בנ"ע: 'אל תגיעו לעמונה': אריאל: 'בואו למחות נגד ההרס'

מחלוקת מהותית בין שתי תנועות הנוער הגדולות של הציונות הדתית סביב סוגיית פינוי עמונה. שחל: "לא פועלים ע"פ מסרונים אנונימיים". אריאל: "לא עוברים לסדר היום"

בנ"ע: 'אל תגיעו לעמונה': אריאל: 'בואו למחות נגד ההרס'

תנועת הנוער הדתית 'אריאל' יצאה בקריאה לבוגריה להגיע למאבק נחוש במסגרת החוק נגד הריסת היישוב 'עמונה' שצפויה להתבצע בעוד פחות משלושה שבועות.

בהודעה ששלחה התנועה לבוגריה וחניכיה נכתב: "תנועת הנוער 'אריאל' קוראת לחניכי ובוגרי התנועה למחות על הכוונה להרוס את עמונה. לא ייתכן שנשתוק בזמן שמחריבים יישוב בארץ ישראל. זכותנו וחובתנו לשמור על הארץ שלנו, על דרכנו ועל אמונתנו. כל אחד יבחר את צורת המחאה שמתאימה לו. מחאה שהיא כמובן לא אלימה ולא עוברת על החוק. התנועה קוראת לבוגריה להגיע לעמונה למאבק נחוש (במסגרת החוק) נגד הריסת היישוב".

בנוסף, מוקדם יותר השבוע הוחלט בצוות הקומונה על השהיית ההכנות לשבת הארגון של סניפי הבנות שתחול בפרשת וישלח ולפנות זמן לטובת המאבק למניעת פינוי היישוב 'עמונה'.

בנוסף, בהתאם להחלטת הקומונריות, כל ההכנות לשבת ארגון, בכל סניפי התנועה הופסקו. במקומן מתקיימות שיחות על המציאות הקשה בעומנה ועל היחס להתיישבות ביהודה ושומרון. בנוסף החניכות התגייסו להכנת שלטי תמיכה בתושבי עמונה עם כיתובים שונים במטרה להשפיע על התודעה הציבורית ברחבי הארץ.

רוני בת ציון קומונרית קרית גת אומרת, כי "כילדה חוויתי את הפינוי של משפחתי מכפר דרום, אנו זוכרים מה אנחנו עברנו בתקופת הגירוש ולא יכולנו להמשיך על סדר היום בהכנות לשבת ארגון כאשר יהודים נוספים עומדים לעבור את הטלטלה שאנחנו עברנו, הרגשנו צורך לעצור הכל ולתת כתף במאבק של תושבי עמונה".

ראש תחום בנות בתנועת 'אריאל', נאווה הרשקוביץ' סיפרה ל'סרוגים' כי "אני גאה בהתגייסות של כל סניפי הבנות למען התמיכה בעמונה. אני גאה ביכולת של הבנות ובראשן הקומונריות לחוש אחריות ואכפתיות כלפי תושבי עמונה גם אם הסכנה לא נודעת אליהן באופן ישיר".

"בחודש הארגון השנה הנושא הוא לקיחת אחריות בעם ישראל ובעיני אין יישום יותר קונקרטי ורלוונטי מאשר לקחת את האחריות ולהקדיש את הזמן למען תושבי עמונה ולמען ההגנה על כלל ההתיישבות בארץ ישראל.".

"לא פועלים על פי מסרונים אנונימיים"

מנגד בתנועת הנוער בני עקיבא יצאו בקריאה הפוכה למדריכי, בוגרי וחניכי התנועה, וקוראים להם שלא להגיע לעמונה: "תנועה גדולה ואחראית פועלת מתוך שיקול דעת ולא על פי מסרונים אנונימיים אלה או אחרים", אמר יאיר שחל מזכ"ל התנועה.

לדבריו: "אנו יודעים שעתיד ההתיישבות, כמו עתיד העם והתורה – תלויים בע"ה בהמשך עמלנו החינוכי. על כן, דווקא עתה – שבת ארגון בתנועת בני עקיבא מתקיימת כרגיל".

שחל הוסיף כי "מתוך הזדהותנו עם תושבי ארץ ישראל כולה, וביניהם תושבי עמונה היקרים, אני קורא לחברינו להמשיך לפעול בסניף ולא לנסוע לעמונה או לכל מקום אחר בו עלול להתפתח עימות חזיתי ועקר עם חיילי צה"ל. את אהבתינו לארץ ישראל ואת המחויבות אליה לא נוכיח בהימצאות הנוער מול חיילינו ושוטרינו. לא זו הדרך לשמירה על עמונה, ולא זו הדרך לשמירה על מרחבי ארצנו הקדושה".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

7 תגובות
הצג את כל התגובות