סגן שר החינוך: "בת שיש לאביה אייפון שלא תבקש להתקבל"

סגן שר החינוך מאיר פרוש אמנם טוען כי אין אפליה על רקע עדתי בקבלה למוסדות החינוך החרדים אך מציין תנאי סף אחר לפיו ילדה שיש לאביה אייפון לא תוכל להתקבל

"בת שיש לאביה אייפון שלא תבקש להתקבל"
  (צילום: שאטרסטוק)

על רקע הסערה הקבועה שמתחוללת כמידי שנה לקראת פתיחת שנת הלימודים בסמינרים החרדים, גם השנה טוענים ראשי הציבור החרדי כי אין אפליה על רקע עדתי וכי אפשר למצוא בנות שאינן מתקבלות גם ממוצא אשכנזי וגם ממוצא ספרדי.

מי שהפעם הגיע תורו לזעוק את הדברים הוא סגן שר החינוך מאיר פרוש, שמצד אחד טוען שאין אפליה על רקע עדתי אך מצד שני מצהיר כי בת שיש לאביה אייפון לא תוכל להתקבל לסמינר.

"אני מתחייב שאם אמצא מקרה אחד שבת לא התקבלה לסמינר רק בגלל רקע עדתי, ומכל שאר הבחינות הדתיות היא מתאימה – אלחם למענה יותר מהבנות שלי", אמר פרוש בראיון לרדיו 'קול חי'. לדבריו: "אסור שהממסד הממלכתי יהיה מעורב בתהליך קבלת הבנות לסמינרים כי הוא לא מודע לבעיות הערכיות הרבות שיש היום".

פרוש שב וציין כי "אין אצלנו אדם שמצדיק אפליה על רקע עדתי, אני מטפל גם בבנות שהן לא מעדות המזרח שלא יתקבלו לסמינרים, אם יש נושא כזה – אסור שזה יהיה. אולם, יש משפחות חלשות יותר או שהבת שלהן חלשה והיא צריכה התאמה", הוסיף.

לאחר מכן ציין פרוש תנאי סף לקבלה למוסדות החרדים: "בת שיש לאביה אייפון – שלא תבוא להתקבל מראש, כי אין מקומה בסמינר חרדי. זה פסול בהחלט".

על חוק הגיוס ועל ההתערבות העתידנית של בג"ץ אמר פרוש: "אנחנו ערוכים ומוכנים למקרה שבג"ץ יחליט להחזיר את חוק הגיוס לכנסת, אני לא מעוניין כעת לעסוק בהיערכות שלנו, ולך תדע, אולי בג"ץ יפתיע, זה קורה".

לאחר מכן נשמע פרוש יותר נחרץ ואמר: "לא יהיה מצב שמישהו ירצה ללמוד תורה בא"י ומישהו אחר ימנע ממנו את זה. אני לא מכיר את הגיבורים שרוצים לעמוד מול ציבור שרוצה ללמוד תורה. התורה לא תשכח וכל מי שרוצה ילמד תורה".

 

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

5 תגובות
הצג את כל התגובות