מכתב הרבניות: "בנות ישראל אל תצאו ואל תעבדו עם ערבים"

אחרי מכתב הרבנים שאסרו על מכירה והשכרת דירות לערבים, יוצאות הרבניות במכתב בו הן מזהירות את בנות ישראל מלצאת עם ערבים: "אנו פונות אליך בבקשה בתחינה ובתפילה. אל תצאי עם גויים אל תעבדי במקומות שיש שם גויים ואל תעשי שירות לאומי ביחד עם גויים."

מכתב הרבניות: "בנות ישראל אל תצאו ואל תעבדו עם ערבים"
  לא להתבוללות (פלאש90)

כ-30 רבניות חתמו אתמול (ג') על מכתב בו הן קוראות לבנות ישראל שלא להתחבר לערבים.

המכתב, הוא יוזמה של ארגון להב"ה, הפועל למניעת התבוללות בין יהודים לגויים, ותוכנו הוא אזהרה לבנות בגיל התיכון, השירות הלאומי ושנות העשרים המוקדמות מהתחברות עם ערבים.

המכתב שפונה בעיקר אל עובדות במקומות מעורבים נפתח בהערכה למסירותן של הבנות: "אנחנו רואות אותך בסופרמרקט כשאת עומדת בקופה ומשרתת את ציבור הקונים נאמנה. אנחנו רואות אותך בשירות לאומי בבתי החולים. העבודה שלך קשה, מסירות הנפש רבה ולא תמיד יודעים להעריך את זה ולא תמיד יודעים לומר לך מילה טובה".

בהמשך עוברות הרבניות לאזהרה מפני גורמים עוינים שנראים תמימים: "באותם המקומות יש לא מעט פועלים ערבים שמכנים את עצמם בשם עברי. יוסוף הופך ליוסי, סמיר הופך לסמי ועאבד הופך לעמי."

"הם מבקשים את קירבתך, מנסים למצוא חן בעינייך ונותנים לך את כל תשומת הלב שבעולם, הם דווקא כן יודעים להתנהג באדיבות, לשחק אותה כאילו הם באמת דואגים לך, לומר מילה טובה, אלא שההתנהגות שלהם היא רק זמנית."

"ברגע שאת בידיים שלהם, בכפר שלהם, בשליטה שלהם הכול הופך להיות שונה… החיים שלך לא יחזרו להיות כפי שהיו, ואת תשומת הלב שכל כך ביקשת לעצמך יחליפו קללות, מכות והשפלות".

"את יכולה לשאול עשרות בנות שהיו שם. גם הן יאמרו לך שהכל עבודה בעיניים. מהרגע שתגיעי לכפר, החיים שלך לא יחזרו להיות כפי שהיו, ואת תשומת הלב שכל כך ביקשת לעצמך יחליפו קללות, מכות והשפלות. גם אם תרצי לצאת מאותו כפר, זה יהיה הרבה יותר קשה. הם לא יתנו לך וירדפו אותך. הם לא יניחו לך לחזור".

"הסבתות שלך לא חלמו ולא פיללו שמישהי מצאצאיהן תעשה מעשה שיוציא את הדורות הבאים במשפחתה מהעם היהודי. למענך, למען הדורות הבאים, וכדי שלא תעברי את הסבל הנוראי, אנו פונות אלייך בבקשה, בתחינה, בתפילה. אל תצאי עם גויים, אל תעבדי במקומות שיש שם גויים ואל תעשי שירות לאומי ביחד עם גויים".

על המכתב חתומות מחשבות נשות הרבנים בארץ וביניהן נשותיהן של הרב דב ליאור, הרב יעקב יוסף, הרב זלמן מלמד, הרב אליקים לבנון ועוד.

הצלת נפשות או גזענות?

תנועת נאמני תורה ועבודה הודיעה בתגובה כי היא מסתייגת מדרך הפרסום של המכתב:

"כתנועה דתית ציונית, מאמינה תנועת נאמני תורה ועבודה, בחשיבות השמירה על זהות יהודית ובחינוך הנוער לכך. שמירה על הלאום היהודי היא עניין דתי לגיטימי ונכון ולא ניתן לראות בו בשום אופן סוג של גזענות." אומר דובר התנועה, בני דורון

"עם זאת, מכתבים פומביים בסגנון זה, פוגעים במקומה של היהדות בחברה הישראלית ומזיקים לחזון הציוני של מדינת ישראל. שלמות העם ומרקם היחסים בין כל חלקי יושבי הארץ הוא תנאי לקיומנו ושלומנו. המכתב כפי שפורסם אינו תורם לחיזוקה של היהדות כפי שרצו כותביו, אלא רק יוצר נזק, תדמיתי ואמיתי."

מאידך, ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי, מהאיחוד הלאומי מזכיר כי זהו תפקידן של הרבניות:

"מכתב הרבניות, הוא ברוח דבריה של גולדה מאיר ז"ל שאמרה 'כל מי שנישא בנישואי תערובת, מצטרף לששת המיליונים'. תפקידן של הרבניות מאז ומעולם הוא לשמור על קדושת בנות ישראל, ויש לברך אותן על שהן ממלאות את תפקידן."

יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ יעקב כץ, חש כי המכתב מראה על הלכי הרוח של הציבור : "צף ועולה על פני השטח הרצון הפשוט של עם ישראל לשמור על עצמיותו בארצו. העם חש שהכל הפקר בידי הערבים מול אוזלת יד של זרועות החוק והאכיפה בשל חששם מחלקים מרכזיים בתקשורת, מבית המשפט העליון ומהפרקליטות ,אשר מייצגים אחוז אחד מהעם, רדיקליסטי ופוסט ציוני, בתמיכתם הטוטלית בערבים פורעי החוק. לעם נמאס להיות פראייר. הרצון הטבעי לחיות כעם בריא וחופשי בארצו יגבר על כל מכשול".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

12 תגובות
הצג את כל התגובות