סמוטריץ' מאיים להפר את המשמעת הקואליציונית

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מתייחס לדיווחים ולדבריו של שר הבטחון ומבהיר: "אם חוק ההסדרה לא יעבור, שום דבר לא יעבור"

סמוטריץ' מאיים להפר את המשמעת הקואליציונית
  (צילום: Yonatan Sindel/FLASH90)

על רקע הדיווחים האחרונים לפיהם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פועל לגנוז את חוק ההסדרה, ולאחר דבריו של שר הבטחון, אביגדור ליברמן, לפיהם אין סיכוי שחוק ההסדרה יעבור, חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מאיים להפר את המשמעת הקואליציונית ואומר כי אם חוק ההסדרה לא יעבור שום דבר לא יעבור.

"יש אמירה חד משמעית שלנו, אם החוק הזה לא יעבור – שום דבר לא יעבור", אמר סמוטריץ' בראיון לגל"צ.

"יש מחויבות של כל הקואליציה לחוק הזה, אני לא מעלה על דעתי שהקואליציה תחזור בה", הסביר חבר הכנסת סמוטריץ'. לדבריו, פעמים רבות הוא נאלץ ליישר קו ולהצביע בעד חוקים גם אם התנגד להם. "אם כל אחד מצביע ולא מצביע על מה שמתחשק לו, ככה הקואליציה לא יכולה לתפקד. זה מתכון בטוח לקריסת קואליציה והליכה לבחירות".

אמש דווח באתר 'הארץ' כי ראש הממשלה בנימין נתניהו, פועל לגנוז את חוק ההסדרה ואין בכוונתו להעלות אותו לקריאה שניה ושלישית בקרוב, וזאת על אף שהצביע בעדו.

על פי הדיווח, בסביבתו של ראש הממשלה אמרו כי בשלב זה החוק מוקפא, ונתניהו לא צפוי לקבוע לו מועד להצבעה.

נזכיר, כי לפני כשלושה חודשים, עם העברתו של החוק בקריאה טרומית, דחו גורמים בליכוד את דבריהם של בנט ושקד לפיהם נתניהו תוקע את חוק ההסדרה ואמרו כי נתניהו היה זה שגייס את הרוב לצורך העברת החוק.

"ראש הממשלה בנימין נתניהו הצביע בעד חוק ההסדרה בקריאה טרומית, זאת לאחר שגייס רוב לטובת העברת החוק, בתיאום עם שר האוצר משה כחלון ובהובלת יו"ר הקואליציה דוד ביטן", מסר אז גורם בליכוד ל'סרוגים'.

עוד הוסיף הגורם כי "צר לנו שגם בזמן שראש הממשלה נתניהו מוביל את המאמץ להעביר את חוק ההסדרה, בנט ממשיך לירות בנגמ"ש ולעסוק בתדרוכים נגד הליכוד וראש הממשלה ולא נותן לעובדות לבלבל אותו. לא רק שהוא לא דחף את הליכוד לחוק ההסדרה כפי שהוא טוען, הוא בכלל התנגד לחוק במשך תקופה ארוכה ואף הלין בפני ראשי הקואליציה על מכתב שעליו חתמו חברי הכנסת והשרים של הליכוד בעד החוק".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות