מן הסודות, הריחות והטעמים, בשילוב של עתיק ומתחדש.

הסודות, הריחות והטעמים, בשילוב של עתיק ומתחדש

חובה לעבור ולטעום בכרם:
עוגיות מזרחיות חמות ממאפיה מסורתית, לחוח וסאלוף שהחיך שלכם עוד לא פגש, החומוס של השכונה, טעים, טרי וקיים כבר 80 שנה והקפה הייחודי שנטחן בידי אותו זוג ידיים במשך ארבע דורות. אך לא רק קפה תמצאו שם, הכינו את המצלמות וצפו להפתעה מוסיקלית.

השבת כמעט יורדת, הרוכלים ממהרים לסגור את הדוכנים ואחרוני הקונים נהנים ממחירי סוף השבוע. שבת שלום משוק הכרמל.
=======================

הכותב הינו מורה דרך ומנכ"ל של חברת התיירות Israel-2GO
תאריכי הסיורים הקרובים בשוק הכרמל וכרם התימנים: ימי שישי ( 10.2, 3.3)
בשעה 10:00-13:00
לפרטים נוספים עבור הסיורים:
מייל: info@israel-2go.co.il
טלפון:0528703355

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע