גליק: "חבל שאזריה לא אמר 'סליחה, טעיתי'"

ח"כ יהודה גליק התייחס היום בכנסת להרשעתו של אלאור אזריה: "אלאור הוא כן הבן של כולנו אבל הוא לא גיבור! אבל מצד שני הוא לא רוצח!". צפו

גליק: "חבל שאזריה לא אמר 'סליחה, טעיתי'"
  (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)

הרשעת אלאור אזריה. חבר כנסת יהודה גליק התייחס היום במליאת הכנסת להרשעת הלוחם סמל אלאור אזריה בהריגת מחבל ערבי מנוטרל.

"יום עצוב", כינה גליק את היום בו הורשע הלוחם. לצערי ואני אומר קודם כל לחברי – אלה שיצרו אווירה סביב אלאור אזריה שהוא גיבור וכדומה לא הועילו לו כלל וכלל, הם הסבו לו נזק קשה, הם שיכנעו אותו ללכת על קו הגנה כאילו שהוא היה צדיק. לצערי, כמה חבל שהוא לא אמר מהרגע הראשון פשוט: סליחה, טעיתי!"

"לצערי כל האירוע הזה הפך להיות וויכוח של חרשים בין שני צדדים שקפצו על ההזדמנות להכות אחד בשני בלי קשר לעובדות. אלאור הפר את פקודות הפתיחה באש, ולכן הוא היה צריך להודות בכך ולהישפט במשפט צבאי, לא משפט ראווה. אלאור הוא כן הבן של כולנו אבל הוא לא גיבור! אבל מצד שני הוא לא רוצח! הוא לא יצא כדי לרצוח.

אני רוצה לקוות שהפצע הזה שנפער יחזור לפרופורציות הנכונות והראויות ולא יגרור את כולנו לחוסר אמון בצה"ל, לקיטוב נוסף בחברה הישראלית, אני רוצה לקוות לא לשמוע לא נגד בית משפט, לא נגד קציני משטרה, לא נגד קציני צה"ל, לא נגד שופטי צה"ל אמירות כאלו הם פעלו מסיבות פוליטיות.

אבוי לנו אם נפגע בדמוקרטיה שלנו. גם אני לא אוהב פסקי דין גם אני לא אוהב הרבה דברים שנאמרים אבל לשפוך את האמבטיה עם התינוק, את כל המדינה, אבוי לנו. חברים – בואו ניכנס לפרופורציות".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

3 תגובות
הצג את כל התגובות