הרשעת אזריה: משפחת המחבל תתבע את המדינה

בעקבות הרשעת הלוחם אלאור אזריה בהריגת המחבל המנוטרל, הודיעה משפחתו של עבד אל-פתאח אלשריף כי היא מתכוונת לתבוע את צה"ל והמדינה בבית הדין בהאג

הרשעת אזריה: משפחת המחבל תתבע את המדינה
  (צילום: ויסאם חשלמון/פלאש90)

הרשעת אלאור אזריה. שעה קלה לאחר ששופטי בית הדין הצבאי הרשיעו את לוחם צה"ל סמל אלאור אזריה בהריגת המחבל המנוטרל, הודיע המשפחה כי היא מתכוונת לתבוע את המדינה במיליוני דולרים.

משפחתו של המחבל עבד אלפתאח אלשריף שניסה לרצוח חיילים ונורה על ידי אזריה לאחר שכבר נוטרל, הודיעה כי היא מתכוונת לפנות לבית הדין הפליל בהאג בתביעה נגד החייל, נגד צה"ל ונגד מדינת ישראל.

בנוסף מתכוונת המשפחה לתבוע בתביעה אזרחית מיליונים מהמדינה ומצה"ל, בעקבות הפסיקה כי הריגת בנם נעשתה שלא כדין.

בתוך כך פרסמה ח"כ חנין זועבי מהרשימה המשותפת הודעה תחת הכותרת "אזריה אחד מרוצחים רבים."

"כל שנה עשרות פלסטינים, בהם קטינות וקטינים נשים וגברים שנרצחים ע"י חיילי צה"ל , מתנחלים ומאבטחי מחסומים פרטיים ואיש לא מתעניין בכך. ההבדל בין אזריה לבין השאר, הוא לא במוסריות הפעולה, אלא בתיעודה. אם מעשי ההרג של הפלסטינים היו מתועדים, הייתם נחשפים לאלפי אזריה."

עוד הוסיפה זועבי: "התמיכה הרחבה לה זוכים אזריה ומשפחתו מצביעה על מצבה המוסרי של החברה הישראלית. מי שמגנה את הרצח של אזריה, חייב לגנות את רצח הצבא הישראלי לאלפי תינוקות ונשים וגברים ונערים פלסטינים, בממוצע של הרוג כל 3.6 ימים, וצריך לדרוש עונש לכל חייל שהרג פלסטיני."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
שההלר הנאורה תגן עלינו שם.הצחקתם היא תהיה התובעת.
בחסות יעלון והרמטכל העגלגל:תוקעים מקלות בגלגלי המדינה | 04-01-2017 16:24
שלא נדבר מה אסד היה עושה לערבוש ולמשפחתו הרחבה או לכפר,אין מדינה בעולם שהיתה עושה דבר כזה ועוד באמצע גל טרור. גם באנגליה זה אנגלים שפלשו ונלחמו במלחמה בכוחות חמושים ושם גם ברור שלא היה שום סיכון ולא היה גל טרור כנגד מדינה מותקפת 100 שנה ארגון בצלות ומלכות שום
2
תאכלס צודקים!
| 04-01-2017 16:52
כל מי שהיה אחראי במחדל, יקבל את שכרו.כולם בסוף נוסעים בתוצאות של המעשים שלהם.
3
חחח הוא המחבל ויש להם עוד טענות. רק בישראל זה יכול להיו
להיות-מדינה של בוגדים | 05-01-2017 0:38
אוהבי כסף ובצע מעשירי אירופה על פני המוסר והצדק.
4
צריך לאסור על זועבי להשתמש באינטרנט היא מסיתה איתו !
אבי | 18-01-2017 18:10
5
ומי אשם בזה? ניחשתם נכון: בית המשפט האנטישמי
אוראור | 11-08-2017 13:48
וארגוני השמאל האנטישמים - הרי רק בגללם האויבים שלנו חושבים שמותר ומגיע להם הכל - אילו הם לא היו תוקעים לנו סכין בגב - משפחות המחבלים לא היו מצייצות אפילו - האשמה היא בהם ורק בהם.