הרשעת אזריה: משפחת המחבל תתבע את המדינה

בעקבות הרשעת הלוחם אלאור אזריה בהריגת המחבל המנוטרל, הודיעה משפחתו של עבד אל-פתאח אלשריף כי היא מתכוונת לתבוע את צה"ל והמדינה בבית הדין בהאג

הרשעת אזריה: משפחת המחבל תתבע את המדינה
  (צילום: ויסאם חשלמון/פלאש90)

הרשעת אלאור אזריה. שעה קלה לאחר ששופטי בית הדין הצבאי הרשיעו את לוחם צה"ל סמל אלאור אזריה בהריגת המחבל המנוטרל, הודיע המשפחה כי היא מתכוונת לתבוע את המדינה במיליוני דולרים.

משפחתו של המחבל עבד אלפתאח אלשריף שניסה לרצוח חיילים ונורה על ידי אזריה לאחר שכבר נוטרל, הודיעה כי היא מתכוונת לפנות לבית הדין הפליל בהאג בתביעה נגד החייל, נגד צה"ל ונגד מדינת ישראל.

בנוסף מתכוונת המשפחה לתבוע בתביעה אזרחית מיליונים מהמדינה ומצה"ל, בעקבות הפסיקה כי הריגת בנם נעשתה שלא כדין.

בתוך כך פרסמה ח"כ חנין זועבי מהרשימה המשותפת הודעה תחת הכותרת "אזריה אחד מרוצחים רבים."

"כל שנה עשרות פלסטינים, בהם קטינות וקטינים נשים וגברים שנרצחים ע"י חיילי צה"ל , מתנחלים ומאבטחי מחסומים פרטיים ואיש לא מתעניין בכך. ההבדל בין אזריה לבין השאר, הוא לא במוסריות הפעולה, אלא בתיעודה. אם מעשי ההרג של הפלסטינים היו מתועדים, הייתם נחשפים לאלפי אזריה."

עוד הוסיפה זועבי: "התמיכה הרחבה לה זוכים אזריה ומשפחתו מצביעה על מצבה המוסרי של החברה הישראלית. מי שמגנה את הרצח של אזריה, חייב לגנות את רצח הצבא הישראלי לאלפי תינוקות ונשים וגברים ונערים פלסטינים, בממוצע של הרוג כל 3.6 ימים, וצריך לדרוש עונש לכל חייל שהרג פלסטיני."

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

5 תגובות
הצג את כל התגובות