ליפא וקורין אלאל ב"אין לי ארץ אחרת" ביידיש

הזמרת והיוצרת קורין אלאל נפגשה בשבוע שעבר בניו יורק עם הזמר החסידי ליפא שמלצר. וביצעו יחד את 'אין לי ארץ אחרת' בעברית ואחר כך גם ביידיש. צפו

ליפא וקורין אלאל ב"אין לי ארץ אחרת" ביידיש
  צילום: פרנק יוסף, Community.

הזמרת והיוצרת קורין אלאל נפגשה בשבוע שעבר בניו יורק עם הזמר החסידי ליפא שמלצר, כחלק מסדרה של מפגשים שיצרו במיזם Community, במטרה לחבר בין יהדות ישראל ליהדות התפוצות. בין השניים נוצר חיבור מיידי שהוביל אותם לביצוע ספונטני ומיוחד לשירה של קורין "אין לי ארץ אחרת". ליפא – אשר לצד היותו זמר משמש גם כ״גראמער״ (חרזן) – ניצל את השיר הספונטני המשותף בכדי לאלתר לו מילים ביידיש ובאנגלית.

"אמרו לי שאני הולכת לפגוש זמר חסידי מאוד ידוע באמריקה, ושהוא ישיר את 'אין לי ארץ אחרת' ושאני אנגן לו. אין לי מילים על מה שקרה שם. פגשתי בן אדם מוכשר בטירוף ואוהב את הישראל בגוף כואב, וכל זה חלק ממסע מדהים ומרגש בקהילה היהודית בניו יורק" ספרה קורין בהתרגשות בעקבות המפגש עם ליפא.

(צילום: פרנק יוסף, Community.)

בהקלטה נראה ליפא מודה לקורין לאחר המפגש המיוחד. "נגעת בליבי. עשית לי את היום" הוא אומר. לאחר המפגש הוסיף שמלצר כי "אני מעריך מאוד את קורין ואת יצירתה ואני חושב שדווקא מפגשים מהסוג הזה, של אנשים שנמצאים בשני קצוות, יכולים להביא לאחדות. אני מסתובב בעולם ומבחין בתופעה רחבה של יוזמות שמטרתן להרבות שלום ודיאלוג בין עמים, דתות ואמונות. אני חושב שחובתנו לפני הכל למצוא כל דרך להרבות שלום בתוכנו, בין היהודים".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

2 תגובות
הצג את כל התגובות