הרב יובל שרלו: "הצעת הפשרה עם נשות הכותל - חורבן"

הרב יובל שרלו, ראש תחום אתיקה בארגון 'רבני צהר' מתייחס להצעת הפשרה עם נשות הכותל, לפיה תוקם רחבה נוספת בה יתפללו גברים ונשים יחד. "עם ישראל לא יתפלל במקום אחד וכל מבקר בכותל יצטרך להכריע לאיזה פלג הוא שייך"

הרב שרלו:"הצעת הפשרה עם נשות הכותל - חורבן"
  הרב יובל שרלו (ישיבת ההסדר אורות שאול)

הרב יובל שרלו, ראש תחום אתיקה בארגון 'רבני צהר' התייחס הבוקר (חמישי) להצעת הפשרה עם נשות הכותל, לפיה תוקם רחבה נוספת בה יתפללו גברים ונשים יחד.

הרב שרלו טוען כי לכאורה מדובר בשמחה על השלום אך למעשה זהו עוד חורבן: "עם ישראל לא יתפלל במקום אחד וכל מבקר בכותל יצטרך להכריע לאיזה פלג הוא שייך".

מי שעוד הגיב במורת רוח הוא מנכ"ל ארגון 'נאמני תורה ועבודה', שמואל שטח שכתב:" כל הכבוד לממסד הדתי על עוד מאבק שהוגדר "בהצלחה".

שטח ציין כי מדובר במפלה בשלושה תחומים: "לאומית: במקום לאחד את כל יהודי העולם במקום אחד המתנהל לפי הסדר ההלכתי, פיצלנו דווקא כאן מול מקום המקדש את העולם היהודי. הלכתית: במקום שאחת לחודש תהיה תפילת נשים עם קריאה בתורה, טלית ותפילין, דבר שניתן לבלוע אותו הלכתית, נקבל כעת תפילות עמידה מעורבות לנשים וגברים, דבר המנוגד במפורש להלכה. מעשית: באיזו רחבה יתפלל המועמד לראשות העיר? הרמטכ"ל הבא? האפיפיור? מדונה? דיויד בלאט?".

"והכי חשוב עבורי", הוסיף שטח, "יש לי בני דודים חילונים ששומרים באדיקות על מסורת של קיום בר מצווה בכותל. לאיזו רחבה הם יזמינו אותי בפעם הבאה? אני לא רוצה לחשוב לאיזה תסבוכת משפחתית ניכנס. הפסדנו עוד אבן בדרך לבניין המקדש".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

9 תגובות
הצג את כל התגובות