"להחזיר אישה להיות עגונה? שומו שמים"

השופט אליקים רובינשטיין מתח בקורת חריפה על כוונת הרב יצחק יוסף לדון בגט שקיבלה אישה מבעלה שנמצא במצב צמח: "בית הדין אינו מקום לסימפוזיונים"

"להחזיר אישה להיות עגונה? שומו שמים"
  (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט אליקים רובינשטיין, מתח הבוקר (רביעי) בקורת חריפה על הכוונה לדון בגט שניתן לעגונה מצפת על ידי הרב אוריאל לביא לפני מספר שנים. מחוץ לדיון נערכה הפגנה בה השתתפו עשרות מפגינים נגד הכוונה לדון בגט. בין המפגינות היו חברת הכנסת עליזה לביא ומנכ"לית ארגון 'מבוי סתום' בתיה כהנא דרור.

"יחזירו אותה למצב של עגונה? שומו שמים! למה?! ומה היה קורה אם היא הייתה נישאת בינתיים?". כך תהה רובינשטיין בפתח דבריו.

רובינשטיין ביקש להביע הבנה לקיום דיון עקרוני בנוסשא אך הבהיר כי "בית הדין אינו מקום לסימפוזיונים אלא להכרעה בדין. עשה ימי עיון, כתוב מאמרים – אבל למה להתעסק עם זה?".

רובינשטיין אף הטיח ביועץ המשפטי של בתי הדין הרבניים: "אדוני מכיר מקרה אחד מהעבר שבו בא אדם מן הרחוב שלא שייך לתיק כהוא זה ומגיש ערעור ובית הדין דן בזה? היו מראים לו את הדלת מיד. מי היה נוגע בזה? איזה מעמד יש לו בסיפור הזה? להביא 11 דיינים והכול? אני מבין שזה ויכוח הלכתי, מאה אחוז, אבל בהליך בבית הדין?".

ימים לא פשוטים

אתמול שברה העגונה שתיקה וסיפרה על הימים שעוברים עליה: "אלה ימים לא פשוטים של המתנה מורטת עצבים", אמרה ש' – בשיחה לאתר 'מאקו'. "ההרגשה היא של חוסר צדק מוחלט. לפני כמעט שלוש שנים פשוט עצרו לי את החיים. לאחר שעברתי תהליך מאוד קשה בכדי לקבל את הגט, בא אדם שכלל לא מכיר אותי וביקש פשוט להחזיר אותי את כל הדרך אחורה, להיות עגונה שוב".

"צריך להבין שמשחקים פה בחיים של נשים שבסך הכל רוצות להיות מאושרות", הוסיפה ש'. "אני פונה לכל העגונות שהותרו – היזהרו, הגט שלכם עלול להתבטל על ידי כל אדם מהרחוב שכלל לא מכיר אתכן".

ש' הבהירה כי היא "מצפה מבג"ץ שלא ייתן יד לביטול הגט שקיבלתי, אלא יקבל את העתירה שהוגשה ויסיר את הערעור על הגט שקיבלתי לאחר שנים ארוכות".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

15 תגובות
הצג את כל התגובות