אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
000
00
00
00

אמני ה'גולה': הדס קליינמן – אביב בכר

אמני ה'גולה': הדס קליינמן - אביב בכר
  הדס קליינמן, אביב בכר - "מעט פשטות" (צילום:יח"צ)

הדס קליינמן – שירה וצ'לו \ אביב בכר – שירה וגיטרה
אלבום הבכורה של הצמד, "מעט פשטות", שיצא לחנויות בספטמבר האחרון, כולל 11 שירים בעברית, שנכתבו על ידי הדס ואביב, ביחד ולחוד. הלחנים והטקסטים באלבום מספרים סיפור של חיפוש אישי אך גם מאוד אוניברסלי, כמיהה לרגע נחת, מעט פשטות בעולם מורכב. בתהליך ההקלטות בחרו הדס ואביב לשלב את המפיק המוסיקלי המוערך צח דרורי (שעבד עם אביתר בנאי, אסף אמדורסקי ועוד) שעיבד והפיק את השירים. בהופעה יבוצעו כל שירי האלבום, וביניהם השירים "סירת מפרש" ו"בימים שיעברו עלינו" , שני השירים שהקדימו את צאת האלבום וזכו להצלחה רבה בתחנות הרדיו .

הצמד החל את דרכו היצירתית המשותפת ב 2012 – אז סיימה הדס תקופה של חמש שנים אינטנסיביות כחברה בהרכב 'אסף אבידן והמוג'וז', אשר במהלכן חוותה מאות הופעות על הבמות הנחשקות בעולם. עם פירוק הלהקה החלה לחפש את דרכה האמנותית ובמקביל לנגן עם שלמה ארצי כצ'לנית הקבועה שמלווה אותו בהופעות.
באותה תקופה התגורר אביב בחווה מבודדת בגליל, תוך שהוא עוסק בצורה מקצועית בחקר מוסיקה של העולם העתיק ומתמחה בנגינה על כלי פריטה. במבט ראשון- קווים מקבילים שאולי לעולם לא יפגשו, אך כששמעה הדס במקרה שיר של אביב דרך מכר משותף החיבור היה מידי. לא עברו כמה חודשים מהשיחה הראשונה ביניהם ועד שאביב החליף את החווה בסמטאות של יפו והשניים החלו בתהליך פורה של יצירה משותפת.

מתוך הרצון לחוות מפגש בלתי אמצעי עם הקהל, בחרו הדס ואביב בדרך מיוחדת שתואמת את רוח היצירה, והופיעו בבתים פרטיים ובלוקיישנים מיוחדים ואינטמיים. בתוך זמן קצר השמועה פרשה כנפיים, החיבור האמנותי התהדק והוביל להקלטתו של אלבום הבכורה ואתו הופעות סולדאאוט במועדוני הופעות ברחבי הארץ.
את הקסם שנוצר במהלך ההופעות והועבר בצורה מאוד מדויקת אל האלבום עצמו, קשה לנסח במילים. הצליל של הדס ואביב נוגע במקביל במקומות המוארים והנסתרים של הנפש. הסאונד הייחודי שנוצר במפגש בין הגיטרה והצ'לו וההרמוניה של קולותיהם מעבירים את הצופה והמאזין חוויה שלמה, שממשיכה עוד הרבה אחרי שהמוסיקה מסתיימת.
." מדובר בשירים שקטים, רגועים ובעברית ברורה, והם עוסקים בנושאים אוניברסליים שפונים לכל גיל. נכון, אפילו למי שלא תופס מעצמו אדם ציני במיוחד התיאור הזה עלול להישמע כמוזיקת אמצע הדרך, שפונה למכנה המשותף הרחב ביותר של מאזיני גלגלצ; אבל בדבריי אין שמץ של ציניות, כפי שאין שמץ של ציניות באלבום "מעט פשטות".

לקליפ הרשמי לשיר "סירת מפרש"

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע