מרזל: בצלאל, תחזור להיות סמוטריץ' הישן שהכרנו

מרזל נזכר באיומם של בצלאל סמוטריץ' לפני שנה, על הבתים בחברון, ואומר לו: "די לספינים, די לכזב. בצלאל, תתעורר, ותחזור להיות בצלאל סמוטריץ' הישן והטוב. ליותר מזה אנחנו כבר לא מצפים"

מרזל: בצלאל, תחזור להיות סמוטריץ' הישן שהכרנו
  (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

שוב ח"כ בצלאל סמוטריץ'  מאיים שלא יצביע עם הקואליציה בעקבות הכוונה לקבור את חוק ההסדרה, אבל הפעם זה כבר יותר מגוחך מבעבר.

אנחנו זוכרים כיצד איים שבמידה ויפנו את בית רחל ולאה בחברון הוא יצביע נגד הממשלה. אז, בצלאל היה הקול ה-61, ואילו היה עומד מאחורי הצהרותיו, להערכתי נתניהו היה מתקפל. אבל לא עברו 24 שעות, ובצלאל התקפל, תוך שהוא מצהיר שקיבל הבטחה שתוך שבועיים הענין יסודר. הצהרה זו נאמרה לפני שנה, ועד היום הבתים שנרכשו כחוק ריקים!

זו לא הפעם היחידה בה בצלאל מאיים ומתקפל. גם על סעיף 7 בחוק ההסדרה הוא איים והתקפל.

הכותרת בסרוגים מלפני שנה

 

תחזור להיות סמוטריץ' הישן

הייתי שותף עם בצלאל סמוטריץ בהרבה מאבקים, וברור לי שמה שאני כותב עליו היום – הוא עצמו היה כותב בזמנו כלפי כל מי שפועל כפי שהוא פועל היום. אני גם לא מרים לו את הרף לרמה האידיאולוגית אליה התרגלנו לשמוע מבצלאל סמוטריץ' של פעם, לפני היותו "מפד"לניק", לפני הצטרפותו לבנט ולבית היהודי, תוך שהוא מוותר על מה שהטיף  לאחרים בעבר. כי בצלאל החליט להשפיע מבפנים. מה לעשות – לא כולם קורצו מהחומר שנדרש כדי לשבת באופוזיציה, שלא לדבר על לא להיות בכנסת בכלל.

אפשר לומר הכל על בצלאל סמוטריץ', אבל הוא רחוק מלהיות טיפש. ועל-כן נשאלת השאלה, מדוע היום, כשאין שום משמעות אמיתית להצבעתו נגד הקואליציה הזוכה לרוב גדול, אחר שבעזרתו עבר חוק התקציב לשנתיים – מדוע דווקא כיום בצלאל שוב מצהיר הצהרה שלא יעמוד בה, וברגע שמנהיגו נפתלי בנט יורה לו מיד הוא יתקפל ושוב יעשה פדיחה…

אמרנו לכם, אנשי הבית היהודי המשפיעים מבפנים, ביום בו חגגתם את הקריאה הטרומית של חוק ההסדרה ואת "ההישג" כביכול בעסקת עמונה, שנתניהו צוחק עליכם ועלינו. אצלו החוק לא יעבור, אבל אתם – בצלאל סמוטריץ' ושאר אנשי תקומה לא פחות מאנשי הבית היהודי המקוריים – הפעלתם מכבש אגרסיבי על תושבי עמונה התמימים והולכים אותם שולל אמרתם להם ולנו שזו עסקה נפלאה שתסביר את ההתיישבות ועמונה תישאר על ההר.

גרמתם להם גם לאכול את הדגים הסרוחים, גם לחטוף ביזיונות ומכות וגם להיות מגורשים מעמונה. אז די לספינים, די לכזב. בצלאל, תתעורר, ותחזור להיות בצלאל סמוטריץ' הישן והטוב. ליותר מזה אנחנו כבר לא מצפים.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

17 תגובות
הצג את כל התגובות